Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi

USA / Kanada, 2010, 107 min

Když je člověk blbej a od filmu něco očekává, ba dokonce předpokládá, jak to dopadne, pak se nemůže divit, že se tak nestane a konec z něho udělá ještě většího debila než fakticky je. Jenže mě je pak smutno, protože nevím, zda-li za zklamání může film, nebo si za to můžu sama :o( Každopádně se Repo men zařadil do sekce nezapomenutelné a to díky masakru v chodbě a „závěrečnému milování“. Jude Law si zase přidal schůdek do mé TOPky a do osobního seznamu „Nejvíce sexy drsní chlapy“. Forest Whitaker stále nebyl na plastice očního víčka, pašák! A taktéž se nic nezměnilo na situaci, kdy pomůžete nebo zachráníte život kamarádovi a on Vám za to vynadá se slovy: „Skoro jsem ho měl!“ Takže pokud jste stále ještě neviděli exekutora lidských orgánů, tak šupky na něj, dlužíte to sami sobě :o)(6.9.2010)

"Dlužíte to své rodině. Dlužíte to sobě." Šmelení s lidskými náhradními díly je tu (počítám-li Monty Pythonův Smysl života, jehož se v Repo Men také dočkáte) potřetí a opět skvěle. Tahle místy až gilliamovsky utopická, realisticky střelená podívaná je pravděpodobně to nejlepší, co jsem za poslední dobu viděl, a to ve všech ohledech. Vážně nemám, co vytknout. Herecké trio Law, Whitaker, Schreiber bez jediné chyby, Sapochnikova (ať je to, kdo je to) režie perfektně vtáhla do děje a i když mohla, nehýřila krvavými záběry a všechno ukazovala jen v rámci nutnosti, hudba Marca Beltramiho rovněž nezklamala a velice rád si ji poslechnu samotnou (zrovna jako písňový soundtrack, pokud existuje).... A pak je tu scénář. Tedy páni, takový husarský kousek v poslední půlhodině jsem opravdu nečekal. V jednom momentu jsem si říkal "Tak dobře, tady to už ale klidně mohlo skončit...", jenže ono to neskončilo. A přišla scéna v chodbě (citace Oldboye - včetně kladiva), praštěná, bizarní a bůhvíjaká další milostná scéna, při níž do sebe dva lidé navzájem řežou skalpely, scéna s injekcí (citace Pulp Fiction?)... A pak už byl opravdu konec. Nutno podotknout, že opravdu krásný konec, který dal smysl všemu, co se mi před pár minutami zdálo přehnané. V žánrovém zařazení mi u Repo Men ovšem chybí komedie, protože film je černohumorný až běda a rozesmál mě opravdu hodněkrát. Zkrátka dávám pět čistých hvězd a dávám je velice rád.__P.S. Doporučuji bonusy na DVD - hlavně reklamy Unie, které jsou také k popukání vtipné. Obzvlášť ta pohřební.(19.1.2012)

Svět ve kterém si jde plíce na parkoviště zapálit cigáro prostě musíte milovat. Budoucnost v REPO MENOVI není nijak oslnivě originální a zápletka s bojem proti systému a i ty twisty jsme už všichni někde viděli. Sapochnik se ale vyžívá v maličkostech a já si v těchle věcech přímo libuju. Jude Law je navíc cool jako nikdy a Forest "Psychouš" Whitaker opět, ale po delší době, skóruje. Vymazlený vizuál, technická udělátka a hlášky co pěkně odysýpají. Já dostal co jsem očekával + jedno překvápko navíc. Zlato, no tak. Vždyť je to jen ledvina.(11.7.2010)

Asi 90 minút to boli pekné 3*. Tá riedka zápletka (priznane vykradnutá z Montyho Zmyslu života) nemá dostatočnú silu, aby vybudovala dostatočne "dickovskú" atmosféru. Celý vývoj deja je absolútne predvídateľný - napokon, povstalcov proti systému, ktorému ešte nedávno prisluhovali, sme videli nielen v Minority Report či Equilibriu, ale aj v mnohých ďalších filmoch. Oduševnení herci (skvelý Jude Law - a veril som mu aj prácu s nožom) a príjemne neexhibujúca réžia to však držia nad priemerom. Čo ten film vystrelí k výšinám, je záverečná polhodina. Prečo? Pretože nekompromisné ultrabrutálne násilie je v dnešnej dobe taká vzácnosť, že jasám pri každej čepeli, s chuťou vrazenej do lebky. A tu ich je fakt požehnane. Poučenie: Neserte spisovateľov, hlavne ak píšu ešte na starom dobrom písacom stroji.(14.7.2010)

Pro začátek bych chtěl všem doporučit, aby se podívali na zde hůře hodnocenou, nicméně lepší, odvážnější a originálnější Genetickou operu. A teď k tomuto filmu. Začátek docela šlape, nicméně zanedlouho se film začne propadat hlouběji a hlouběji do nezáživnosti, bloudí v labyrintu klišé a neví, jak se z něj dostat. Prostředek na mě nefungoval téměř vůbec, protože tak nějak nesnáším, když vrah káže o morálce (ničím jiným Lawovo tažení proti společnosti není). V závěrečné části pak přijde jedna poměrně působivá scéna, korektní a od začátku očekávaný happy end. V duchu nadávám a jsem připraven film brutálně odstřelit. Ale pak se odkryje zatím největší letošní podvod na diváka, který mě na jednu stranu dosti naštval, no na stranu druhou mi sebral většinu výtek, co jsem k Repo Menům mohl mít. Výsledný dojem tak nakonec mám značně rozporuplný.(18.7.2010)

• - Remy (Jude Law) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)