Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

• USA High School Musical 3: Senior Year (více)

„Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník“ nám ukazuje studentské „mazáky“ Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Třetí film navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Velkolepější, výpravnější a ještě více barevnější. Tím vším je High School Musical 3, který jako zřejmě definitivně poslední (čtyřka je ale pro TV v plánu na rok 2010) zamířil na plátna biografů. Hlavní motto "příběhu" abys byl sám sebou a dělal to, co chceš zabaleno v cukrkandlovém zábavném balení, opatřené chytlavými písněmi (opět nejlepší ty, které zpívají Zac Efron a Vanessa Hudgens) a nadprůměrnými tanečními čísly, kde nejvíce vyčnívá "Boys are back" určené především pro -náctileté. Nevím čím to, ale asi to bude tou spoustou odkazů (Spider-Man, tanečně-hudební čísla alá Chicago či Pomáda) nebo proto, že prostě muzikály mám rád, jsem si to náramně užil. PS: Negativní hodnocení mi velice ale opravdu velice připomíná premiéru kultovní "Pomády" v našich kinech, na které tehdejší dobová kritika nenechala niť suchou a vrcholem recenzí bylo, že je to dokonalá ukázka komerce na jednu sezónu. ()

Ignus.cz odpad!

Naivní, hloupé, absurdní, příliš zidealizované až nereálné. Přiběh balancuje mezi hodnoty: velmi slabý až skoro žádný. Songy jsou si velice podobné a nevýrazné, trapná snaha o "romantiku". Prostě věci, které dnešní děcka milují. ()

kajas

Já jsem prostě blázen do "High School Musical" a má spokojenost dostoupila vrcholu. Třetí díl měl nejlepší choreografii i soundtrack. Skvělými písněmi pro mne byly: "Now Or Never", "Can I Have This Dance", "The Boys Are Back", "Scream" a "High School Musical". ()

OG_Swifty

Maturita je tady a s ni posledni muzikal ze stredni! Yayy... nevim jestli to je horsi nez druhej dil, ale prislo mi to horsi nez ten prvni. Hrozne se to vleklo a pisnicky dobry asi jen dve... (termin 'dobry' znamena 'nehorel jsem u toho') ()

Kosmik

Škoda, že se nepodařilo celý film udržet na úrovni scény z autovrakoviště, která je v rámci žánru absolutně bez chyb. Pokud by tomu tak bylo, tak bychom tu měli téměř kultovní muzikál s obrazem mládeže začátku 21. století. Jenže tomu tak není a celý příběh se točí v primitivním klišé, na jaké náctiletí slyší a berou kina útokem. Tak alespoň to byl kasovní trhák, když už nic jiného. ()

maverick10

Velice hloupoucke a tupoucke pro nactilete divenky, ktere si kupuji bravo girl a maji vylepeny pokojicek plakaty Brada Pitta. Titulkam neverim a tak si troufam rict, ze scenar napsal v opilecke pyse jeden ze studentu rocniku. Ovsem aby ta kritika nebyla pouze negativni, rad bych vypichl predevsim choreografii, jejiz tvurce mel opravdu velkou fantazii a je videt, ze ten urcite nestudoval na zdejsi skole, nybrz musel studovat na Zizkove. ()

HappySmile

Rozhodně lepší než dvojka a docela jsem se u toho pobavila. Zavzpomínala jsem si na chvíle na střední, na to jak jsme řešili maturitu, ples a takové blbosti. :o) Myslím, že každý musí aspoň ocenit to, jak měli vymakaná muzikálová čísla - jak po stránce choreografické, tak vizuální. ()

O´Neill

O něco horší než první díl, a o docela dost lepší než druhý. Je to pořád jedno a to samý, a nedivím se kdyby natočili HSM 4 - New Beginning ... ale celkově to jako "sága" není nic špatného, čekal jsem něco mnohem horšího. ()

Elyssea

Asi stárnu... ale třetí díl "Matelovské" série se mi líbil. Je to barevné, sladké, načinčané, ale překvapivě dobře udělané. A rozhodně jejich "Senior Year" vypadá zábavněji než můj. A o zábavu tu jde především, ne? ()

Streeper

Díl od dílu je horší a horší, přesně tahle trilogie je důkazem toho, že se pokračování většinou vůbec nevyplatí. Žádná píseň ve filmu mě neoslovila, příběh je nuda a nic už mojí pozornost neupoutalo. Na konci jsem si říkala: Konečně odmaturovali a bude konec. Jen ať neudělají Muzikál z vysoké, to už bych se asi zastřelila. ()

carly

posadila som sa do kresla a po prvej scéne rozmýšlala, o čom asi tak môže byť film, ktorý začal víťazstvom. potom som si vychutnala zbytok. pozbierala sánku z podlahy. zatlačila slzu a išla domov. je to film plný chytľavých piesní a skvelých tanečných čísel (už je to oficiálne, Kenny Ortega je boh choreografie). film plný radosti a rozhodnutí. film plný odkazov na predchádzajúce dva diely (check out the camel:)). bola to rozlúčka so strednou školou, ale aj uistenie, že priatelia z nej nám ostanú navždy. a bola to naozaj nezabudnuteľné zbohom. ťažko povedať, ktoré tanečné číslo bolo veľkolepejšie a ktorá pieseň chytľavejšia. no môj osobný favorit je waltzing in the rain a.k.a. Can I have thi dance? tá je jedným slovom nádherná. nemôžem nepochváliť hercov. všetci vedia, čo robia a robia to s radosťou. a tú je z toho cítiť. zase. lebo to je to, čo urobilo z malého televízneho filmu fenomén - radosť. tá ich aj tá naša. takže ak sa vám páčili predchádzajúce dva diely, určite si tento rozlúčkový nenechajte ujsť. ak máte radi tanec, hudbu, či muzikály, tiež je to film pre vás. no ak ste už zabudli, aké to je nechať sa unášať dobrou náladou niekoho iného, ostante doma. nepotrebujeme, aby ste nám kazili party. a my vám spánok. Go Wildcats! ()

Sammya

Oproti děsivé dvojce docela příjemná změna k lepšímu. Je fakt, že Gabrieliny a Troyovy cajdáky se vážně nedají povětšinou poslouchat, ale aspoň je to už trošičku dospělejší a snesitelnější film, i když je samozřejmě plný klišé a Ameriky až hrůza. Ale v podstatě se na to koukat dá, rychlejší písničky jsou pěkné a je tam Jimmy Rakeťák :D ()

c.tucker

Značně lepší od předchozích TV filmečků, je vidět, že je tam napěchováno daleko více peněz a všichni zúčastnění dospívají (nejvíce je proměna asi vidět na Olesye Rulin a.k.a. Kelsi, která dostala i nějaký prostor na zpívání. Vanessa Hudgens je opět okouzlující, ale tontokráte jí padne velice krátká sukénka. Zac je opět borec, ale jeho sólovka ve škole už nebyla tak velmi směšná jako ta předcházející na golfovém hřišti. Celkově se zvedla úroveň choreografie písní ("I Want it All" a "The Boys Are Back" byli naprosto senzační). A i dějově to bylo na vyšší úrovni. (Jednička pro mě byli 3* jen čistě guilty pleasure, ale toto je má imho velmi zaslouženě) ()

KajusaK

Nejlepší díl ze všech tří Muzikálů ze střední. Pěkné,dojemné,hudba krásná, zakončení skvělé. S filmem jsem spokojena. ()

Noviik

Musím se přidat k názoru, že jde o nejsladší pár ve filmových dějinách. Zac a Vanessa jsou dokonalí, nenajdete na nich chybu (až na to, že Zac je až nesympaticky hezký a Vanessa je podle mě až moc hubená), vše se jim daří (tedy nejen této dvojici) a jsou tím nejlepším, co je tato společnost (nebo chcete-li celá planeta) schopna vychovat. Do třetice všeho dobrého i zlého se tento muzikál dostává do kin. Zde si nevede špatně, ale na televizní obrazovce by jim to dle mého slušelo více. Ale musím dát celkem dobré hodnocení, protože skvěle zpracované a zahrané choreografie zejména u Boys are back či Scream, které se mi bohužel líbí i hudebně (ano, stydím se). A abych vás úplně dorazil a dokázal vám, že jsem naprostý barbar, tak oznamuji, že se chvíly po návratu kina chystám na televizi a Terminátora. Trestuhodné... ()

Petjaa

Kdybych nevidela, nevěřila bych, že i v jiných filmech umí mužská část tancovat a není to trapné ;) jinak takový průměr, spíš do televize než do kina. Přišlo mi to podobné jako Mamma mia, jen tak nudné, asi proto, že to bylo o "dětech" ;-) ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část