Mladá dívka, která díky poruše auta odbočila do malého městečka, zjišťuje, že její příjezd byl předpovězen o století dříve uznávaným farářem. Součástí předpovědi je i to, že tato dívka má být součástí jeho strašného znovuzrození. (darek kartac)

helraiser

Naprosto v pohodě béčko o bláznivý komunitě na vesnici a o strašákovi v poli. Strašák vypadá slušně, krvavost dostačující, atmosféra je místy opravdu slušná. Oddychovka která nezklame. Opravdu koukatelná strašákovina. Strašáky můžu tak jsem byl spokojen, jen škoda, že samotný strašák nedostal o trochu více prostoru. ()

SOLOM.

Říkal jsem si, kukuřičné lány, oživlí strašáci, fanatičtí burani a pěkná holka – to by nemusela být špatná kombinace. Jenže kdybych v tu chvíli tušil, jak se mýlím, tak jsem si to asi ani nepouštěl. Asi nejvíc jsem byl potěšen účastí Hudson Leick (zahrála si svou životní roli Callisto ve Xeně), bohužel její životnost byla až příliš krátká. Hallowed Ground není vyloženě špatný, jenže divákovi nenabídne vůbec nic nového, místy dost nudí a navíc tím hnusným závěrem tvůrci posrali i to málo dobrého, co je tu během těch osmdesáti minut k vidění. Atmosféru tu budovali doslova násilím, jelikož napětí aby jeden pohledal. V některých situacích je sice cítit lehký závan, ale ten zmizí dřív, než strašákův prd. Snad kdyby se pokračovalo přesně v takovém duchu, jako při prvním setkání s oživlým strašákem (naháněčka v poli, následně kolem policejní stanice), ještě by to i ušlo, bohužel Benullo si usmyslel, že svůj scénář ještě víc okoření (však viděl dost filmů s podobným tématem, tak proč je všechny neokopírovat, nenamixovat a pak natočit nezapomenutelnou bombu), jenže to by musel být alespoň trochu dobrým režisérem… ()

kingik

Jaimie Alexander to měla vážně blbý, když zavítala do zapadákova jménem Hope. Než se stačila rozkoukat, byla na kříži, hned na to ji chtěl chlípný kněz otěhotnět a chudák holka s náboženskými fanatiky bojovala seč ji síly stačily. Když byla označena podle místních obyvatel za vyvolenou, tak pro znovuzrození kdysi ukřižovaného a upáleného fanatického kněze, si musela vytrpět své. Není mně jasné, jestli jsem viděl hororovou komedii nebo vážně míněný horor. Nekecám, ale nešlo to rozpoznat. Jedna komická scéna stíhala druhou, a už od okamžiku legračního obživnutí před sto lety zabitého kněze v podobě jakéhosi strašáka z pole se slaměnou hlavou, šlo smích jen stěží zadržet. To však nebylo všechno a režisér pokračoval v nastaveném trendu až do konce, kdy vrcholem byl útok digitálních vran symbolizující duše prokletých na vesničany. Pod titulky však nebyl podepsaný Hitchcock ani Seltzer s Friedbergem. Velké plus bych viděl v nepolevujícím tempu a urputné snaze navodit nějaké to napětí, které však bylo nejednou shozeno nějakou nechtěně legrační scénkou. O Jaimie Alexander v hlavní roli se dá směle prohlásit, že byla téměř nesympatická, kráska Hudson Leick se v roli reportérky moc ve filmu neohřála a Chloe Moretz hrála celkem soustředěně. Mužské party byly o něco zajímavější. Brian McNamara v roli šerifa byl solidně vyšinutý, největší hvězda filmu Nick Chinlund v roli fanatického kněze sice měl tendenci přehrávat, ale vzhledem k tomu, že ve filmu byl jen na začátku, tak toho víc nestihl a chlípný kněz Ethan Phillips byl taky solidní materiál. Kdyby tenhle horor rozeznal hranici mezi hororem a parodií na něj, určitě by vyzněl lépe. Takhle je to rozpačitých 60%. ()

