V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

666teen

Není exekutor, jako exekutor. Až vám panáček od soudu olepí samolepkama televizi a děti obrečí stupidní JimJam, přibalí rychlovarnou konvici, takže už si uvaříte jenom ledovou kávu, pořád si můžete blahopřát, že jste v pohodě. Exekuce na vaše nesplacená játra, nebo srdce, by proběhla poněkud dramatičtěji. Na druhou stranu, v den vyrovnání dluhu vám odpadne spousta starostí. Jako třeba co zítra na sebe, co budu v pátek vařit, nebo kdy sousedovi vrátím křečka. ()

-OverLord-

Chválím režiséra, ačkoli už zkušeného filmaře. Tohle je jeho první větší projekt a je to fakt dost dobrý. Vynikající duo Jude Law a Forest Whitaker za doprovodu parádního soundtracku střílí, mlátí, bodaj, kolem stříká spousta krve a do toho všeho padají fakt vtipný hlášky. Všechno zasazený do celkem drsnýho příběhu o "Repo menech". Celý ten look blízké budoucnosti není tak vlezlý, jako ve spoustě podobných filmů a působí to docela stylově - něco jako Equilibrium. Bitky jsou fakt nářez a ta nejlepší přijde samozřejmě až nakonec. Jude Law ve stylu 300 je brutální řezník a je děsně cool. Scénář si pro diváka přichystal hned několik překvapení a to největší jako třešničku na dortu na samotný závěr. Nejdřív jsem přemýšlel o 3*, ale za posledních cca 30 minut jednu přihodím. "Come on.. again?" ()

HAL

Systém se postavil proti svému oddanému zastánci a tak se tento rozhodne ho svrhnout... přidejte si k tomu disotopický svět budoucí ameriky, lehce špinavý vizuál a hyperbolické tematizování problémů dnešního světa... a máte z toho jasnou béčkovou variaci na Minority Report... jenže i když můžou být akční béčka blbá jak štoudlev, svět ve kterém se odehrávají může být ujetý a nelogický a hlavní postavy v nich úplně retardované a odporné, stejně nesmí zklamat v několika hlavních věcech - měly by být uchylné (splněno, víceméně), brutální (splněno, s přehledem) a hlavně zábavné (a v tom se Repo Men zrovna dvakrát nepřetrhne). Takže ve výsledku Repo Men vícemnéně svým nabroušeným nožíkem jen hladí po povrchu, sotva pár krůbějí krve ukápne, místo toho aby se zaryl pořádně hluboko až do morku kostí a donutíl oběti řvát a svíjet se v křečích. Drzá cyničnost a krvavá jatka mě jako správného uchyláka a psychopata těší, ale stejně se neubráním pocitu že nebýt těchto v dnešní době tak raritních "bonusů", tak je to jen pitomá nuda. 6/10 ()

Peytl

Doktoři Sova a Blažej, kterým zdatně sekunduje aparátčík Dr. Cvach v poněkud brutální a syrové poloze, divím se, že například takový JUDr. Sokol, pták (rozuměj čurák), ještě nic podobného nepraktikuje. Je to přece taky dochtor, kurva, veterinář, a byl prý asi stentem na Barrandově. Slova dalšího klasického, filmového vejšplechtu, tak já vám předepíšu pudr a podepíšu se MUDr, mně připomněla, že jsme opět jako národ předběhli dobu, zase, protože bezva obchodní podmínky posvěcené našimi kašpary tu máme již dávno, na co čekat, že? Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že by nebylo od věci sehnat nějakou tu kačku a těm umrdancům s poškozením mozku prodloužit život... pochopeytelně s poněkud jiným scénářem než zažíval Remy. Místy trochu táhnoucí se příběh, který je ale přesto už kvůli předloze vysoce nad průměrem. Nečekat, prosím, závěrečné hromadné poskakování, tleskání a všeobjímání... ona řezničina veselá není. ()

