Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

Radiq

Věděl jsem, že to bude nějakej rodinnej film, nebo možná komedie, ale moc komediálna jsem tam nenašel, takže spíš takovej film o roztomilym a šikovnym děvčátku, o jejích roztomilejch zvířecích přátelích a knižním hrdinovi. Gerard Butler tady je asi kvůli tomu, že slyšel, že v tom bude hrát Jodie Foster nebo já nevim proč, ale byl docela suchej. Ale jinak, až na ty nadpřirozeně chytry zviřata a všepřeživšího tatíka a divnou spisovatelku, je to taková oddychovka, když nehledáš nic extrémního... Prostě, dalo se, ale tak divně... ()

StanislachKo

Prekvapenie mesiaca: Dobrodružný film s orientáciou hlavne na detské publikum si stanko vie relatívne vychutnať (rozumej vie ho odtrpieť bez výraznej migrény). Najmä keď tam vidí Butlera vo svojej štandardnej maccho polohe a Breslinovú ešte v tom rozkošne škaredučkom predbubertálnom štádiu (ála Little Miss). Ale všetko to zmetie vlna menom JODIE FOSTER (a v komediálnej roli!) Neviem, či od kedy hviezdila v Maverickovi, zapredala dušu diablovi a ona s ním musí točiť terat tieto šialenosti, alebo čo. Ale jej "prínos" bol u mňa za dve hviezdy. Dole! ()

vesper001

Myslím, že Jodie prostě chtěla hrát v něčem, co by mohly vidět její děti dřív, než budou dospělé, a vybrala si jako obvykle dobře. Je to hezký příběh, jako z dětských dobrodružných snů. Taťka příhodně odjede a malá Robinsonka si musí v dobrodružství poradit sama – anebo s nově získanými přáteli. Škoda, že už mi není osm. ()

Kulik.Z

Náhodou! Mně se to líbilo. Většinou se koukám na úplně jiné žánry, ale tohle mi přišlo k chuti! :) Za mě má ostrov 69% ()

LeoH

Jak má zvíře víc než jednu buňku, táta ztrácí zájem. Neklame-li mě paměť, první hraný film, který potomstvo vidělo v kině – a hned s takovými fintami pro pokročilé diváky, jako je dvojrole tatínka ztraceného na moři, co hraje zároveň oživlou literární postavu koučující svou vlastní autorku ve stylu Zahraj to znovu, Same. Děti z toho byly trochu zmatené a nám dospělým zase přišlo, že Jodie Foster by vážně neměla hrát role, v kterých ji scénář nutí (třeba) „komicky“ padat z běžeckého pásu a v jednom kuse se „srandovně“ bát. Tím ale končí výčet záporů, zbytek je sympatické dobrodrůžo se slušnou dávkou fantazie, snesitelným množstvím roztomilých zvířátek, charismatickou dětskou hrdinkou a nenablblými dialogy. ()

Tyny

Tato rodinná dobrodružná komedie měla určitě navíc, než jen na slabý průměr, spíše podprůměr. Nuda. ()

Lachtaan

Rodinné klišé z dob, kdy obdobných kousků s Abigail Breslin byla plná televize. Díky tomu tenhle rádoby dobrodružný film neunikl ani mně. ()

July

Tenhle film si z nějkého důvodu oblíbily letecké společnosti. Když jsem letěla s Deltou do Atlanty, pouštěli Nim´s Island. O dva týdny později jsem se vracela do Prahy přes Řím s Alitalií - a znovu Nim´s Island. Každopádně, průměr. V letadlech dávají samé filmy pro děti. ()

