Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

kaylin

Tohle je ten klasický útok na emoce, co se asi většinou bude líbit. Člověk, co si hodně vytrpěl, se snaží pomoct jiným lidem. Chce za vším udělat poměrně tlustou čáru a nenechat nic nevyřešené. Jaké to je, když vám někdo dá dar nového života? Asi to nečekáte. Jak zareagujete? Budete podezřívaví? Asi ano. Tohle je téma, z kterého by se dalo vytěžit neskutečné množství myšlenek, zápletek, ale tvůrci se rozhodli pro spasitelsky romantickou. Emoce, emoce, emoce. Je jich tolik, že mě to nakonec nechalo chladným. Ach jo. ()

Mikita

Rojzed je geniální a pak film díky trochu přepálené stopáži ztrácí dech. Když do sebe poměrně brzo zapadnou všechny střípky, je jasné, co se stane a to natahování je dost nepříjemné, ale neubírá to nic na finálním citovém dopadu. Vše funguje, a i když je vám už hodinu dopředu přesně jasné, co se stane, přesto se dojetí neubráníte. Film pro mě ale mohl skončit o 30 vteřin dřív. Ten oční kontakt mezi dvěma hlavními hrdiny na mě byl už moc. Nic to ale nemění na tom, že pro mě Will Smith opět potvrdil statut skvělého herce. 80% při stopnutí filmu u závěrečné hry na klavír. ()

René.girl

Film, který mě naprosto emocionálně odrovnal a opravdu nechápu, proč Will Smith za nadpozemsky úžasný herecký výkon nedostal Oskara nebo nebyl aspoň nominovaný. 100% ()

Remedy

Dobrý člověk ještě žije (nebo spíš teda žil)… mě napadlo na konci. Ne, že bych nechápal, proč hlavní hrdina dělá to, co dělá (ono je totiž více než očividné), spíš mi v návaznosti na to lehce vadilo, jak byla celá jeho dobrácká anabáze podaná a jak se místy až odporně dřelo na pilu. Je zde očividná inspirace (a to je ještě velmi mírné slovo) P.T. Andersonem a to s tím PRO NĚKOHO MOŽNÝ SPOILER srdcem bilo do očí tak přímo, že z toho Iñárritu snad musel oslepnout KONEC MOŽNÉHO SPOILERU. Navíc ty emo-psycho výlevy Willa Smithe zbytečně ve výsledku snižují jinak více než dobrý dojem z jeho hereckého výkonu. Jako obvykle – chápu, že se hlavní postava vzhledem ke své minulosti musí „nějak chovat“ a nějak na plátně působit, aby bylo dosaženo alespoň určitého stupně věrohodnosti. Nicméně některé scény, kde má Will Smith působit jako „damaged soul“, vyznívají pouze do prázdna. Nejsem cynik, důkazem budiž Magnolia či 21 gramů, které považuji za jedny ze svých nejoblíbenějších filmů vůbec. V případě Seven Pounds se jedná o podobné téma (a rozhodně netvrdím, že by zde nebyly přítomny žádné emoce), ale vypovídajícím faktem už bude to, že jsem tady ani slzu neuronil – u Magnolie jsem svého času probrečel možná balíček kapesníků. Toto se tváří jako ohromně akademické a přitom lidsky citlivé dílo. Jde přitom ale „jen“ o kolosální whirpooláckou ždímačku citů. Ty tři * jsou nakonec za pár dílčích hezkých intimních momentů. ()

stration

Pro mě veliké překvapení. Že Will Smith umí hrát dokázal už nejednou (pro mě hlavně Legenda o slavném návratu). Tato role je ale napsaná snad přímo na něho. Těžko si představit někoho jiného (možná Cage?). Absolutorium si zaslouží ale i Woody Harrelson, který ze své vedlejší role udělal postavu, která vám zůstane trčet v mysli snad nejvíc. Nepopírám, že celý film je dělaný na efekt, na slzy, na dojetí a na zamyšlení. Je a nehraje si chválabohu na nic jiného. Tvůrci chtěli udělat pěkný, smutný, dojemný film a udělali. A udělali ho skvěle. Všechno funguje jak má, závěrečné "odhalení" se sice dá vytušit dopředu, ale to nikterak nesnižuje jeho sílu. Povedený film. ()

01Zuzana10

Vrrrrr neznášam podobný prvoplánový emočný nátlak, ktorý je v súčasnosti všade okolo. Seven Pounds = Reflex vo filme. Sú toho plné správy, noviny, všade. Ale celý film o tom? Stálym hustením do mňa podobných problémov sa zo mňa stáva neľudský tvor, keď nie som schopná plaču, či ľútosti nad podobným filmom. Priznávam, nudila som sa. Pri prvých flashoch späť mi bolo jasné o čo pôjde, len nám nedali kompletnú odpoveď. Nie, nepáčilo sa mi to. Hviezda je za Willa, druhá za výčitku samej sebe. ()

katuska138 odpad!

