Americké akční filmy přelomu osmdesátých a devadesátých let měly jednu ikonu (Schwarzenegger), řadu různě populárních představitelů (Stallone, Norris, Seagal, Lundgren) a jednu hvězdu. Jean-Claude Van Damme na sebe poutal pozornost diváků i médií, neboť měl charisma, fyzické dispozice i životní příběh jak z filmu. Coby herec haněný a podceňovaný, ale zároveň nezapomenutelný a nepřekonatelný. Coby osobnost vysmívaný a vláčený bulvárem, ale přesto milovaný a obdivovaný. Film JCVD je mnohovrstevnatá hříčka, kde muž s titulními iniciálami hraje stárnoucí hvězdu jménem Jean-Claude Van Damme. Na hraně fikce, improvizace a sebereflexe se odvíjí vtipná i dojemná óda na uhrančivost béčkových filmů, lásku ke hvězdám, a především na mnohoznačnou centrální postavu... Francouzský scenárista, režisér a herec alžírského původu Mabrouk El Mechri začínal natáčením autorských krátkých filmů. V roce 2005 dokončil celovečerní debut Virgil. Toto humorné melodrama o odstrkovaném a životem těžce zkoušeném podřadném boxerovi jako by předznamenávalo režisérův druhý snímek JCVD. Mnohovrstevnatá filmová hříčka z El Mechriho učinila hlavní filmový objev roku 2008 a stala se vyhledávaným artiklem nejen žánrových přehlídek, ale také progresivních mezinárodních festivalů, jako jsou Toronto, Mar del Plata či Rotterdam. Věhlas filmu režisérovi zajistil také nabídky na práci v Hollywoodu, z čehož vzešel jeho nadcházející projekt, akční thriller S ledovým klidem, v hlavních rolích s Henrym Cavillem, Brucem Willisem a Sigourney Weaverovou. (Česká televize)

Simir79

Hrdina Béčkových filmů mých dětských let umí zahrát, když mu k tomu někdo dá příležitost. Myslím, že se mnou budou všichni souhlasit, když si troufnu napsat, že tak vysoké hodnocení film dostal hlavně kvůli nečekaně výbornému ztvárnění hlavního hrdiny, neboli to všechny natolik překvapilo, že to náležitě ocenili. Takže Jeane..... co třeba Darren Aronofsky, Steven Spielberg či Clint Eastwood, zeptej se je na nějakou roličku, potvrď své kvality a kašli už na Segala:-) ()

casyy

Od Jeana jsem cekal vsechno, ale rozhodne na zanrovou art-zpoved. Bravo, tohle stoji za vsechny ty jeho hruzy z poslednich deseti let. ()

Lancer

Zpověď akčního hrdiny, která by mohla být určitě lepší. Komorní, festivalový film, jenž znovu dlouho neuvidím (jestli vůbec!). ()

Skretule

Vždycky jsem měl JCVD za B-čkového akčního hrdinu, který nedosáhl kvalit svých slavnějších soukmenovců, natočil pár přiblblých filmů (i když jsem na nich vyrostl), párkrát předvedl svůj slavný kop ale pak již vycítil, že jeho léta se naplnily a tak se radši odebral do ústraní. Ale tento film můj dojem naprosto vyvrací a nabízí zajímavý a pro mě nový a svěží pohled na jeho dosavadní kariéru. Mám rád lidi, kteří si ze sebe dokážou udělat srandu a mají nad sebou nadhled. A tak smekám, k zemi se klaním a hlavně se Jeane omlouvám!!! Překvapil jsi mě převelice a začínám si tě velice vážit...na sklonku plodných filmových dnů natočit snad svůj nejlepší film, to dokáže opravdu jen málo kdo:) ()

rokone

Netradiční Jean Claude, dá se říct že se mu velmi slušně podařilo zreflektovat svuj život, umělecky určitě nejlepší film, líbilo se mi to ()

peeko

Tuto mě vážně mile překvapilo. Viděl jsem to v originálním znění, což dost pomůže. JCVD podal bezpochyby nejlepší herecký výkon své kariéry, nic jiného mu vlastně ani nezbývá, a ikdyž zde hraje velmi na city, nějak mi to nevadilo. Howg ()

Crowus

Konečně!!! JCVD natočil film který mě opravdu bavil a hodí se do jiného času než sobota 2 hodiny ráno. Udrželo mě to bez problémů až do konce a mělo to náboj. Konečně!!! Možná je dobře, že za tím stojí Belgie a ne Amerika... ()

kolly13

Polo dokument, polo akční film a z části také určitá zpověď. Mě to bavilo. Ukazuje to život hvězdy z jiného úhlu pohledu a ne každý je schopen sebereflexe. Tím JCVD u mne mírně stoupl a vysloužil si čtvrtou hvězdu, i když je to na hraně. ()

Logout

Rozhodně to byl asi nejdivnější film, který jsem kdy s JCVD viděl. Nic takového předtím a zatím ani pototm nenatočil, nejsem to vůbec schopen hodnotit a pět hvězd dávám výhradně za míru překvapení. Často zmiňovaná kamera mě sice neuchvátila, ale jinak prakticky všechno ano, včetně soundtracku. ()

PeteBuck

Strašná kravina. JCVD tu zo seba robí ťažkého filozofa, ale nejde mu to. Tá jeho predstieraná skromnosť a hlavne to patetické žvatlanie, keď náhle ide spolu s kamerou k nebesiam a potom klesá na zem, tak to som fakt nepochopil. Chytal som sa za hlavu. A to, že vyzeral zničene, tak to nehral. Ten týpek zničený vtedy bol. Vždy keď ho vidím mimo kamery tak je to jeden do seba zahľadený debil. Dopadol rovnako ako Seagal (myslím, čo sa týka filmov). Proste točia kraviny. JCVD bol v Dvojitom zásahu dosť dobrý, aj herecky, ale tu už je to niekde úplne inde. Pardon, ale tento film bol podľa mňa pre Van Damma iba z núdze cnosť. Nič viac, nič menej. Celý film vyslovene nudí. Na tento film boli oslavné recenzie a doteraz nechápem prečo. ()

tomino28

Jean-Claude Van Damme hrající sám sebe ve filmu, kde se jako legenda vrátí domů a vykrádá tam banku? Cože? Opravdu, zápletka je banální, ale ne vše je na první pohled takové, jak se zprvu může zdát. Jako bonus si zde přidejte jakousi osobní zpověď belgického rodáka se spoustou narážek na jeho filmografii i kolegy. Takovéto počiny nejsou k vidění často a je proto potřeba je náležitě ocenit! ()

Ironhead

Nejlepší je téměřmonolog uražené a dotknuté taxikářky, někdy asi i ty hvězdy musejí mít svatou trpělivost :_) ()

gerar

Absolutní překvapení. Už jsem myslel, že o tomto člověku, kterého jsem na zakladní škole nosil na tričku, nikdy neuslyším. Jean-Claude bravo!!! ()

oceanic6

Je veľmi ťažké hodnotiť film ako tento. Jean Claude je tu úžasný a možno prvýkrát v živote naozaj HRÁ! A to výborne! Celý film je naviac vystavaný zaujímavým spôsobom kedy sú nám jednotlivé diely "skladačky" podávané postupne a pútavo. Všetko ale má aj svoju druhú - negatívnu - stranu. Pri JCVD je to fakt, že si chvíľu nebudete vedieť zvyknúť na to, že sledujete naozaj vážny film v ktorom hrá Jean Claude a že to nie je žiadny béčkový akčný film 80.rokov. Mne to trvalo asi 80 minút ale bohužiaľ presne toľko celý film trvá.....Práve kvôli tomu aký je tento film "iný" ako ostatné Van-Dammove filmy , mu nemôžem dať viac ako 3*.....aj keď by si viac možno aj zaslúžil :) ()

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)

Jessica Alba jako Bond v sukních

Jessica Alba jako Bond v sukních

29.11.2009

Zdá se, že Hollywood ji už odepsal (dokonce se mluví o restartu Fantastické čtyřky v dospělejším tónu a s jinými herci, ve třetím „fotrovském“ filmu Little Fockers na ní zbyla jen vedlejší rolička),… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)