lennyd

Malá Nim (Abigali Breslin) žije se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na malém ostrůvku uprostřed Pacifiku. Veškerý čas věnují biologickým výzkumům a po večerech si čtou příběhy o oblíbeném dobrodruhovi Alexi Roverovi, který veškeré problémy řeší bez mrknutí oka. Jednoho dne vyjíždí Jack na moře, a Nim zůstává na celém ostrově úplně sama - což si hodlá náležitě užít. Bohužel si ostrov vyhlídnou bukanýři, kteří se z něj rozhodnou udělat výletní místo pro turisty. Ale Nim si nenechá ostrov jen tak vzít. A když ji přes email zkontaktuje sám Alex Rover, neváhá a poprosí jej, aby jí pomohl. Alex Rover (Jodie Fosterová), spisovatelka příběhů o hrdinovi ale trpí chorobným strachem z venkovních prostor, a tak musí překonat sama sebe, aby se na dlouhou cestu mohla vydat ... Už od prvních minut je jasné, že asi nejsem (už 20 let) tou pravou cílovou skupinou pro tento film (a pokud je vám více jak 12, tak asi také nebudete). Příběh je patřičně naivní, aby jej i mladší diváci plně pochopili a nic jim nebránilo si jej užít. Nemálo z nich se s hlavní hrdinou Nim dokáže ztotožnit a film tak nepochybně splní i jejich skrytá přání. Herecké obsazení je ucházející, ovšem vévodí mu malá Abigail Breslin, která už v Little Miss Sunshine dokázala, že do budoucna s ní je třeba počítat. Oproti tomu Paní Herečka Jodie Fosterová se po většinu filmu jen pitvoří - myslím si, že ta tohle to zapotřebí nemá (i když, komu by se doláče nehodily, že?). ()

Brandon

Žluťákovej zkracovač času. Přehnaně hamburgrožroutsky pozitivní film. "Ťulda" byl tuleň nebo lachtan? Ve filmu se mluvilo o tuleňovi, ale zdá se mi, že by v okolí Bornea muselo jít o nějakýho zbloudilce. Sázel bych na lachtana. ()

H.Gordon

Docela hezký film, který neurazí, ani moc nenudí a to díky skvělému hereckému nadání mé velmi oblíbené herečky Jodie Foster, která opět předvedla, jaká hvězda je. Je pravda, že v momentech, kdy nebyla v záběru a místo toho se děj odehrával na onom Zapomenutém ostrově, už to bylo horší. Naštěstí měla ve filmu opravdu velký prostor, koneckonců byla hlavní HRDINA ve filmu. 2, 65 ()

svobik

Abigail Breslin doufá na opuštěném ostrově v návrat svého otce a na příjezd jejího vysněného hrdiny. Výborné obsazení, rutinní scénář, čistě průměrný, avšak na léto jak dělaný film pro celou rodinu. Více zde. ()

blackJag

Rodinný film, který nemá moc šancí zaujmout staršího diváka, protože je stěží průměrný. Ještě tak kdyby to bylo v originálním znění s titulky, kdy si člověk aspoň vychutná barvu hlasu Fosterové nebo Butlera, ale dabing v kině film hodně sráží. Budu milosrdný a prostě uvěřím, že originální znění budí pozornost z letargie, znovu už to vidět nechci. 50% ()

greetchen

Hodně naivní, hodně předvídatelné, hodně přitažené za vlasy... Ale když nad tímhle člověk přimhouří oko, byla to docela milá dobrodružná rodinná komedie s opět výbornou Abigail Breslin. Bod k dobru za její zvířecí kamarády, kteří mě fakt dokázali rozesmát. ()

jenik71

Dospěl jsem k závěru, že je toto "dobrodružství" určeno hlavně dětem a to do maximálního věku 10 let. Nevím co nutilo Jodie Fosterovou a Gerarda Butlera přijmout tyto role. Asi zrovna nebyl po ruce lepší scénárista. ()

BMAJTZ

Divne, slabe, predvidatelne. Jako rodinna komedie obstoji jinak nic moc 35%. Kazdopadne zaverecna pisen k titulkum U2 - Beautiful Day byla z celeho filmu nejlepsi. ()

ZkuKol

Jako "dětský film" je to možná nadprůměrné, jako "film" klasická průměrná oddechovka. Zajímalo by mě, jak do toho nalákali Jodie a Geralda, ale asi každý musíme nějak platit nájem:-). Každopádně by bylo hezké, kdybychom uměli takhle svižným způsobem točit filmy pro mladší publikum i u nás v ČR. Neustálé opajení o "české škole" dětského filmu mi už trochu leze krkem. ()