Říkali mi "podívej se na to, budeš brečet jako želva". U tohohle někdo brečí? To fakt? Možná tak zoufalstvím. Vždyť to bylo taaak strašně přehnaný, trapný, zoufale snažící se hrát na city bez jakýhokoliv účinku. Patos v tý nejodpornější formě. Will Smith se fakt snaží, ale působí hrozně křečovitě. I když pořád aspoň o trochu míň než Rosario. Fuj... ()

PogoJoe

Ten chlapec to měl promyšlené... Největší klad filmu? Podle mě herecké výkony: Will Smith a Rosario Dawson se mi tady moc líbili a vedlejší postavy Woodyho Harrelsona jsou pravidelně taktéž skvělé. Výborná hudba taky pomohla podbarvit tenhle doják, u něhož (pokud si jako já nepřečtete, o čem film je, kvůli překvapení) můžete být zpočátku mírně zmateni jednáním hlavního hrdiny, ale až vám to docvakne, budete si jistě přát, aby to Ben vyřešil jinak, aby zasáhla náhoda a mohlo dojít k happyendu. Zasáhne? Nebudu tu spoilerovat. Jen na závěr podotknu, že na mě film zapůsobil, hlavně ve své druhé polovině. ()

reqiuem

Will Smith protentokrát zanechal honby na ufony s pidibouchačkou v ruce nebo zachraňovaní světa a vrhnul se na drama, kde ovšem zachraňuje mnohem víc než v předešlých filmech(aby bylo jasno.. svým sebeobětováním zachraňuje jiné, aby zachránil sám sebe-dokonalá lekce pokání). Opět si hraje na hrdinu, ale dělá to s mnohem větším umem než kdy před tím. Až mě to místama dojalo, což se bohužel stává poslední dobou nějak často..asi měknu...a nebo, což je pro mý ego mnohem přijatelnější, zahrál Will parádní roli. ()

Duotone28

Zleee, a ak by to mal povedat vystizne..."film sa este ani nezacal,a uz sa trapil". A o tom cernochovi ani nevravim,aj ked nikdy som nepovedal,ze by mi nejak jeho umenie vadilo:).Nazdar ()

m@rz

Will Smith umí. Ať natočí jakýkoliv film, stojí to za to. I když seven pounds je strašně utahaný a dal by se zkrátit minimálně o půl hodiny, na konci je člověk překvapen a to se mi líbilo. ()

FilmFan24

Jednotlivé střípky filmu tím jak do sebe zapadají připomenou puzzle...Lepidlem, které všechno pevně drží je Will Smith, který si připisuje do své filmografie další výborně zahranou roli. A odměnou nám, divákům je citlivý, místy možná depresivní příběh tlačící na city, kde ze začátku netušíme, co vlastně ten Ben (Smith) je za člověka a proč se tak vlezle snaží druhým pomáhat...Pomalé tempo, uklidňující hudba a především herecké výkony jsou hlavní devizou filmu, po jehož shlédnutí zbyde balíček použitých kapesníků a rozjitřená duše. ()

dom156

Když konečně se vyjeví celá pravda a proč hlavní hrdina vše dělá, je člověku úzko po těle. Bohužel, než se celá pravda zjeví trvá to skoro celý film a přeci jen čekat na vysvětlení úplně všeho přes dvě hodiny není dobrý nápad. Kdyby filmaři měli více rozumu, byl by to ještě o fous lepší film, než jakým je nyní. Rozhodně doporučuji. ()

grogodil

Nnapriek tomu, že scenár je priesvitný už po polhodinke a posledná naťahovaná polhodinka sa zase všetkými silami snaží ždímať divákove city za každú cenu, tak ma to predsa len dojalo a vzalo... ()

Skip

Film útočí na city diváků opravdu silně, to musím sportovně přiznat, a také říct, že tyhle frontální útoky na slzné kanálky nemám rád. Jenže ono to bylo natočené tak dobře, že mi to vůbec nevadilo, nekonalo se nic z toho nechutného patetického želé s prošlou záruční lhůtou. Naopak to bylo natočené a zahrané s citem a vkusem, takže jsem nakonec i já pustil nějakou tu slzu a vůbec se za to nestydím. ()

kajas

Já se tedy nenudila ani minutu z těch bezmála dvou hodin a pointu jsem odhadla poměrně pozdě, takže jsem jenom němě zírala na skvělého Smithe (vážnější role mu sednou lépe) a snad ještě lepšího Harrelsona, jehož výstupy mi vháněly slzy do očí. Nádherné. ()

Dont

Spíše než dramatem je Sedm životů romantickým filmem s mysteriózním začátkem. Nějakou dobu netušíte, o čem to vlastně je a když flashbacky napoví pointu, tak už je do až do konce jasné. A jak se Ben sbližuje s Emily, začíná z vás film ždímat emoce. Ale proč ne, u romantických filmů to bývá zvykem. Stejně tak ponechám stranou přemýšlení nad reálností příběhu. Zato Rosario Dawson definitivně zařazuji do širšího okruhu mých oblíbených hereček. ()

higuain

Úplně první věc, co mě na tomhle filmu zaujala? Hned od první minuty vedly postavy uslzené dialogy a vydrželo jim to celé 2 hodiny. Přesto není důvod ke skepsi, Will Smith v poměrně těžké roli podal prvotřídní výkon. Ač to místy hraje hodně na city, jako celek je to hutné komorní drama o zaviněné tragédii a vypořádání se s oprávněným pocitem viny, jenž vede až k příjemně nepřeslazenému konci. ()

Mickalle

Film nabitý velkou dávkou citů, ukazujíc krásu lidské duše. Děj není v žádné fázi křečovitý, nikam nespěchá, pěkně pomalu dopluje až do skvostného cíle. Není náročný na přemýšlení, je spíše na celkové zamyšlení a připoměl mi ,že není tak těžké pomoct druhým, jako pomoct sám sobě ! ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi