Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi

USA / Kanada, 2010, 107 min

Dejte mi trochu slušného scifka s dobrými herci a já budu úplně spokojená. A tohle je slušné a navíc ta hezky ztvárněná brutalita, Jude Law a moc pěkný závěr to prostě na tu čtvrtou * dotlačí.(21.7.2010)

Ale ano, proč ne. První půlhodinu jsem byl nadšen. Zajímavé řeznické téma, které je hlavními herci podáno tak samozřejmě, že i já jejich práci po chvilce začal brát zcela normálně. Jakmile nastane hlavní twist v ději, začíná to jít od deseti k pěti. Nový románek nedokáže zaujmout, film ztrácí tempo a divák pozornost. Vše vytrhne z letargie až nový útok Unie a následné "soukromé scény", které na konečný děj nemají žádný vliv. Konec mě velmi potěšil, zajimavý a nečekaný. Musím vyzvednout režiserovu práci v soubojích a to hlavně těch, v který je Law. Tak skvělé souboje s nožem jsem snad ještě neviděl. Až na občasnou přehnanost v tom, co lidé vydrží za jatka, skvělé. Stopáž zbytečně dlohá, srazit jí o jednu čtvrtinu, byl bych mnohem spokojenější. I tak za solidních 70%. 16.07. 2010(16.7.2010)

• Tuxedo

S Repo Men mám velký problém, neboť nejprve zpracovává klasické schéma antiutopických sci-fi ("začleněný hrdina prokoukl systém a objevuje v sobě znovu lidskou stránku") zcela nenápaditým, schematickým a přehnaně vážným způsobem, aby se to v závěru pokusil zamaskovat chytnutím akčnější sliny, kypící litry krve, zpomalenými záběry a rádobycool likvidací nepřátel, s cynickou třešinkou a pomrknutím na Terryho Gilliama navrch. Se záměrem problém nemám, správné fungování obou módů však vyžaduje mnohem protřelejší osobu, svírající otěže. 5/10(15.7.2010)

Jude Law bojuje proti systému ve kterým pracoval, ale teď jeho samotnýho dostihl, kdepak jsem to jen viděl, že by to byl Minority report? každopádně mně tahle vykrádačka Spielberga absolutně nevadí a tyhle scifi thrillery si s chutí užívám a že tady toho je hodně, co si užít, navíc nápad půjčování náhradních orgánů na splátky je perfektní a vymáhaní při platební neschopnosti ještě lepší, podle mě super nápad a super zpracování a Jude Law s nožem je fakt excelentní řezník(18.7.2010)

Jako divák, co Repo: Genetická Opera! hodnotil maximálním počtem hvězdiček, jsem byl rozčarován z té upřímné vykrádačky, ale ve výsledku proti tomu nic nemám. Autoři téma pojali odlišné, reflektujíc až lichvářské postupy obrovských firem, které můžeme vidět i v dnešním světě s důrazem na extrémní komoditu (snaha vést lidi ke splátkám, které určitě nezvládnou a brát jim tak orgány i život kvůli zisku). Samotné ztělesnění vzdoru je pak jeden z jeho základních kamenů, Repoman, člověk vracející nezaplacené orgány zpět firmě. Možná kvůli tomu zbytečnému "už jsem to někde viděl" pocitu, trochu "lacinému" konci, který vydává nepříjemné (i když asi reálné) poselství nebo jen proto, že jsem Sapochnikova Dreamera viděl před Repomenem, to je na hodně slaboučké 4* (holt má oblíbenost žánru a zničených trosek města se nezapře...). Jinak výborná hudba, za ty peníze dobře odvedená práce a slušný první pokus pro Sapochnikova.(27.7.2010)