Zamilovaná zvířata

• Francie Les Animaux amoureux (více)

Rok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasných podívaná.

Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává…

Skrz nádherné a dojemné obrazy nás Les Animaux amoureux zve na cestu do různých koutů světa, abychom shlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy. (oficiální text distributora)

Chipešek

Vtipné, dojemné, krásné ... a část s primáty lehce znepokojující ^^. Hezkou hudbu Philipa Glasse bych poznal i se zacpanýma ušima. ()

*Colorado

Já mám zvířata rád, takže se mi to líbilo.. Je tam od všeho něco, jak se různé druhy dvoří, jak spolu soupeří apod. Mně to dalo přesně to, co jsem od toho chtěl. ()

kamil0606

Utrpenie bolo sediet na tomto filme v kine ... rozne typy zvierat vykonavaju tu istu cinnost asi 5 minut potom vykonavajau dalsich 5 minut dalsiu cinnost atd... reziser asi IQ na urovni hupacieho konika , hudba nic moc ale dajme tomu ze celkovy dojem a zopar dobrych usekov o zvieratach zabezpecilo aspom 2 hviezdy ... mozno aj 2 a pol ale nic viac... " Nuudaaaa !! " ()

PolyEster

v očích mláděte se zračí matčina naděje.. poselství na konci filmu i pohádková atmosféra vytvořená hudbou Philla Glasse.. zvířata jsou zkrátka roztodivná:) ()

Dvoja

Některé záběry jsou opravdu krásné. Co mi trošku zkazilo dojem bylo úvodní a závěrečné slovo nepříjemným hlasem a hloupým, zbytečným textem. ()

Oonika

Velmi příjemný dokument. Nahlednutí do přírody z trochu jiného úhlu, nádherné záběry, skvělá hudba a zvířecí romantika. Spíš jsem na to koukala, protože to prostě bylo tak krásně dojemné, tak živé... a ne kvůli informacím. ()

bono22vox

Voyeristicky leč nádherný, příjemný a zábavný pohled do intimního, barevného a fascinujícího světa animalnich vztahů. Lepší než Madagaskar... ()

alpeew

Dokument o lásce, něze, touze - tedy o milostném životě ve světě zvířat přesahující až rámec běžných dokumentárních filmů - nikoli kvůli stopáži hraného filmu. Byla jsem dojatá, pobavená, udivená i smutná - tedy bavila jsem se moc pěkně. Některé momenty jsou tak dojemné, že se člověk zastydí, že tolik nadávek pro blbce pochází se světa zvířat :-) Jediné co mi kapku scházelo, byla větší pestrost ve výběru druhů zvířat. je vidět, že režisér a kameraman mají nejvíce materiálu a zkušeností ze svého předchozího projektu Ptačí svět. ()

Pavew

Tento snímek dokáže diváka zaujmout i přes to, že se nejedná ani o film vyprávějící nějaký hlubší příběh, ani se nejedná o ryzí dokument zahrunující diváka odbornými fakty. Celý film je vlastně sestaven ze záběrů zobrazujících "milostné" rituály ruzných druhů zvířat poskládaných náhodně za sebou a tvořících pouze jakýsi příbeh od namlouvání, přes vlastní "milování" až po narození mláďat. Jeho síla je především v tom, že naprostá většina milostných rituálů zvířat, jako by vypadla z oka těm lidským. Nebo je to naopak? :-) U spousty scén, jsem měl pocit, že koukám na zvířecí parodii lidského chování. Navíc je většina záběrů celkem vtipných, takže jsem si tu téměř hodinu a půl výborně užil. Pokud se tedy chcete pobavit, a máte rádi přírodu, je to pro vás jasná volba. ()

subic

Frantíci se pustili do království Sira Davida Attenborougha a jeho skvostů z dílny BBC. Udělali dokument s kratičkým stejným komentářem úplně na začátku a pak na konci. Děj už popsal distributor. Ten pouze sem tam doplní hudba. A přiznejme si, vzhledem ke své délce docela nuda, je to dobré tak k žehlení a podobným domácím pracím. 53% ()

ali-n

Tak som si doprial kvalitný zoologický orgazmus. Takéto veci nám mali púštať na škole, keď som študoval biolu. Pestré po stránke množstva zachytených druhov, z farieb a zvukov sa mi skoro zatočila hlava. Opäť skvelý hudobný podmaz. Toľko lásky pokope bez prítomnosti ľudí len tak neuvidíte :-) Nádherné a ako vždy v prípade týchto hercov ... nesmierne prirodzené výkony :-) Musím sa ale priznať, že mi tam chýbali moje obľúbené plazy a obojživelníky, takže mínus hviezdička z pôvodných šiestich :-))))))) MOJE NAJ - Spôsoby ako sa vtáčí samci snažia zaujať samičky v období párenia by si zaslúžili samostatný film. No a ten jemný a dokonale na konári vyvážený sex orangutanov ... jedna radosť. Milujte se a množte se!!! ()

Gadamf

Na 50 Sk to bolo dostačujúce. Miestami ukazovali zábavné časti a potom, tak na takých 20 minút zase ukazovali len nudu. Proste stále to striedali, ako keby nechávali divákov "oddýchnuť si". ()

Weissik

Tak v tomhle případě usím být kritický. Záběry zvířat se mi líbily. Absence komentáře, vlastně žádné nové informace, velké množství zobrazených tvorů už méně. Film jsem shlédl na několikrát. Dvakrát jsem u něj usnul. Nedoporučuji. ()

mouzi

hezky zamer, ktery nevysel.. nulovy scenar, ktery mohl byt mnohem propracovanejsi.. chybela lepsi prace s obrazem, zpomalene zabery apod... videl jsem lepsi, viz microcosmos.. skoda ()

david666

Co mi hodně chybělo, byl nějaký komentář. Takhle se jedná sice o film s kvalitními záběry, pokud však nevíte co se přesně děje a o jaké zvíře se jedná, je to škoda. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu