Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2010, 107 min

Svět ve kterém si jde plíce na parkoviště zapálit cigáro prostě musíte milovat. Budoucnost v REPO MENOVI není nijak oslnivě originální a zápletka s bojem proti systému a i ty twisty jsme už všichni někde viděli. Sapochnik se ale vyžívá v maličkostech a já si v těchle věcech přímo libuju. Jude Law je navíc cool jako nikdy a Forest "Psychouš" Whitaker opět, ale po delší době, skóruje. Vymazlený vizuál, technická udělátka a hlášky co pěkně odysýpají. Já dostal co jsem očekával + jedno překvápko navíc. Zlato, no tak. Vždyť je to jen ledvina.(11.7.2010)

Dejte mi trochu slušného scifka s dobrými herci a já budu úplně spokojená. A tohle je slušné a navíc ta hezky ztvárněná brutalita, Jude Law a moc pěkný závěr to prostě na tu čtvrtou * dotlačí.(21.7.2010)

• Nin

Kvalitní soundtrack a kvalitní herci (trojka Law, Whitaker, Schreiber) nedokáží zakrýt fakt, že se jedná o neuvěřitelně nelogickou slátaninu. A bohužel to není ani nijak zábavně natočený. P.S. Ta vykrádačka/pocta Oldboyovi bylo slušný WTF. (4/10)(2.1.2011)

Zvraty, které převrátí veškeré předchozí dění (nebo alespoň jeho většinu) jsou pro mě něco jako druhé narozeniny. Nijak extra je nevyhledávám, ale když některý z nich najdu, jsem v sedmém nebi (délka trvání psychického orgasmu je samozřejmě přímo úměrná chytrosti, kvalitě a načasování daného zvratu). O zvratu u Repo Men řeknu jen jedno - stálo to za to. Nezklamal mě a nezklamal mě ani zbytek téhle béčkově akční podívané, kterým se asi "blýská" na horší časy. Jude Law byl podobný badass jen v Road to Perdition, Forest Whitaker však nejspíš měl vypadat jako badass ještě větší, ale to by nesměl Forest jako většinou přehrávat. Já ale s otevřenou hubou koukal na postavu úplně jinou - Alici Bragu, kterou jsem doposud viděl jen párkrát, a tak nějak mi učarovala. Scénu se skenováním orgánů bych si s Judem ihned a bez reptání vyměnil. Repo Men jako celek nevybočuje z řady ostatních "fight against system" nebo "future dystopias" filmů, na druhou stranu může nabídnout nevídanou brutalitu, skvělý závěr, drsňáka Lawa a taky Alici Bragu. Tři a půl.(25.10.2010)

Asi 90 minút to boli pekné 3*. Tá riedka zápletka (priznane vykradnutá z Montyho Zmyslu života) nemá dostatočnú silu, aby vybudovala dostatočne "dickovskú" atmosféru. Celý vývoj deja je absolútne predvídateľný - napokon, povstalcov proti systému, ktorému ešte nedávno prisluhovali, sme videli nielen v Minority Report či Equilibriu, ale aj v mnohých ďalších filmoch. Oduševnení herci (skvelý Jude Law - a veril som mu aj prácu s nožom) a príjemne neexhibujúca réžia to však držia nad priemerom. Čo ten film vystrelí k výšinám, je záverečná polhodina. Prečo? Pretože nekompromisné ultrabrutálne násilie je v dnešnej dobe taká vzácnosť, že jasám pri každej čepeli, s chuťou vrazenej do lebky. A tu ich je fakt požehnane. Poučenie: Neserte spisovateľov, hlavne ak píšu ešte na starom dobrom písacom stroji.(14.7.2010)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)

• - Bojovú choreografiu mali na starosti Hiro Koda a Jeff Imada. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)