Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

• USA High School Musical 3: Senior Year (více)

„Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník“ nám ukazuje studentské „mazáky“ Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Třetí film navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny. (oficiální text distributora)

Silence

To dobré z jedničky zvýrazněno, to špatné ze dvojky zapomenuto a všechno zabaleno do slušivějšího a dražšího filmového kabátku. Vanesse to tentokrát nejen sluší, ale zbavila se i pohybové prkennosti. Škoda, že finále nebylo energičtější a koncentrovanější. Mírné stlačení stopáže by každopádně prospělo celému filmu. Přesto je tahle správňácká, nevinná a vysněná pohádka překvapivě dobrá zábava. A s filmovým lookem i tak nějak zmizel status Guilty Pleasure, kterým se honosí díl první. (Dvojka je prostě jen srajda...;) 7/10 P.S.: Scream je boží. ()

McClane

Nevím, jestli mi sledování prvních dvou dílů HSM vymylo mozek, nebo to bylo tím, že jsem poprvé viděl nějakej HSM v originále bez afektovanýho českýho dabingu, nebo už jsem se definitivně zbláznil, ale trojka mi nepřišla tak überevil jako předchozí díly. Samozřejmě, pořád je to nestravitelnej shit pro čerstvý teen a nikdo soudnej by to nevydržel sledovat více než jednou, ale přesto jsem to dokoukal a (víceméně) přežil. Je jasný, že 13-letý holčičky to budou žrát, protože chtějí, aby jejich život byl taky jako High School Musical, a tak se asi vbrzku dočkáme dalšího pokračování. Pánbůh s námi. ** a ten film už nechci nikdy vidět. ()

Terez.S

neptejte se mě proč 4 hvězdičky ... první dva díly podle mě nestály až na pár písniček za nic, a trojka není příběhově o tolik lepší .. jen má prostě jinou atmosféru, úžasné choreografie a opravdu, ale opravdu dobrou hudbu. Plus se mi hrozně líbí to jiskření mezi hlavními představiteli a teď nemluvím jen o Zacovi a Vanesse, kteří jsou párem i ve skutečnosti, ale celkově o celé té "hlavní" skupince ... U tohoto filmu prostě nepřemýšlejte, užijte si hudbu, tanec a sněte "disneyovský sen" ... ()

moviesfan

Muzikál je šíleně růžový film, ve kterém je téměř vše ideální, mnoho věcí (ne-li všechny) dopadne dobře. No prostě jednoduchost. Ale znáte to přísloví - v jednoduchosti je krása. Toto se zde uplatňuje tak z půlky. Příběh je opravdu velmi primitivní, ale choreografie je spíše lepší než průměr a písně ve stylu jednoduchého popu ujdou. Text není složitý a ani ho od Disneye nemůžeme čekat, ale rytmus mají, a to mi stačí. To je na filmu asi nejlepší. Doporučuji pro ty, co mají rádi horory, drama, thrillery a další žánry, ať se tomuto filmu vyhnou obloukem, protože toto je opravdu přeslazený film, ale mně to ani v tomto případě nevadí. ()

Marek1991

Na High School Musical mi nesiahajte. Vanessa, moja platonická láska z rokov dospievania, ako vždy nádherná. Výnimočne aj Ashley, najmä v scéne o New Yorku s veľkou tvárou Sochy Slobody. Veľa tanca, skvelých pesničiek, najmä si zapamätám tu, kde tancovali na streche a efektne na nich spustili dážď. Je to skrátka muzikál, tento diel už nie je ani tak rozprávka ako ten prvý, tento už je nielen pre dospievajúcich, ale kľudne aj pre staršie publikum, akým som už aj ja. Áno boli tam hlúposti, najmä na začiatku filmu. Začiatok ma nudil, ten sa naozaj nepodaril, ale zbytok ma presvedčil a preto dám 80%. ()

corpsy

Podobne ako dospievajú hlavné postavy, dospel aj scenárista tohto fenoménu a vpísal do neho odrastený príbeh. Je to síce ešte stále na podobne naivnej úrovni ako predchádzajúce časti, ale aj už potrebný kino look ( TV to svojím formátom skôr zhadzovala ) a ešte prepracovanejšie tanečné čísla robia z filmu niečo viac. A ide pravdepodobne o labutiu pieseň jednej doby, keď sa mládež nestretávala na sociálnych sieťach a nereflektovala svoje pocity cez klávesnicu. ()

Haluzz

Digitální blesky! Zac Efron! Jahody v čokoládě! Digitální míče! Rozervanost Efronova charakteru dává třetímu, nejúžasnějšímu dílu série High School Musical tu pravdou hloubku, kterou diváci očekávali a také ji dostali. Všichni herci ze sebe pod vedením Kennyho Ortegy vydávají to nejlepší( jak visuálně, tak co se písní týče) , jejich charaktery to činí ještě živějšími, ještě sevřenějšími strhujícím příběhem. Tahle show má prostě všechno, co má mít !! ()

draggo

Potřetí a nejlépe. O příběhu tu pořád nemá smysl mluvit, ten je jen nezávadnou hlušinou vyplňující mezery mezi muzikálovými čísly. A ta jsou nejlepší z celé série, povedených písniček je tu opravdu hodně a choreografie je velmi dobrá. Návštěvy kina rozhodně nelituji a čas od času si to stejně jako dva minulé díly rád pustím na DVD. Přeci jen snad žádný jiný film není prostoupený tak krásnou naivitou, která mě zároveň neuráží. /viděno v kině: 65% a 3*/ ()

baribal odpad!

No jak bych začal... no je tejden, kdy je všechno za pade. Snažim se do kina chodit jen na dobrý filmy, ale to pade mě nezabije... A teď kritika filmu: Ve filmu je nespočet chyb a naprostejch hovadin a všeho možnýho špatnýho:D Například chyba když ten jeden kripl (nevim jak ho jinak pojmenovat) natírá zábradlí... za minutu se na to zábradlí nalepí ten jeden debil s tim bílym kloboukem a samozřejmě se neumazal... prostě blbost. Pak třeba nechápu jak je možný že vrakoviště je čistý jak podlaha:D... no takhle bych tu byl ještě zejtra... Prostě celý je to nafouklá bublina, dějová brečka, scénář je tak děsnej že i uwe boll nemusí závidět. Sou tam i světlý místa, některý písničky fakt "šlapou" ale ve výsledku je to stejně odpad. možná z milosti 10%:D... PS sem zvědavej do kolika let efron bude točit středoškoláka... ()

Cimr

Taneční výstupy ujdou, ale jakmile začnou postavy mluvit (no, mluvit.. spíš vypouštět z úst přívaly bezobsažných frází), je to v háji. Taky je tu spousta nelogičností, podivností, nadneseností.. Jak se Troy dokázal objevit u své vyvolené a zase zpátky během několika málo hodin? Kdy se vlastně maturanti učili na své zkoušky a dělali je vůbec? Je normální, aby maturant při basketu křičel na tátu "Já už nejsem malé dítě! Můžu o své budoucnosti rozhodovat sám!"? Je normální, aby se zamilovaná dvojice oslovovala Buchto a Tygře? A aby si dala svůj první polibek až po nějakých třech letech vztahu? Jako by Disney vůbec nežil v tomhle světě a neposlouchal dnešní mladé. Vždyť to takhle vůbec nechodí. A tak nejen, že je High School Musical špatný film, ale je i nebezpečný. Silně dětem zkresluje mezilidské vztahy, studium, celý život.. A až pak dostanou tvrdou lekci, budou překvapeni. Mimochodem - vtipné je srovnat tento film s filmem Prci, prci, prcičky, který také zobrazuje generaci amerických maturantů. Pravdivěji. ()

nigga

40% za choreografii a energii hudebních čísel, které překvapivě hravě strčí do kapsy Across the Universe a Mamma Mia dohromady... ()

Hannibal92

2* opravdu jenom za tu choreografii, která je více méně povedená. Chápu že někomu se HSM líbit může, ale já do této skupiny lidí rozhodně nepatřim. Koukal jsem na to více méně pod nátlakem a z donucení. Jenom když vidim Zaca Efrona jak tam hupká tak mi roste krevní tlak a začínám mít chuť vzít basebolovou pálku a ukázat televizi zač je toho loket. Ale proč ubližovat chudince televizi, ona za to že v ní dávaj takový paka nemůže. ()

ivishka odpad!

Po třetím dílu se mi asi zmenšil mozek na polovinu objemu a stagnoval takže díky HSM jsem přišla o veškeré inteligenční kvocienty, které jsem měla. Kdyby mě někdo chtěl mučit zapne mi dokola všechny tři díly ještě s Hannah Montana dohromady a pořád dokola a já se zaručeně zblázním. Nevím jak si tvůrci představují muzikál. Třetí a tudíž poslední ročník znamená že i ta největší pipinka kterou nikdo nemá rád Sharpay(či jak se to plemeno psa píše) přijde na to že je trapná jak už to v Disneyovkách bývá(v dnešní době)a všichni se najednou mají rádi.BLBOST.A zase si kladu otázku PROČ NĚKDO TAKHLE PRZNÍ JMÉNO DISNEY?! ()

blackrain

Nevím, nějak mě to nenadchlo. Asi si pořád připomínám slavnější Pomádu, která všem podobným nastavila dost vysokou laťku. Předchozí dva díly a tento mi přišli takové moc umělé a krapet mimo realitu. ()

ABLABLABLA

Tak na tohle si moc dobře pamatuju. Šla jsem na to do kina s kamarádkou, hned po příchodu jsem byla udivena, že řadu před námi sedí banda několika kluků v přibližně našem věku, takže tehdy nám bylo 18 a bylo to divné, protože tam neměli s sebou žádné přítelkyně, které by je na to donutily jít. Pak jsem pochopila, že se přišli pobavit nad stupiditou dialogů a přitom obšťastnit celé kino neustálým cinkáním flaškami s pivem. Film začal, po první minutě následovalo 5 minut ticha, protože nešel zvuk a i přes naše bučení a bůhvíco, si toho, ten co tam měl hlídat pásku, nevšiml. V té pauze mě kamarádka ještě upozornila, že jsem tématicky oblečená do červenobílé. A následoval konečně film i se zvukem. Hned první záběry na chlupaté podpaží Efrona byly přímo nabídkou k výbuchu smíchu celého kina. No každopádně, strašný dabing asi jako u předchozích dvou dílů, víc dětské hlasy ani vybrat nemohli. Ale jinak se film řítí v rychlém tempu, plném dobré muziky - písně jako Now or never nebo The boys are back či High school musical, stejných postav a strááášně velké zápletky s nečekaným koncem. Ale já se bavila a bylo to příjemné zakončení trilogie tohoto muzikálu, který jsem při prvním díle tehdy tak žrala (no co bylo mi blbých 16). ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část