Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi

USA / Kanada, 2010, 107 min

Ale ano, proč ne. První půlhodinu jsem byl nadšen. Zajímavé řeznické téma, které je hlavními herci podáno tak samozřejmě, že i já jejich práci po chvilce začal brát zcela normálně. Jakmile nastane hlavní twist v ději, začíná to jít od deseti k pěti. Nový románek nedokáže zaujmout, film ztrácí tempo a divák pozornost. Vše vytrhne z letargie až nový útok Unie a následné "soukromé scény", které na konečný děj nemají žádný vliv. Konec mě velmi potěšil, zajimavý a nečekaný. Musím vyzvednout režiserovu práci v soubojích a to hlavně těch, v který je Law. Tak skvělé souboje s nožem jsem snad ještě neviděl. Až na občasnou přehnanost v tom, co lidé vydrží za jatka, skvělé. Stopáž zbytečně dlohá, srazit jí o jednu čtvrtinu, byl bych mnohem spokojenější. I tak za solidních 70%. 16.07. 2010(16.7.2010)

• Tuxedo

S Repo Men mám velký problém, neboť nejprve zpracovává klasické schéma antiutopických sci-fi ("začleněný hrdina prokoukl systém a objevuje v sobě znovu lidskou stránku") zcela nenápaditým, schematickým a přehnaně vážným způsobem, aby se to v závěru pokusil zamaskovat chytnutím akčnější sliny, kypící litry krve, zpomalenými záběry a rádobycool likvidací nepřátel, s cynickou třešinkou a pomrknutím na Terryho Gilliama navrch. Se záměrem problém nemám, správné fungování obou módů však vyžaduje mnohem protřelejší osobu, svírající otěže. 5/10(15.7.2010)

Svět ve kterém si jde plíce na parkoviště zapálit cigáro prostě musíte milovat. Budoucnost v REPO MENOVI není nijak oslnivě originální a zápletka s bojem proti systému a i ty twisty jsme už všichni někde viděli. Sapochnik se ale vyžívá v maličkostech a já si v těchle věcech přímo libuju. Jude Law je navíc cool jako nikdy a Forest "Psychouš" Whitaker opět, ale po delší době, skóruje. Vymazlený vizuál, technická udělátka a hlášky co pěkně odysýpají. Já dostal co jsem očekával + jedno překvápko navíc. Zlato, no tak. Vždyť je to jen ledvina.(11.7.2010)

65% Doporučuji nečíst obsah filmu před shlédnutím. Dál i když bez spoilerů, přelétnutí komentáře očima na vlastní nebezpečí! Máme rádi příběhová překvapení. Také se jim říká například twisty, a většinou dokáží z filmu udělat o třídu lepší zážitek, než jste původně doufali. Totéž platí i u Repo Men. Celý snímek je vlastně taková poctivá "tříhvězdičková práce", na kterou divák změní názor až při sledování závěrečných titulků. Přitom vytknout by se toho dalo poměrně hodně: za vše mluví skutečnost, že v mém případě jsem si několikrát vzpoměl na Stalo se, tak tupomyslně chybový a scénáristicky nedodělaný se film jeví... Inu, nechal jsem se zmást! V konečném zhodnocení jsou "Plenitelé" kvalitní, schválně mlžící sci-fi. K režii, skvělým akčním scénám a parádnímu Lawovi nemám sebemenších výhrad.(3.8.2010)

Dejte mi trochu slušného scifka s dobrými herci a já budu úplně spokojená. A tohle je slušné a navíc ta hezky ztvárněná brutalita, Jude Law a moc pěkný závěr to prostě na tu čtvrtou * dotlačí.(21.7.2010)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)

• - Bojovú choreografiu mali na starosti Hiro Koda a Jeff Imada. (Greenpeacak)

• - Remy (Jude Law) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)