Rande na jednu noc

Nick a Norah

Rande na jednu noc

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Půlku filmu jsem odolával, abych byl poslední půlhodinu totálně naměkko. Tím, čím je Zach Braff pro omladinu kolem třiceti, tím je Michael Cera pro všechny kolem dvacítky - tichým, na povrchu zmateným, ale uvnitř citlivým klukem, co hledá... a vždycky nakonec najde. A ať už je to Juno nebo Norah, vždycky je to ten správný a stejně citlivý protějšek, který symbolizuje generační idol podobně postižených. Spousta krásných chvil a romantika až na půdu.(31.1.2009)

Romantika až do špiku kosti. Nevadí, normálne takéto kúsky miestami rád vo dvojici zhltnem. Ovšem na mňa už bola trochu silné kafe ružová kapela Jerk Off`s, ktorá mala na hranie prerábok od Def Leppard o jednu ruku viac :)))(11.5.2009)

Přál jsem si znovu poznat kouzlo několika málo společných chvil, které by mi připomnělo zážitky strávené s Lost in Translation nebo Before Sunrise. Bohužel jsem ale dostal negativní aspekty jiných melancholických děl. Hlavní hrdina si vědomě šlape po štěstí, snaživě zahání šance a ani ty méně žádoucí požitky neumí uchopit (viz Last Kiss) a v Cerově podání je navíc až divácky nepříjemně váhavý (viz Juno). Za dané situace jsem se přistihl, jak sám sobě přiznávám, že bych se nechal znovu obalamutit bývalou potvorou než abych prožíval pochybná dobrodružství s někým, kdo za to možná ani nestojí. Možná je to první známka cynizmu, ale spíš jen první náznak životní pragmatičnosti.(17.2.2009)

• ORIN

Extraordinary Adventures of Incredibly Disgusting Chewing-gum.(23.8.2009)

Na první pohled další obyčejná romantická komedie, na ten druhý ale film, který obsahuje to nepopsatelné cosi, co vás donutí si ho zamilovat (a Kat Dennings s ním). Zatím silné čtyři, ale kdo ví, co se stane příště...(25.1.2009)

• - Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

• - Norah (Kat Dennings) sa vo filme hlási k Straight Edge, čo je názov životného štýlu, hudobnej subkultúry a sociálneho hnutia, ktorého prívrženci sa zdržiavajú užívania alkoholu, tabakových výrobkov, drog a iných návykových látok. (PiskotkOi)

• - V traileru je ukázána alternativní scéna z klubu, kdy se Nick a Norah poprvé políbí. Když příjde Tris a zeptá se odkud se znají, tak jí Nick odpoví, že mají stejného zubaře. Ve filmu na tuto otázku odpoví Norah. (Huntelaar)