Zamilovaná zvířata

• Francie Les Animaux amoureux (více)

Rok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasných podívaná.

Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává…

Skrz nádherné a dojemné obrazy nás Les Animaux amoureux zve na cestu do různých koutů světa, abychom shlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy. (oficiální text distributora)

K.I.N.G.

Tato úžasná hudební kompozice Philipa Glasse má dokonce i celkem pěkný obrazový materiál. Ale vážně, je to jasné, zvířata se páří, mazlí, rozmnožují a rodí potomky, mimo to pochopitelně často také zápasí o samičky, všechno dělají stejně nebo, přesněji řečeno, podobně jako my, lidé. Každý to ví, může za to chemie, může za to láska, je to zajímavé, dokonce i zajímavé jako téma na zpracovaní pro nějaký mini dokument, ale 85 minut dlouhá stopáž pro tuto látku, z toho vskutku každý nadšený nebude. Nic nového a ani nic obzvlášt' poučného. ()

lekr odpad!

Dokumenty mám celkem rád ale tohle?? To je vyložený hnus..trapné záběry, neustále monotonní hudba a to ani nepočítám to že to suma sumárum vůbec nevypadalo jako dokument o lásce zvířat leč jako nějaká trapná zvířecí show poplatná natoč to od Petra Rychlého. A nejhorší byl bsolutně debilní ( naštěstí krátký ) komentář jakýsi ženský, který spíš zněl jako úvaha umírajícího člověka než dokumentární poznatky...brrrr!! ()

ic

Je to príma... jen málo dokumentů se dostane do kin a vůbec do hlubšího kolektivního (po)vědomí, ale neshledal jsem tu nic dosud nevídaného ani poučného. Vůbec informační hodnota 0. Jestli si někdo myslí že jde o něco obscéního až šokujícího tak to vůbec (bohužel), prostě nic extra na tom nebylo. Poměrně vysoké hodnocení jen ukazuje jak málo dokumentů lidé sledují a je potřeba jim je servírovat takto přehypované aby si jich vůbec všimli. ()

majo25

Zábery sú krásne, lenže tiež už dnes dokáže natočiť snáď každý. K záberom citlivo zvolená hudba, čo už teda síce nedokáže každý, ale z mojho pohľadu ide stále iba o štandart. A tak ma zaujíma pridaná hodnota, lenže tá akosi prítomná nie je. Samozrejme, autori sa snažili o nejaké mikropríbehy, ktoré vcelku mali evokovať akýsi dokola sa opakujúci kolobeh života. Ale tu mal prísť komentár, a ten neprichádzal a neprichádzal...takže k nemu nemôžem povedať ani slovo, čo je veľké mínus dokumentu. Už len z toho dôvodu, že snímok nemá štandartných 45-50 minút, ale raz toľko. Malé mínus za to, že sa dokument zaoberal zväčša vtáctvom a ostatné druhy živočíšnej riše nedostali toľko priestoru. Takto je to pre mňa iba další z rady bežných francúzskych experimentov na poli prírodopisnej dokumentaristiky. Hodnotenie: 65% ()

Baker

Parádní film i když s termínem dokument bych moc nesouhlasil, protože jsem se o zvířatech nic nedověděl. Spíš je to nádherná romantická komedie, jakkoli to zní šíleně. ()

otík

Na svou délku od poloviny nudný krásný dokument o lásce mezi zvířaty. Ačkoli záběry jsou fantastické a hudba hezká (i když občas mi k daným scénám moc neseděla), komentáře je málo a pozornost diváka časem klesá. Filmařsky povedený, ale jinak nijak báječný dokument. ()

Radiq

Ten komentář aka stupidní francouzské kecy tam bylo lepší vůbec nedávat, ale jinak jsou to krásné záběry. Zajímalo by mě, jestli to byla jen kompilace z nějakých existujících dokumentů nebo tvůrci záměrně točili jen scény týkající se svádění, bojů o partnerky, páření a starání se o potomstvo. Je to opravdu překrásnej dokument, na druhou stranu ale takovej trochu hrrr. Je tam strašně moc druhů (nejvíc zástupců má asi ptactvo) a mě tak nějak v hlavě hlodá, že toho chtěli do dokumentu dát asi co nejvíc, ale stejně to nebude stačit, takže proč to tak udělali... ()

Master19

Zvířecí soft porno... :-) Přišlo mi až úchylné se na to dívat beze slov, jako kdyby to byla nějaká romantika. Cítil bych se lépe, kdyby k tomu bylo nějaké průvodní slovo, takhle vážně nevím, při jaké příležitosti je toto vhodné sledovat. ()

cpt.Lynch

Moc hezký a zároveň neuvěřitelně vtipný dokument. Scénář je následovný: parádění zvířat, námluvy, páření, rození a péče o potomstvo… ideální film pro rande s romantickou milovnicí zvířat. ()

blackJag

Příjemná změna v přítmí kinosálů. Krásné záběry divoké přírody citlivě doplněné o hudební doprovod Philipa Glasse poskládané z jednotlivých segmentů od námluv, přes samotný akt milování až po vděčný výsledek - mláďata. Úvodní i závěrečný komentář je jednoduše obecný a na pouhý pohled nahodile sestřihaný materiál smysluplně uzavírá v jednotný celek. 90% ()

Berenise

Jediná úchvatná sila, ktorá neprestane nikdy dojímať, prekvapovať, roznežňovať, šokovať ..... Matka príroda v hlavnej úlohe. Úžasné! :) ()

TroiMae

Ne že by to bylo špatné… ne že by mi přímo vadilo, že snad většina filmu byla o ptácích (takže plakáty klamou)… ale mám raději Microcosmos, Atlantis… příběh bachyně prasete bradavičnatého na National Geographic... Putování tučňáků... no vlastně i někdejší televizní přestávky s koťátky... ()

skinnee

Fascinujuce aka priroda vie byt vynaliezava a tak krasna zaroven. V kine som sedel v nemom uzase ake vsetky mozne zvierata existuju (hlavne vtaci) a co dokazu urobit pre to aby si ziskali svojho "vysnivaneho" druha/druzku. Tolko moznych druhov vabenia ako uvidite tu sa urcite nenajde medzi ludmi. My sa so svojim pozvanim na drink mozeme schovat :-) Jeden z dalsich dokumentov, ktore som si oblubil na prve pozretie. BTW: Niektore zabery co su tu v galerii som tam nezahliadol...co som bol na skratenej verzii???? ()

DeLaMorte

Krásný oddychový dokument téměř beze slov.Mám rád projekty jako jsou Baraka apod...proto mě tento dokument velice zaujal a potěšil!Koukat skoro hodinu a půl na namlouvající se zvířata,která rodí v absolutním souladu s přírodou své potomky a s pravou mateřskou láskou se o ně starají byl pro mě balzám na nervy!Krása! ()

Wally

Kdo viděl Earth....bude zklamán, protože přestože jsou některé záběry opravdu hezké, jako celek to neladí. ()

Prochy38

Budu to hodnotit jako dokument, ne jako film. Ano, nádherné záběry, do toho krásná a pasující hudba! Záběry zvířat, které jen tak nikde jinde neuvidíme. Krásně zachyceno namlouvání, páření, gravidita, porod a první krůčky mladých. Paráda. Ale celé to bylo takové rozházené, pár slov na začátku, pár slov na konci. Kdo se moc přírodou nezabývá, u poloviny zvířat nebude ani vědět, co to za zvíře je a co a proč dělá! To mi přijde škoda! A co tomu ubírá nejvíc? Zamilovaná zvířata? Odborníci! Fakt jsou zamilovaná? Mám zvířata hrozně moc rád a trochu je studuji a zajímám se o ně. Už název je debilní! ()

Pawlisman

Moc hezké. Líbivé. Svěží. Vtipné. Optimistické. Skvělá kamera a to jak se to dalo dohromady se zvukem (který se údajně natáčel zvlášť) pro mne zůstává malou záhadou. Fil, který se zavděčí 90% populace. 9/10 ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu