Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

Pajky3

Vlastně ani nevim proč jsem se do tohohle seriálu pustil? Protože je to od showtime? Protože to má vypravět o životě jedné "společnice? Ale upřímně neni to nic zajímavýho. Belle mi nepřijde až tak moc pěkná, čekal bych o něco víc. I když zase ne, že by byla ošklivá. Moudra ohledně sexu mi taky nepřijdou nijak oslňující. No ještě zkusim jednu sérii a uvidíme jestli budu pokračovat. *** Druhá série byla až moc vztahová, na tenhle žánr. Težko jde někomu z hrdinů fandit. Belle, ani Alex ani Ben mě nevtáhly natolik, abych si přál jejich osudu sledovat dál. Vim, sice, že jsou ještě dvě série, ale bude to víceméně náhoda, když se k nim dostanu. *** ()

Laerry

Celý seriál je inspirován blogem skutečné call girl Belle de Jour, která se od roku 2003 svým čtenářům zpovídala ze zážitků se svými klienty, kteří většinou mají ty nejprapodivnější přání a tužby. Všechny své zážitky sepsala do podoby knížky The intimate adventures of a London call girl, díky níž se proslavila. Nedávno již 34letá Brooke Magnantiová, úspěšná doktorka na univerzitě, vystoupila ze stínu anonymity, aby se vyrovnala se svým dvojím životem. Na seriálu je nejzajímavější právě to, že je natočen na motivy skutečných událostí, a nejedná se jen o výplody představivosti obskurních scénáristů. Tudíž jde o jedinečnou sondu do života skutečných luxusních prostitutek, které berou až 100 000 Kč za hodinu! Kdo by takovou práci nechtěl, že... Velkým nedostatkem seriálu je ale paradoxně sama hlavní představitelka, která může od sledování odradit (pokud s ní máte „osobní zkušenosti“), jestliže ale k tomuto dramatu budete přistupovat jako nezaujatý divák, čeká vás celkem zábavná podívaná a možná si z ní odnesete nějaké to ,,moudro“. Mimo jiné, každá epizoda zabere pouhých dvacet minut, takže když už nic jiného, je to zajímavá výplň času. ()

_DAVE_

Obávám se, že si tvůrci představují ten svět luxusních šlapek jako Hurvínek válku. Takhle zábavné to (z pohledu šlapky) asi nebude. 50% ()

Allenka

Čekala jsem něco ostřejšího a tohle je docela o ničem. Co se týká tématiky prostitutek, mnohem lepší mi přijde australský seriál Satisfakce, který alespoň nezapomíná na to, že kurtizány taky někdy souloží. ()

Ace.Anita

Muži vyhledávají prostitutky, aby vypnuli, ženy z toho samého důvodu vyhledávají seriály o prostitutkách. Who wins? ()

fabecc1222

Asi jsem měl o seriálu, který pojednává o prostitutce trochu jiné představy...Prvotní představa byla taková, že tvůrci do hlavní role vyberou někoho, kdo je opravdu přitažlivý a působí svůdně, vyzívavě...Což prostě Billie Piper nesplňuje. Seriál spíš ukazuje všemožné bizardnsoti, na které lze narazit, než že by nabídl nějaký kvalitní ucelený příběh. Hlavní postava je také v průběhu seriálu stále více nesympatická, a postupem času se ukazuje, že není prostitutkou kvůli penězům, ale z vlastního přesvědčení a díky své vlastní povaze, a že je takovou prostitutkou i povahově. Těžko říct, co vlastně chtěl tenhle seriál ukázat...Není to ani komedie, ani sociální drama, ani kritika společnosti, ani funkční vztahovka. ()

Kangaxx

Odvážna situačná komédia snažiaca sa kombinovať drámu s komédiou. Treba podotknúť, že v prvej sérii sa tvorcovia upriamili najmä na komediálnu zložku, čo sa im darilo v jednej časti viac, v inej menej. Druhá séria však výrazne "zvážnela" a musím priznať, že sa mi to takto páči viac. V každom prípade však ide o zaujímavý a nepochybne odvážny počin, ktorý potvrdzuje, že filmy so sexuálnou tématikou nemusia byť za každú cenu vulgárne, prípadne adresované teenagerom. ()

P1tr

Billie Piper je v hlavní roli naprosto neodolatelná a její šarm je jedním z hlavních důvodů, proč seriál funguje. Naštěstí jí po většinu času podpírá kvalitní scénář, který nám představuje nelehký život eskortní společnice vtipnou formou s dramatickými prvky točícími se převážně kolem vztahů. Drtivou většinu epizod funguje seriál dost dobře, ale ke konci už začne být lehce otravné a smutné sledovat hlavní hrdinku dělat neustále stejné chyby dokola a na konci zjistit, že se během čtyř sérií vlastně vůbec nezměnila a nikam neposunula. Pomineme-li závěr, jde o zábavnou jízdu, které své téma využívá naplno a nebojí se ani lechtivějšího humoru, což je pro zvolený příběh potřeba. ()

LadyVader

Oooow.. Musím uznat že Billie Piper je fakt kočka a moc jí to sekne. Ale po třech dílech prostě nemůžu koukat dál. Ona je pro mě napořád ta sympatická a skvělá Rose Tyler z Doctora Who a vidět ji v tomhle "softporn" seriálu mi příjde strašně podivný, ve výsledku by mi to akorád zkazilo dojmy právě o Rose. Takže bohužel.. nehodnotím, nekoukám dál. :) ()

MsUtahraptor

Nekomplikované, se snadno předvídatelným dějem, mírnou dávkou vtipu a uspokojivým koncem. Jako lehká seriálová oddychovka plně dostačující. Dvacetiminutový rozsah je tak akorát, aby se trochu něco stalo, ale člověk se nestihl začít nudit. ()

thorewi

Nezlobte se na mě, ale já jsem se na ten opičí rypák prostě nemohl dívat. Kdyby místo mluvení dělal huhuhu tak si připadám jak v zoo. Viděl jsem sice jenom tři náhodné díly, ale tak jsem se vyděsil, že nemám sílu dávat tomuto seriálu další šanci. ()

Paity

Seriál o jedné pipině, která se vydělává pipinou. Navíc je to hrozná obluda, ale co čekat od Velké Británie, kde jsem snad nepotkal hezkou babu. ()

kwoky

Šmrncovní seriál s pěknou hlavní představitelkou a vcelku zajímavým dějem. Díky krátké stopáži ubíhá a nenudí. Jen tak dál. ()

tterez

S českým dabingem hrůza, ale v originále se vážně bavim. Mám za sebou jen první sérii, ale tahle holka se rozhodně nenudí! Každej díl je novej, nečekanej a vtipnej. Rozhodně budu v koukání pokračovat! ()

Luff

Parádní seriál...moc se mi líbil hlavně příběh s Bambi, ktereh byl vedlejší. Jednu hvězdičku strhuji za hlavní herečku..mohla být hezčí, s jemnými rysy. ()

Ricky_CZ

Opět něco trošku jiného a velmi koukatelného...Délka epizod je natolik příjemná, že si na ni uděláte čas kdykoliv a navíc je na ni pohled docela příjemný :) Vtip je jemný a nevulgární, některé situace až napínavé a život tak snadný :) Blog jsem nečetl, ale brzy si ho vyhledám... ()

Marina111

Na hviezdičkovanie som videla zatiaľ málo dielov, ale - hoci to nie je žiadne veľké dielo - bavím sa. Billie Piper je prototypom istého typu dievčat/žien a musím uznať, že jej postava mi je sympatická napriek všetkým morálnym a iným výhradám, ktoré by som voči nej mala v reálnom živote, a ktoré vlastne voči podobným dievčatám/ženám v reálnom živote aj mám. Ale pomôžem si, keď Belle je tak rozkošne stratená a krehko silná? Proste si ma úplne omotala okolo prsta - a to ani nie som chlap! A - priznávam - silno jej držím palce a verím, že scenáristi mne aj jej spravia radosť a obdaria jej príbeh happyendom (totižto, nejakým chlapom, čo ju bude milovať takú, aká je a napriek tomu, čím je) ()

mira007

Asexuální seriál o sexu prakticky bez nahoty. Dělat prostitutku musí být úžasné, spousta peněz, milí klienti a je u toho legrace. Teda kdo tohle natočil ... ()