V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Spooner

Divné, nudné, nevyvážené. Akce je sice fajn, Jude Law by se jako akční hrdina uživil a závěr jsem nečekal, jenže jinak je to pomalu plynoucí nuda se slabým příběhem a chabým rozpočtem. A ten občasný cynismus mi tam taky vůbec neseděl. Zklamání. ()

Davies182

65% Doporučuji nečíst obsah filmu před shlédnutím. Dál i když bez spoilerů, přelétnutí komentáře očima na vlastní nebezpečí! Máme rádi příběhová překvapení. Také se jim říká například twisty, a většinou dokáží z filmu udělat o třídu lepší zážitek, než jste původně doufali. Totéž platí i u Repo Men. Celý snímek je vlastně taková poctivá "tříhvězdičková práce", na kterou divák změní názor až při sledování závěrečných titulků. Přitom vytknout by se toho dalo poměrně hodně: za vše mluví skutečnost, že v mém případě jsem si několikrát vzpoměl na Stalo se, tak tupomyslně chybový a scénáristicky nedodělaný se film jeví... Inu, nechal jsem se zmást! V konečném zhodnocení jsou "Plenitelé" kvalitní, schválně mlžící sci-fi. K režii, skvělým akčním scénám a parádnímu Lawovi nemám sebemenších výhrad. ()

petero

Unkle - Burn My Shadow a upgradeovaná kladivová scéna na chodbe ala Oldboy, záverečná skenovanie orgánov + pointa, tieto jeby v poslednej polhodinke doslova vystreľujú spočiatku klamlivo nezáživný film niekem do kategórii MUST SEE. Videné: 3x. ()

gogo76

Príbeh je tu naozaj zaujímavý, rovnako ako aj obsadenie, zamrzí iba malý priestor, ktorý dostal L. Schreiber. Dovolím si tvrdiť, že keby režisér k filmu pristúpil zodpovednejšie, reálnejšie a temnejšie, mohol sa tento film stať jedným z naj tohto roku. Lenže. Keby, keby ...V závere so scénou skenovania kódov orgánov zašli tvorcovia na môj vkus už trošku priďaleko. Potešila ma akčná scéna, v ktorej J. Law likvidoval protivníkov s nožmi. Neviem, či to bol zámer, ale určite nie som sám, kto si pri tomto spomenul na kladivovú scénu s filmu Oldboy. Úplny záver, ktorý má zneistiť diváka, mi tiež pripadal trošku zbytočný. Na pozretie fajn. 60%. ()

Xmilden

Debutující Miguel Sapochnik s arsenálem populárních herců natočil slibné sci-fi, v němž se gore efekty rozhodně nešetří. Překvapila mě do jisté míry jednoznačnost a striknost hlavních hrdinů pokud šlo o nějaké rozhodování. Prakticky se zde hraje pouze na buď si s námi nebo proti nám. Forest Whitaker hraje přímo úžasně, tohoto herce prostě můžu. Jude Law neurazí, ale žádný akční borec z něj asi nikdy nebude. Liev Schreiber předvedl svůj v poslední době vysoký standard. Příběh se mi líbil v první polovině, druhé dle mého soudu začně postupem času docházet dech. V závěru na nás scénaristé připravili past s velkým P. Pro mě osobně trošku šok.PS: Logických chyb se dala najít spousta, přesto slušných 55 % ()

Arbiter

,,He? Lééédvinu? E? Ale tak jatýrka si dáme, ni...? Těší mě. Cynik jméno mé. Odpusťte mi krev na obličeji, byl jsem nakupovat.. '' V tom filmu si ale vůbec nikdo neviděl do huby. Černej týpek '' chci ti pomoct, tak já tě skoro zabiju''. Bílej týpek '' jsem teď napravený kluk sice s tisícovkou vybranejch schránek, ale člověk se mění'' - už nebude zabíjet na objednávku, ale pár podříznutejch krků navíc neva. Výborná kamarádská dvojka. O Mrs zpěvačce-terminátorovi ani nemluvim. Máma od rodinky dobrá pipka... Dokonce i ten kluk - plíce byl určitě křivej._____ Já bych tyhle komunisty zakázala. Chudák kapitalista chce vydělat, jenomže pár lidem jebne a začnou se na něj za to zlobit. Ještě že víme jak je zkrotit. HE!______Supr supr supr hudba. Bomba bomba bomba závěrečná show. labůžo krvavé lázně. Chodba před růžovkou-MLASK. Škoda kolísavé kvality. Spoiler: Jsem snad ůchyl, když mě přišlo závěrečné milování při lovení orgánů neuvěřitelně sexy? Asi jo. Noa... (3,7*) http://www.youtube.com/watch?v=X20e4na8-Es ()

Phobia

Jak tak koukám na stav našeho zdravotnictví i situaci na trhu práce, asi už bych si pomalu měla začít dělat rekvalifikační kurz na vymahače orgánů. Ale nejdříve si musím nechat vyměnit koleno, nové oči se taky budou hodit a kvalitnější zuby si nechám vmontovat jako bonus. Snad vymahačství vynese dost, abych utáhla splátky, ať se nemusím kuchnout a náhradní součástky vracet. Sadisté a masochisté, tento film si nenechte ujít, dlužíte to sobě i své rodině;-). Jude a Forrest nádherně řádí a závěrečná milostná scéna (hetero, bukvice pohov!) vám zaručeně přivodí orgasmus. Konec nepřekvapil, ale že bych s ním byla spokojená... :-/ 74% ()

sepp

Nebudu tu dělat žádné zbytečné rozvláčné rozbory - je to prostě parádní a zábavní jízda, doporučuju. ()

darkrobyk

Trochu nevyrovnané z hlediska akce, kdy napínavou atmosféru a řeznickou práci, případně boj o život, střídají nepřiměřeně nudné pasáže. V celku ale dobře koukatelné. Jen si říkám, proč se při záběrech měst z budoucnosti tak často vybaví Blade Runner a Metropolis, případně 5. element.... Chvílemi se připomene Ostrov a sním spousty filmů o klonech, replikantech, obchodech s orgány, přátelích na život a na smrt či nešťastných láskách. Na druhou stranu zamrazí, když si představíte, že tohle bude ( nebo je?) možné. Lze číst i alegoricky jako snahu nadnárodních společností udělat pro peníze vše a současně ovládat životy lidí a mít je co nejvíce pod kontrolou. Gore efekty mile realistické, ale konec mě nepotěšil... ()

Gimp

Jako celek to nefunguje (jedinej náznak dějový kontinuity je to s kočkou, všimli jste si?) ale pár scén je prostě bomba (jo, jsou to ty co v nich hrajou písničky a zmíňuje to tady taky kdekdo). Stejnak na mě ale ten film zapůsobil strašně dobře. Tím, že herci hrajou výborně, ačkoliv příběh (nebo scénář) je nejlacinější trash a třeba taky že milenka hlavního hrdiny není zrovna nejhezčí ()

juta

Zase něco jiného, kde jde o kejhák lidem, kteří potřebovali nový orgán a nejsou schopni ho splácet. Nové technologie, kde si třeba můžete naladit rádio na svých uších, nebo si změníte barvu očí podle nálady. Mini zvrat se taky povedl, i když poněkud smutnej pro hlavního hrdinu. ()

paascha

Tak trochu Johnny Mnemonic, tak trochu Blade Runner, tak trochu Matrix, tak trochu od všeho dobrého, ale dohromady nic. Tuctový příběh o probuzeném svědomí a iluzi bezpečí. Jen pro fandy sci-fi! ()

Fiftis

Áno, filmov kde hlavný hrdina bojuje proti systému a zároveň uteká s pôvabnou ženskou po boku je halda. Ale keď je všetko zabalené do originálneho hávu a podfarbené skvelou muzikou, je z toho veľmi pekná napínavá porcia akcie, tým skôr keď koniec veľmi prekvapí. Každopádne zaujímavý námet na film o blízkej budúcnosti, ktorá nemusí byť zas až tak nereálna. Je síce fakt, že niektoré scény sú dosť prehnané, ale budiš - je to predsa sci-fi, tak čo. Avšak ten koniec - tak to klobúk dole teda. To som tiež pozeral ako píšu mnohí. Herecké obsadenie celkom v pohode, .Jude Law a Liev Schreiber mali dobré role. ()

Shakers

Prvá pol hodina bola skvelá - jednoduché predstavovanie, dobrý dej a nápady.Druhá polovica tiež nieje zlá, akcie sú hodne fajn, ale už to nefunguje tak dobre ako fungoval začiatok.A nepomôže už tomu ani záver filmu.Nie že by bol zlý, ale keď príde ten koniec a človeku je to stále jedno čo sa tam vlastne deje, tak niečo nieje v poriadku.Herci sú skvelý takže film trošku povytiahli, ale sklamalo ma hlavne to druhé dejstvo.A čo sa týka soundtracku, tak je naozaj divný a veľmi špatne použitý. 70% - 3* ()

Boogeyman

Dost zvláštní film. Už od začátku jsem obdivoval, jaké hlavní hrdiny jsme dostali k dispozici. Prvotřídní sadističtí, prací orgánových exekutorů posedlí hajzlíci, kteří se takřka ničeho neštítí, zároveň nepobrali moc inteligence. Přesně takové gumy, jaké vám v pražské MHD kontrolují jízdenky. Odvážný krok, říkal jsem si. Jenže pak přišel v pořadí třetí Lawův knockout a s ním i prapodivná proměna a i největší zádrhel celého filmu. Jednak mi až do konce filmu vrtalo hlavou, proč Unie svému zaměstnanci, který utrpěl pracovní úraz to nové srdce prostě nezaplatí, no a jednak ta změna z cynického sráče na útlocitného dobráka byla víc než blbě uvěřitelná. Každopádně film má svojí atmosféru a styl, je podobně "bezcitný" jako třeba Equilibrium, totálně svérázný a divný, brutalita je vizuálně úžasná, Oldboy scéna potěšila, zvlášť ve chvíli, kdy přišlo na řadu kladivo a tvůrci se tak jasně přiznali. Finální zvrat mi přišel hodně přitaženej za vlasy a hlavně k ničemu, ale srdíčko trošku rozbušil, to jo! ()

Nin

Kvalitní soundtrack a kvalitní herci (trojka Law, Whitaker, Schreiber) nedokáží zakrýt fakt, že se jedná o neuvěřitelně nelogickou slátaninu. A bohužel to není ani nijak zábavně natočený. P.S. Ta vykrádačka/pocta Oldboyovi bylo slušný WTF. (4/10) ()

sheen

Dobrá, rutinérská sci-fárna s drsnou ústřední dvojkou a zajímavou zápletkou a dobrými zvraty. Některé části na mě byly až moc hard. Závěrečný úsek s písní od skupiny Moloko byl bombastický:) ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +Jude Law, Alice Braga, Forest Whitaker, výborná akce, námět, sci-fi zápletka, prostředí, hudební doprovod, závěrečná pointa, ucelený vývoj příběhu -ze začátku jsem o filmu moc nevěděl, takže to byl risk, Liev Chreiber se taky nacpe do každého filmu, akce mohlo být ještě víc/// Když se nad tím tak zamyslím, tak je to až nečekané překvapení. Příběh není překombinovaný, má začátek, prostředek i konec. Podotýkám konec, kvůli kterému stojí za to si počkat. Film má Juda Lawa v pro něj celkem netradiční hlavní roli, kde jeho parťákem i protivníkem je charismatický Forest Whitaker. Účast něžného pohlaví také potěší. Co se akce týče, viděl jsem i nabušenější a odvážnější filmy. Krví se naštěstí nešetří a občas některé záběry nejsou pro slabé žaludky. Zvláště když by jste při tom třebas večeřeli. Atmosféru dobře doplňuje hudba a velice kvalitní zvuky. Hodí se pro domácí kino./// Celkem 80%/// ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)