Tommassi3

"Neříkejte mi, že jste pověrčivá !!" - "Já nevím.. Já jen.. Nemáte někdy pocit, že je váš život předem naplánovaný a že ho nemůžete nijak ovlivnit ??" Kdyby na Kazatele smrti, moc rád bych nechal člověka, který překládal název Hallowed Ground, ukřižovat a nebo lépe zprznit šíleným knězem, jeden narazil při přepínání televizních kanálů, nejspíš by si zkraje tipnul, že kouká na Jeepers creepers nebo Kukuřičné děti, což jen samo o sobě výborně dokazuje, jak moc se David Benullo těmito snímky inspiroval, přičemž s tímto bych problém neměl, pokud by však svému nízkorozpočtovému horůrku dokázal dát i nějakou vlastní myšlenku !! Právě aspoň vzdáleně něčím takovým vlastně Benullo začíná, když vlastně divákovi hned zkraje servíruje velmi originální myšlenku se strašáky i linii kolem Liz Chambersové, která měla být vyvolena, aby se ztělesněné zlo kněze Jonase Hathawaye mohlo vrátit, s každou další minutou však diváka (ne)baví dalšími a dalšími dějovými zvraty, které ho zřejmě mají otupit, aby nepostřehl, jak moc bezradně si vlastně tvůrce počíná, když si každou další dějovou linií dokonale vytírá prdel s předchozím dějem, vlastně žádnou není schopen dokonale využít, což samozřejmě vede ke spoustě nechtěně úsměvných momentů hraničících se sebeparodií, které pohřbívají veškeré napětí.. Přiznám se, že velmi podařený se mi i vzhledem k nulovému rozpočtu snímku zdá samotný strašák do zelí, jasně, že poznám zelí od kukuřice, který vypadá moc dobře, nicméně Benullo očividně netuší, že právě nedostatek prostředků mohl skvěle vybalancovat nějakými minimalistickými prostředky, ať už hudbou, zvuky či hrou se světlem, ale to by musel postavit za kameru někoho jiného než Keitha Duggana, a tak onoho strašáka prostě nechá pobíhat v každém druhém záběru, čímž snímek překlápí do roviny obyčejného slasheru, aby se postavy záhy nepochopitelně zbavil a znovu tak seděl na dvou, třech židlích naprosto odlišných subžánrů !! Když se nakonec vytasí s nejlepší a jedinou nečekanou smysluplnou myšlenkou, která by mohla snímek vytáhnout z naprosté hororové žumpy, myslím, když se rozhodnou oplodnit tu malou holku v podání Chloë Grace Moretz, čímž sice znovu umlátí vše předchozí včetně faktu, že Liz měla být vyvolená, což divákovi vysvětluje slovy, že vize byla špatná a nemůže počít s nečistou ženou, zase nemá dost velké koule na to, aby nechal ty bláznivý vidláky ublížit dítěti, prostě se vzdává poslední možnosti šokovat !! Nehledě na samotné finále, kdy se zdánlivě mrtvý Hathaway znovu pohne, čímž se snímek vlastně naprosto vysmívá divákovi, když postrádá jakýkoliv smysl, protože jeho svět nemá absolutně žádná pravidla !! Jistě, Američan David Benullo platí za průměrného scénáristu, který rád slepuje zásadní motivy z jiných kousků, ale to co předvádí zde přemírou zhovadilostí a klišé kupených jedno přes druhé bez jakékoliv logiky, už skutečně hraničí s profesní sebevraždou, navíc v pozici režiséra selhává znovu a v ještě viditelnější míře, když zřejmě ani nedokáže bezradným hercům vysvětlit, co mají jak hrát !! Stále populárnější Jamie Alexander jako nesympatická Liz mě prostě nebavila, rozhodně mi ani nepřipadá krásná a sexy jako ostatním uživatelům, zato slušná Hudson Leick se ve filmu příliš neohřeje, a tak jedním z mála, který stojí za řeč, bude tradičně zajímavý Ethan Phillips, jehož kněz vypadá aspoň dostatečně šíleně !! To moje milovaná tehdy desetiletá Chloë Grace Moretz jako maličká Sabrina, které mi bylo upřímně v podobném projektu a pod taktovkou takového břídila až líto, dostala za úkol zahrát zřejmě lehce retardovanou holčičku, sorry, ale tak na mě Sabrina těžko odhadnutelného věku prostě působila, a myslím, že by na tuhle roli nejraději rychle zapomněla !! Nedokážu Davidu Benullovi odpustit, jak hrozivě s dost zajímavým potenciálem natřískaným příběhem naložil, protože podobně předvídatelná, i když zde by si jeden hrozně přál se v každém dalším okamžiku splést, sterilní a nechtěně úsměvná sračka, rozhodně nemám potíž s mnoha jinými typově podobnými kousky, nenabízí vůbec nic, co by hororového fanouška mohlo potěšit, když pominu v kontrastu se zbytkem filmu famózní soundtrack Neala "Stargate" Acreeho a tu finální myšlenku s ptáky, no, vrány vypadají přeci jen dost jinak, u nichž mě to slabé CGI nijak neirituje !! [ Dabing 2/10 ] Typická brněnská odpudivost FTV Prima ještě zesiluje špatný dojem z filmu !! Desetiletá Chloë Grace Moretz zde obdržela hlas asi pětadvacetileté herečky a k tomu já opravdu nemám co dodat !! Shit !! () (méně) (více)

cariada

Nebylo to špatné, další šílené městečko co do něj vjedete už se nevrátíte. Lidi posedlý nákým kultem co musí obětovat každého a ještě zplodit potomka za určitý noci. Do toho tam přijede reportérka a posléze mladá žena co nedávno přišla o dítě. A hon na čarodějnice může začít. Docela to mohli líp zpracovat víc krve a napětí a mohl z toho být povedený horor, takhle jen slabší průměr. ()