Rande na jednu noc

Nick a Norah

Rande na jednu noc

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

***Celkem 65%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// PLUS: Michael Cera, příjemná Kat Dennings a určitě někoho potěší Aaron Yoo a Alexis Dziena, pěkná obálka k filmu, celkem fain hudba, můžete si ji oblíbit, určitě je i zajímavé, že se děj odehrává během jedné noci MÍNUS: jenže nejspíš i právě proto je to mnohdy vyplněno slabšími scénami a celkem zbytečnou dějovou linkou s kamarádkou hlavní představitelky, která se filmem propaří (i se svojí žvejkačkou) aniž by nějak zásadně ovlivnila děj, rovněž moje očekávání byla vyšší, nebo přesněji čekal jsem něco jiného./// Shrnutí: Film jehož děj je zajímavý a zároveň hodně klidný a možná právě proto dokáže vtáhnout do děje. Nemyslím si ovšem že se to bude zamlouvat každému./// PS: Kdo má dobrý vztah k hudbě a nebo je po rozchodu, ten si může přičíst navíc jednu hvězdičku.(20.4.2013)

Přál jsem si znovu poznat kouzlo několika málo společných chvil, které by mi připomnělo zážitky strávené s Lost in Translation nebo Before Sunrise. Bohužel jsem ale dostal negativní aspekty jiných melancholických děl. Hlavní hrdina si vědomě šlape po štěstí, snaživě zahání šance a ani ty méně žádoucí požitky neumí uchopit (viz Last Kiss) a v Cerově podání je navíc až divácky nepříjemně váhavý (viz Juno). Za dané situace jsem se přistihl, jak sám sobě přiznávám, že bych se nechal znovu obalamutit bývalou potvorou než abych prožíval pochybná dobrodružství s někým, kdo za to možná ani nestojí. Možná je to první známka cynizmu, ale spíš jen první náznak životní pragmatičnosti.(17.2.2009)

• ORIN

Extraordinary Adventures of Incredibly Disgusting Chewing-gum.(23.8.2009)

Krasny sviezy film, ktory u mna jednoznacne zabodoval... Prijemni herci, inteligentne dialogy :D, no dobre, az na par vynimiek, ale ta hudba? O Boze... Zazila som audiovizualny vrchol :)(5.3.2009)

Trošičku jiná teenagerovská romantika než jakou Hollywood běžně produkuje. Ačkoli zápletka není v ničem převratně nová ani originální, stojí film za pozornost právě pro svou odlišnou atmosféru. Pro mě osobně ale pouze silné tři hvězdy, protože přes zmíněné klady, které ve filmu vidím (a opravdu pěkně natočený závěr), mě nakonec Nick a Norah nikterak výrazně nezasáhli.(22.7.2009)