kingik

Dost rozpačité scifi. Jude Law tak dlouho chodil vybírat orgány od neplatících klientů podivné společnosti zvané UNIE, až jednoho dne po nehodě mu bylo implantováno umělé srdce, došly mu peníze na placení a on sám se stal štvancem. Originální námět ale dlouhou stopáž neutáhne, protože film je sice jakýkoliv, ale hlavně není dostatečně akční, napínavý a tím pádem ani strhující. A tak se spíše dočkáme občasných filosofických úvah hlavního hrdiny, nějaké té naháněčky, zajímavého finále a podivně koncipovaného závěru, který se do filmu nehodil a rozpačité vyznění filmu jen dokonale umocnil. Herci byli naprosto vynikající. Charismatický Jude Law dokazuje, že když chce, tak umí hrát, o nic hůře na tom nejsou ani zkušený Forest Whitaker a záporák Liev Schreiber v roli šéfa společnosti i na malém prostoru odevzdal kvalitní herecký výkon. Režijně to bylo slabší a Miguel Sapochnik nevyužil silný potenciál naplno, ale nezřídka se objevil ve stereotypním nahánění i originální nápad nebo zajímavé řešení vyhrocené situace. Jako celek však film už tak nefungoval a poměrně často měl tendenci nudit a působit nedotaženě. 60% ()

Šakal

Máte noční můry ze splácení hypotéky? To je slabý odvar toho, co vás ( nás ) čeká za pár let.... Ručení svým majetkem není nic příjemného, ale co je to oproti faktu ručit ( v případě nesplácení ) svými, tedy přesněji řečeno darovanými transplantovanými orgány. Že je snímek velké sci-fi? Při dnešním současném trendu se tato budoucnost nejeví až zase tak nereálně a vzdáleně. Možná je to otázka bližší budoucnosti než by jsme sami čekali. Výsledný resultát: ( možná ) by se dalo ze silného námětu vytřískat o něco více ( POTENCIÁL) skýtal netušené možnosti ), nicméně i díky zcela přesvědčivému J. Law, zdatně mu sekundujícímu F. Whitakerovi , " extra hajzlíkovi " ( tak jak to umí pouze on ) Liev Schreiberovi a " ženské skládačce " A. Braga, to vše navíc podpořeno líbivým soundtrackem, se jedná o snímek zasluhující si svou pozornost. Označení KULT tu ( zřejmě ) nehrozí, nicméně se jedná o zdařilou žánrovou vlaštovku, ke které se určitě po čase ještě vrátím. p.s. omlouvám se dodatečně i dopředu všem bankovním úředníkům a úřednicím. Ve srovnání s těmito vymahači dluhů vychází jako hodně sympatičtí pánové (dámy) a kdejaký lichvářský ruský Voloďa působí proti těmto Repo men - ům jako hodný strýček od vedle. ()

Sobis87

Navzdory angažování hollywoodské herecké smetánky, do které Jude Law, Forest Whitaker a Liev Schreiber bezesporu patří, není snímek Repo Men ničím jiným než „prostým“ béčkem. Toto tvrzení samozřejmě okamžitě není nutné brát za kritiku, jen je třeba neočekávat snímek s vyššími ambicemi a přesahem, teprve pak by se o Repo Men totiž dalo hovořit jako o zklamání. Samotný námět sice skrývá nemalý potenciál k zamyšlení nad etickými a společenskými otázkami, film je však moc nerozvíjí, pokud tedy nepočítáme plytké dumání hlavního hrdiny, které není nic než povrchní – tedy neuspokojivé – a svou přítomností akorát brzdí jinak dynamicky vyprávěný příběh. Ten je v některých momentech sice trochu přitažený za vlasy, vše ale vynahrazuje vedle skvělých herců (Law si konečně zkusil pořádného „badass“ ranaře, Whitaker opět nezklamal a Schreiber si svého grázla zatraceně užívá) solidní režie, svižná a brutální akce a také výborně zvolená hudba, která zachraňuje i trochu přepálené (ale působivé) závěrečné „romantické kuchání“. Tvůrci si na nás navíc přichystali efektní zvrat, který může být při znalosti scénáristických postupu sice trochu předvídatelný, ale běžného diváka zaručeně překvapí (osobně jsem jeden náznak zaznamenal hned v úvodní čtvrthodině, další pak v druhé polovině, avšak během postupného vývoje děje se tvůrcům podařilo, abych na to úplně zapomněl, takže jsem o překvapení nebyl ochuzen). Svým závěrem se Repo Men sice trochu přibližuje kultovnímu Brazilu Terryho Gilliama, jeho propracovanosti fikčního světa, atmosféře a chytrosti však nedosahuje, i tak se ale jedná o solidní zábavu, která díky výše zmíněným kvalitám potěší i navzdory tomu, že námět nebyl z intelektuálního hlediska plně využit. Repo Men rozhodně nabízejí kvalitnější divácký zážitek než třeba tematicky spřízněný film Repo:Genetická opera. 70% ()

