foto

Hudson Leick

  • nar. 9.5.1969 (49 let)
    Cincinnati, Ohio, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Heidi Hudson Leick se narodila 9. května 1969 v Cincinnati, stát Ohio. Přestěhovala se do Rochesteru v New Yorku, kde absolvovala střední školu. Poté se z Hudson stala modelka a dostala tak možnost procestovat Evropu a navštívit i Japonsko. V New Yorku také vystudovala prestižní hereckou školu Neighborhood Playhouse.

Hudson popisuje svoji střední školu jako "barbie studium", kde mezi doslova umělými děvčaty byla ona ten průměr. Střední škola k ní zkrátka nebyla příliš přátelská: "V mém životě se stalo hodně zvláštních věcí. Na střední mi byla přidělena přezdívka "Odpadek", což mi moc nepřidalo. Někteří kluci mi tak říkali, protože jsem podle nich takhle vypadala." Když opustila školu a vydala se k modelingu, stále jí v životě něco chybělo: "Nevěděla jsem, co chci v životě dělat, chtěla jsem ale být naprosto odlišná. Začala jsem s modelingem okolo sedmnácti, ale byla jsem v tom hrozná. Nebyla jsem dostatečně hezká, ani vysoká. A o tom celý modeling je."

Hudson tedy modeling opustila, aby se mohla věnovat herectví. Propracovala se seriály UNIVERSITY HOSPITAL i MELROSE PLACE – údajně se také ucházela o roli Sedmé ze seriálu Star Trek: Voyager – až se v roce 1996 dostala k seriálu XENA: WARRIOR PRINCESS. Zde ztvárnila svoji životní roli – ďábelskou bojovnici Callisto. Již od první chvíle, kdy při castingu na tuto roli vstoupila do místnosti, producenti věděli, že je ta pravá. "Myslím, že hrát Callisto jsem brala tak trochu jako terapii. Všichni ti kluci na střední škole mi vlastně pomohli Callisto pochopit. Protože když pořád křičí a bojuje, je to jenom díky tomu, jak moc je zraněná a rozzlobená." V seriálu si však mohla zkusit zahrát i naprosto hodnou Callisto, která vykoupila své hříchy. Podobnou roli si vyzkoušela i během natáčení Xeny, kdy dostala možnost ztvárnit anděla smrti v seriálu TOUCHED BY AN ANGEL: "Hodně velký odklon od Callisto, ale pro mě to bylo snadné. Můžu hrát obě tyto postavy, protože je mám obě v sobě. Mám Callistin hněv, ale zároveň mám ze všeho radost, hlavně z věcí, kterými mě život obdařil."

Hudson je také velikou oblíbenkyní na fanouškovských setkáních seriálu Xena – dokáže na jevišti skvěle improvizovat, zatímco odpovídá na dotazy diváků. Tyto tzv. konvence jí dávají prostor vyjádřit nejen svou krásu a specifický humor, ale především setkat se se svými fanoušky, o které se vždy zajímá. Velmi pěkně popsala svůj zážitek s Hudson jedna americká fanynka: "Jeden ze zaměstnanců organizace pořádající konvenci byl na mě neurvalý, rozbrečela jsem se a s pláčem si šla sednout do kouta. Hudson měla autogramiádu, ale když mě uviděla, ihned vstala, odstrčila toho muže a přišla ke mně. Její slova mi v té chvíli moc pomohla."

Hudson má na jógu několik osvědčení a je členem California Yoga Teacher's Association. Jógu studuje již více než 10 let a v posledních letech ji i vyučuje spolu s dalšími známými jóga-mistry. Hudson se v józe specializuje na metody zvané Kundalini a Hatha jóga a při svých hodinách je vyučuje dohromady. V současné době pracuje ve společnosti Healing Heart Yoga, která pomáhá všem lidem po celém světě, kteří si chtějí napravit tělo i ducha. V Nepálu vystudovala techniku meditace jménem Vipassana a další techniku 5Rhythms, založenou na učení známé alternativní zpěvačky jménem Gabrielle Roth.

Svůj čas a energii momentálně věnuje společnosti Healing Heart Yoga, díky které cestuje různě po světě a vyučuje jógu, aby co nejvíce lidí mohlo během jejích hodin uvolnit své tělo i mysl. Sama sebe popsala následovně: "Jsem opravdu duchovně založená. Nehlásím se k žádnému náboženství, ale věřím v něco víc než jsem jen já sama. Věřím v hledání ducha a splynutí s někým jiným."

Je to zkrátka žena, která má své poslání. Její snaha je propagovat způsoby odlišné pro většinu společnosti – samo-uzdravování se, důvěra v sebe, láska v sebe. Kdosi o Hudson řekl, že je to moderní Johanka z Arku, snaží se lidem pomáhat otevírat srdce a měnit duše. Stále však nepřerušila svoji hereckou kariéru, ačkoliv ve velkofilmech ji těžko uvidíte. Pokud jste měli štěstí, mohli jste ji zahlédnout v maličké roli v seriálech FASTLANE, CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION či NIP/TUCK. Zahrála si také v nízkorozpočtové sci-fi SHOCKWAWE a hororu HALLOWED GROUND. Hudson Leick prostě stíhá to, co ji baví.

J "Kubulla" Vo

Herecká filmografie

Filmy

2016 Hudson Leick Yoga Basics
2013 Mid Life Gangster
2011 All It Will Ever Be
2010 Paris Connections
2008 One, Two, Many
Unconditional
2007 Kazatel smrti
2006 Povstání strojů (TV film)
2002 At Last... (amatérský film)
2001 Ledové srdce
1999 Blood Type
Mrazivý faktor
1998 Denial
1997 After the Game
1996 Dangerous Cargo
Únos letu 285 (TV film)
1994 Noční jezdec 2010 (TV film)
1991 Sexual Considerations (TV film)

TV seriály

2010 Zákon a pořádek: Los Angeles (TV seriál)
2008 Žralok (TV seriál)
Bar Fight (S02E13)
2003 Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)
Volání mrtvých (TV seriál)
Pilot (S01E01)
2002 Fastlane (TV seriál)
2001 Xena (TV seriál) - a.z.
Pošlete klony (S06E16) - a.z.
2000 Kriminálka Las Vegas (TV seriál)
Xena (TV seriál) - herec, a.z.
Eva (S05E21) - a.z.
Sémě víry (S05E09)
1999 Safe Harbor (TV seriál)
Xena (TV seriál) - herec, a.z.
Padlý anděl (S05E01)
Déjá vu zas a znova (S04E22) - a.z.
Pochod (S04E21)
1998 Xena (TV seriál) - herec, a.z.
Dobrodružství v obchodu s hříchem 1/2 (S04E01) - a.z.
Oběť. Část druhá (S03E22)
Oběť: Část první (S03E21)
další epizody (6)
1997 Xena (TV seriál)
Nevyhnutelné zlo (S02E14)
Svitky o Xeně (S02E10)
1996 Sedmé nebe (TV seriál)
Xena (TV seriál)
Deset malých vojevůdců (S02E08)
Cizinec (S02E07)
Návrat Callisto (S02E05)
další epizody (4)
1995 Herkules (TV seriál)
Univerzitní nemocnice (TV seriál)
1994 Dotek anděla (TV seriál)
1993 Právo a pořádek (TV seriál)
Black Tie (S04E05)
1992 Melrose Place (TV seriál)
1984 CBS Schoolbreak Special (TV seriál)

Dokumentární

2012 From the Mouths of Babes (TV seriál)
2005 Xena Warrior Princess: The Final Season
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace