Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi

USA / Kanada, 2010, 107 min

Odebírat orgány lidem, kteří je nestačí splácet a poučovat je v bezvědomém stavu o jejich možnostech, to bylo tak velké potěšení pro cynickou část mé duše, že jsem začal zvažovat změnu povolání. Po pětihvězdovém úvodu se však zábavnost začala příliš rychle vytrácet a přes zdvořilou nudu snímek dospěl až ke zcela průměrnému zívání.(19.2.2012)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Sway - Perez Prado feat. Rosemary Clooney ,2. Release Yo' Delf (Prodigy Remix) - Method Man ,3. 54-46 Was My Number - Toots & The Maytals ,4. Every Day Will Be Like A Holiday (Single/LP Version) - William Bell ,5. Feeling Good - Nina Simone ,6. Sing It Back - Moloko ,7. Nausea - Beck ,8. Burn My Shadow - Unkle ,9. Love Lives - Dave Stewart ,10. Every Day Will Be Like A Holiday - RZA (featuring Stone Mecca and Reverend William Burke) ,11. Dream A Little Dream Of Me - The Mamas & The Papas ,12. Repo Mambo - Marco Beltrami(5.5.2011)

• LIVINGDEAD

Bože můj. Už potřetí se pokouším dodívat na tento děsně táhnoucí film a už prostě nemám sílu. Má sestra již 2 x u tohoto filmu zaspala. Herec Jude Law je můj oblíbený, ale tohle je děsná NUDA! Ještě nejsem u konce, ale víc než 20% tento "shit" ode mne nedostane!(12.7.2010)

Asi 90 minút to boli pekné 3*. Tá riedka zápletka (priznane vykradnutá z Montyho Zmyslu života) nemá dostatočnú silu, aby vybudovala dostatočne "dickovskú" atmosféru. Celý vývoj deja je absolútne predvídateľný - napokon, povstalcov proti systému, ktorému ešte nedávno prisluhovali, sme videli nielen v Minority Report či Equilibriu, ale aj v mnohých ďalších filmoch. Oduševnení herci (skvelý Jude Law - a veril som mu aj prácu s nožom) a príjemne neexhibujúca réžia to však držia nad priemerom. Čo ten film vystrelí k výšinám, je záverečná polhodina. Prečo? Pretože nekompromisné ultrabrutálne násilie je v dnešnej dobe taká vzácnosť, že jasám pri každej čepeli, s chuťou vrazenej do lebky. A tu ich je fakt požehnane. Poučenie: Neserte spisovateľov, hlavne ak píšu ešte na starom dobrom písacom stroji.(14.7.2010)

Debutující režisér Miguel Sapochnik má koule. Je jen škoda, že neměl víc peněz a lepší scénář, i tak se můžeme potýkat se slušným vizuálem, solidními akčními scénami i ne úplně špatným příběhem (když přivřeme obě oči). V něm jde o společnost, která nabízí umělé orgány a má ochranitelskou ruku nad řezníky, kteří pohlídají, zda všichni poctivě a včas posílají splátky. Jinak přijdou na řadu nože a jiná kuchadla. Další kličky a zvraty nicméně divákovi moc radost neudělají. Začne se totiž hrát na vážnější noty a už to není ono. Přesto jde o drsné i zábavné sci-fi béčko, které udělá radost hlavně pánům. Ostatně, ti tu vyhrávají na celé čáře i co do herecké práce. Jude Law je dravec (jeho balet s noži je vrcholnou scénou filmu), kterému sedí i pořádná akce, Forest Whitaker sice přehrává, ale i tak jim to spolu sekne. A Liev Schreiber (sakra, vůbec jsem netušil, že klátí Naomi Watts) si užívá další malou zápornou roli s patřičným apetitem. Naopak ženské postavy hrají spíš tu vážnější notu a.. jsou spíš otravné. No, i když se na plátně krví nešetří, * v hodnocení tak nějak šetřit musím. Takže mírný nadprůměr!! Sapochnik má budoucnost..(14.11.2010)