Webb

Po dvaceti minutách snímku došly baterky. Primitivní děj, který začal nudit a topit se ve své ohrané, nezábavné scénáristické patlanině tu pohřbil veškerou snahu o nalezení správně se vyvíjejicí cesty. Forest Whitaker se sem nehodil a mé sympatie si ani trochu nezískal. Nečekaně špatný film. ()

IQ Tiqe

Myšlenkově mi připomíná Ostrov, ale chybí tomu Michael Bay. Je to jiný, na rozdíl od Ostrova je tenhle film těžko uvěřitelný, a to už je co říct. Myslím tím zacházení s orgány, to je nesmysl. Dále boje - nevěřím tomu, že by takový systém mohl fungovat. A pokud ano, čekal bych víc zbraní, od lidí větší revoltu, ne odevzdanost. Moralizace je pěkná, film nutí k zamyšlení, ale to je tak vše, nemá to šťávu. ()

Sonnery

Pokud budou k dostání náhradní železné orgány, budoucnost bude jistě skvělá. Jen doufám, že se nepřestanou vyrábět náhradní tuže do pentilky, to by mi pak byly nový játra k prdu... ()

Jordan

Sklamanie z prefláknutosti, premárnenosti a zmätenosti inak dobrého námetu pri filme REPO: Genetická opera je čiastočne odčinené touto krvavou poctivou sci-fi, ktorá má hneď niekoľko výhod - ako napríklad sexy latino-krásku s jamkou v brade a ďalšie finesy v caste (whitaker, schreiber, leguizamo), ďalej veľmi fajn a počúvateľný soundtrack no a fakt, že to nie je nejaká vizuálne gýčová alebo klisé preplácaná vízia budúcnosti, ale skôr umiernenejšie ladená bližšie neurčená budúcnosť (typu Children of men, aj keď menej dirty); Je to naozaj krvavé, niekedy až prekvapivo veľa na to, ako mainstreamovo má tendenciu sa to tváriť - a to je ďalšie plus... inak to je ale podobný prípad ako napr. Matrix - ani piaď v tomto filme nie je originálna, ale tak precízne to je zamaskované, tak suverénne koherentne to vystupuje, že človek si nevšimne, že ten film je v podstate to isté, ako postava hraná Alice Bragou - poskladaná z umelých motívov, scén a nápadov mnohých iných filmov za posledných 20 rokov (nájdete tu okrem vyššie spomenutých aj fragmenty a časti tiel z kúskov ako OldBoy, Brasil, Blade Runner, I robot a mnoho ďalších...); ()

Anderton

Jáj, to sme zase niečo nedocenili. A nielen my, že sme film nešupli do kín, ale aj v zámorí, keď sa na film diváci príliš nehrnuli. Neviem, či bol film zamýšlaný ako remake šialenej podivnosti z osemdesiatok, každopádne mi pripadá omnoho kultovo potenciálnejší. Nestalo sa. Mrazivé dystopické sci-fi s dobrými hercami, kvalitným inteligentným scenárom a dvojitým záverom, ktorý v oboch prípadoch triafa klinec po hlavičke. ()

Frajer42

Moc nechápu nad čím zde tolik diváků onanovalo. Snímek to nebyl zlý, ale žádná velká hitparáda. Vyobrazení nedaleké budoucnosti mi přišlo přinejmenším odfláknuté. Na straně jedné vidíme obrovský progress na poli medicíny a kolem ní je vyobrazen svět prakticky totožný s tím dnešním. Situaci zachraňuje poměrně svižný děj (když si odmyslíme úvodních 30 minut) a velmi sympatické černobílé duo složené z jednooké opičky a bílého sympaťáka. Jistě by mě byla bývala potěšila i účast kočky Carice van Houten, kdybych ji byl býval poznal, a to i přesto, že zde hrála opravdu ultra nesnesitelnou píču, kterou bych za manželku nepřál ani nejhorším nepříteli. Zklamalo mě naopak obsazení Alice Braga, která není moc dobrá herečka a ani moc hezká herečka, ale zřejmě mužské plodníky překouřit dovede s bravurou. Solidní jednohubka, která funguje coby zábava a vyniká zejména svými akčními scénami. Slabé 3 kousky. ()

AppleCore

Máte problém s orgánem? Pokud jo tak si kupte novej, ale čekejte, že zadarmo to nebude a se splátkama se budete topit ve velikym problému. Tím problémem je Jude Law a Forest Whitaker. Nezaplatíte, oni přijdou a orgán si nekompromisně vemou zpět. Do týhle části, kdy všechno běží jak po másle, je film docela originální. Asi tak v půlce ale nastane totální zvrat, kterej jakoby z oka Minority Report vypadnul (nastane úplně stejná situace, kdy vlastní společnost chce chytit svýho zaměstnance, protože.... Tenhle lehkej opis od Spielberga je ovšem odpustitelnej. Film totiž nemá chybu.). Zmíněnej zvrat pro film nic neznamená, protože je pořád perfektní a ve výbornym tempu za doprovodu super soundtracku jede do strhujícího závěru, ve kterym neni nic tak, jak se zdá (člověk si řiká: "Další tupej Hollywoodskej happyend." Ten je ale vzápětí naprosto vyvrácenej). Nekompromisní řež plná krve v tý nejlepší možný formě! ()

Kothy

Hodně drsná a nepříjemná verze budoucnosti. Není sice problém si koupit náhradní umělý orgán. Ale pokud ho přestanete splácet, tak vám ho prostě vyříznou. To přesně dělá Jude Law jako Repo Men. Jenže když s tím chce seknout, stane se nehoda... No a pak se to celé zkomplikuje. Závěr je hodně dojemný. Nakonec jenom čumíte s vykulenýma očima. ()

boshke

Ale jo, nakonec to na ty čtyři vydá. Až do Remyho "prozření" to jde klidně i na pět, skvělý námět náhradních orgánů a jejich zpětného "vymáhání" a trio Law + Whitaker + Schreiber. Dost scén zbytečně nechutných / detailních, ale tak to zřejmě bylo zamýšleno. Pak to jde ale tak trochu do prdele, postava Beth včetně jejich románku šla zcela mimo mne. Všechno běží tak nějak zcela očekávaně, ale ne nutně špatně. "Vrcholem" je scéna za růžovými dveřmi (byly růžový?), kterou bych zařadil mezi nejhorší filmové scény všech dob. Závěrečný twist to zase poměrně nakopne zpátky... 70% ()

teutates

Do poslednej chvíle som váhal a bol na pochybách "Repo Men" nehraje takpovediac podľa pravidiel a už som ho skoro odpísal, nestalo sa však... na moje prekvapenie - myšlienka, spád, akcia, sci-fi nádych... 8/10 Takmer dokonalý zločin! ()

swamp

Možná si mě tvůrci tohoto snímku omotali kolem prstu a ládovali to do mě v přesně odměřených dávkách - možná to byl všechno jenom sen - a možná taky ne. :) Naprosto parádní kousek, který místy připomíná Children of men Alfonse Cuaróna, nám servíruje režisér Miguel Sapochnik, o jehož teprve první celovečerní film se jedná. Kombinace výborné hudby a - sice již mnohokrát podobně viděného - světa budoucnosti dělá s Judem Law a Forestem Whitakerem v ústředních rolích z Repo menů výbornou podívanou. Nejlepší scénou je ta téměř finální - kdy si musí Remy a Beth vzájemně naskenovat jednotlivé orgány, přičemž hraje Sing it back od Moloko - jedna z nejvíc sexy scén posledních let. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)