Zamilovaná zvířata

• Francie Les Animaux amoureux (více)

Rok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasných podívaná.

Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává…

Skrz nádherné a dojemné obrazy nás Les Animaux amoureux zve na cestu do různých koutů světa, abychom shlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy. (oficiální text distributora)

parabella

som milovnicka zvierat tak toto sa mi muselo pacit.. ale kengury su brutalne :D hmm nuz tak zase si to raz niekedy pozriem a pripomeniem. ()

amaretto

Němý dokumentární film, kde příroda mluví sama za sebe a ukazuje emocionální těkavost mezi mužskými a ženskými protějšky. Někteří ptáci si natřásají svá vole a komicky poskakují kolem samičky. Jiní svou vyvolenou zase houpají na větvi. Lev potom znuděně šťouchá do mámi lvice, aby si ho více všímala. Film je díky nulovému komentáři velmi statický, což je ovšem jeho největší síla, neboť tím podtrhuje naturálnost tématu - zvířecí lásky. ()

Palizer

Milujem dokumentárne filmy a dá sa povedať, že ich častejšie pozerám ako hrané trháky z Hollywoodu. Čo sa týka tohto snímku je to len taký zostrih, nič konkrétneho. Dokonca chýba aj komentár. Tento film by sa dal použiť namiesto obrazu na stene a vychutnať si čaro prírody. ()

Leila75

Nádhera,zvláště pak,když mám stále v živé paměti nedávné setkání s mnoha z nich ve volné africké krajině...Dokumenty o zvířatech jsou úchvatně neuvěřitelné! ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu