Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

Pedross800

"KAŽDÝ FILM SE MUSÍ DOKONČIT, TŘEBA I POSLEPU" A když se jedná o film Pedra Almodovara s Penelopitou Cruz v hlavní roli, je jasné že to bude film s duší! Film se silným příběhem, s nezaměnitelnou poetikou, s tak typickou "španělskou" vášní a kouzlem. A přesně tak je tomu i v tomto veledílku mistra filmaře. A Penelope, ta prostě roste s každou rolí, s každým dalším rokem a chvála bohu, že se stále a ráda vrací z USA domů točit jeden skvost za druhým. ()

jefff

Netradiční příběh, skvělá gradace, brilantní herci, originální Almodórovská režie, dobré finále a překrásná Penelopé Cruz :-) Co víc si přát! ()

jamalka

A jen proto, že je to Almodóvar- pro mě jeho nejhorší film. Kde se ztratila jeho lehkost, vtip a hlavně překvapivost? ()

Josefin

Režiséra Pedra Almóvadara mám moc ráda! Těšila jsem se na jeho režijní klasiku a on si zatím zaexperimentoval, vždy se orientoval na ženskou stránku a osobitost postav, takže se mi film dostal pod kůži. Tentokrát jsem ten pocit neměla , přišlo mi to poněkud překombinované nemohla jsem cítit s žádnou postavou. Čekala jsem po skvělém Volveru víc. Určitě tu svou roli sehrálo, že jsem ho zatím zhlédla jen s anglickými titulky. Takže určitě doporučuji vidět ho nadabovaný v češtině! To nízké hodnocení jen za to , že mě tentokrát nedokázal vtáhnout všemi smysly naplno do dějě. ()

Almásy

ukážka naozajstnej lásky jedného človeka k filmu a ku kráse ženy. príbeh považujem za poctu kriminálkam francúzskej novej vlny, to si skúste skombinovať s tradičným almodovarovým´humorom, homosexuála dostanete dvojhodinový, absolutny fajnšmekerský zážitok. almodovár je almodovár a na staré kolená to začal robiť navážno. ()

JančiBači

Pedro Almodovar je záruka kvality.Jeho filmy ma velmi bavia, aj tento.Vedel by som si predstavit aj trošku kratšiu stopáž, ale dá sa to vydržat.Penelope Cruz sa v jeho filmoch našla a byt nou, na Hollywood zabudnem velmi rýchlo a držím sa Pedra zubami nechtami. Potešila ma spomienka v "Ženách a kufroch" na Pedrove "Ženy na pokraji...Osobne vyzdvihujem scénu, kde manžel Penelope s odčítačkou z pier zistuju, že ho Penelope opušta.Ona stoji medzi dvermi a dabuje sa sama..Skvelá scéna.. ()

OughJay

Moje první setkání s Almodóvarem a ne zrovna šťastný. Když pominu poměrně obyčejnej příběh o slepym záletníkovi, kterej je popsanej vejš v obsahu, nenabízí tenhle film nic extra. Kromě Penélope Cruz... S ní ten film stojí a padá. Nutno říct že padá právě když tam ona není. Vážně mě takováhle tématika neláká, takže o Almodóvarově kvalitě svědčí zejména fakt, že i přesto si mě dokázal udržet až do konce. Nijak mě to ale nezasáhlo a těžko by se mi to někomu doporučovalo. Jedna vlaštovka ale jaro nedělá a na Almodóvara si ještě někdy čas určitě udělám. ()

Firebug

Almodóvar je režijní virtuóz, jež dokáže i z námětu, který by bez problémů zapadl mezi romantické srajdy německé produkce, vymámit po všech stránkách krásné filmové dílko. Určitě se seznámím s jeho další tvorbou (tohle je zatím 3. film, co jsem od něj viděl) a možná i přehodnotím svoji režisérskou topku. Penelopé je bohyně! ()

DavidS.

Natáčení filmu jako milostné kolbiště, místo nevěry i akt pomsty...Film o síle lásky, její prodejnosti, posedlosti, vášni a touze tvořit za všech okolností...Silné postavy, opět nádherně barevně laděná scéna, hudba a příběh, který drží od červené knihovny právě Almodóvarova poetika... ()

Autenticita

Příběh je vystavěn skutečně mistrně - jakoby se autor inspiroval u Josefa Čapka, známe to všichni: "Pejsek a kočička si vzali zástěry a pustili se do vaření. Vzali mouku, mlíčko a vajíčko a míchali to dohromady . "Dort musí být sladký," řekla kočička a nasypala do toho cukr. "A trochu slaný taky", řekl pejsek a dal tam sůl. "A teď tam dáme máslo a zavařeninu," řekla kočička. "Zavařeninu ne,tu já nerad," povídal pejsek, "dáme tam místo zavařeniny syreček, ten já tuze rád"... "A oříšky, abychom nezapomněli," řekl pejsek a nasypal tam kornout oříšků. "Oříšky jsou dobré," schválila to kočička, "ale měla by tam jistě také přijít okurka", a dala tam okurku,.... "Tak, a teď několik buřtů hodně pepřovatých, to je něco pro mě," řekl pejsek a dal tam několik buřtů. :-)" Do dvou hodin natěsnal Almodóvar snad všechno: emoce, vztahy, sex, chudou holku která k boháčovi přišla, nemoc, autonehodu, nemanželské dítě, filmařské prostředí, lásku, špehování, zatrpklost, tajemství skrývané za každou cenu... Každá situace, každá reakce, kterou vidíme, je věrohodně podaná (vysvětlení životní zatrpklosti manažerky dokládá dobré psychologické oko autora), jen v součtu je těch příhod na těch pár postav trochu moc... ale s tím se počítá, jsme v kině, ne v reálu. V tom je ale asi zakopaný pes, proč jsou diváci rozdělení: většina žen oceňuje psychologii postav, naopak muži odmítavě vrtí hlavou po skončení filmu, jako by se jim nechtělo přistoupit na tu nadsázku, rozpor realistických situací v nadsazeném příběhu... Moje velmi oblíbená Pénelope Cruz v jedné z hlavních rolí jakoby neměla zrovna roli na tělo. Nejlépe jí zde sedí komická poloha špatné herečky, kterou podá bezvadně, ale jinak je jí na tuto roli škoda. Něco tam chybí, takže její postava vyzní trochu mdle. Španělské rytmy, které dokreslují atmosféru filmu, báječně ladí. Zezačátku jsem se příliš neorientovala v různých časových rovinách, střihy jsou trošku hrr, a ruší splavnost prožitků, když musíte pořád přemýšlet, v jaké etapě života hrdinů se zrovna nacházíte. Časem se to srovná, ale teprve až když divák je srozuměn s časovými rovinami vyprávění. ()

nameadel

První půlka byla super. Druhá v zásadě taky nebyla špatná, ale některé dialogy mi přišly fakt moc přiblble nepřirozené (ze začátku mi to vůbec nepřišlo). A taky jsou ty dvě časové linky trochu divně uspořádané. Když začnete film tak, že pravidelně střídáte minulost a budoucnost, tak je zkrátka děsně podivný zničehonic přepnout do vyprávění a nechat to v minulosti. Začalo to slibně a pak to šlo bohužel dolů. ()

cab

Zivotni skladanka zapadajici pomalu, ale jiste do sebe. Nadhera se ji ucastnit v pozici pozorovatele. Poutave servirovane pro blaho divaka z vychutnani si celeho pribehu. 80% ()

F.W.Colqhoun

Na pověsti Almodovárových filmů coby telenovel toho pravdivého zas až tolik není. Děj se sice točívá okolo "ženských" záležitostí (nevěra, cizoložství, bludy, pláč, vraždy, kurvení, loupeže, okázalá iracionalita a teatralita apod.), přesuny mezi časovými rovinami naznačují žertovné změny líčení a paruk a všichni se oblékají do zářivých barev, ale na druhou stranu vyplýtvá španělský fenomén na půlhodinu svého filmu tolik vypravěčské invence, kolik by "Tak jde čas" vystačilo na půl roku každodenního obšťastňování těch, co jsou samy doma. Kdyby mi to nebylo trapné, zase bych se vytasil s Hitchcockem, jehož poslední dobou nacházím úplně všude a který z Almodovára trčí zřetelně od "La Mala Education". ""Los Abrazos rotos" nevybočují. Navazují na autorův zvyk vyprávět tak nějak paralelně (děj filmu, vzpomínky, děj filmu ve filmu), budit dojem, že je v populaci gayů cca 50%, jakož i chvályhodně "tunit" kostnatý zadek Penelope Cruz (anebo se spravila sama?). Jako obvykle hraje hlavní roli vizuál, operující s prvky lacinosti, barevným jižanským temperamentem a okázalou vytříbeností. Kamera s střih neudivují zdaleka jen ve scénách z Lanzarote, ačkoliv tam nejspíš nejvíc, Almodovár nechává optiku úžasným způsobem pást na často nevzhledných tvářích protagonistů. Přestože mi uzávorkování zpráv z "ženského světa", o němž doufám Almodovar neví vůbec nic (jestli ano, konvertuji k mysogynství), film jsem si skvěle užil. Důvodem sníženého hodnocení je podezření, že autor co do konstrukce zápletky a charakterů překračuje hranice rukopisu a ocitá se v zajetí jisté manýry. Což takhle trochu zariskovat? Just-for-me? Leccos naznačuje, že bych mohl být uchlácholen prostřednictvím "La Piel que habito". ()

dormouse

Pro mne tedy rozhodně zklamání. Přemýšlela jsem, proč vlastně-a asi proto, že postrádám ve filmu režisérvu lehkost a humor. Mně se nejvíc líbil Volver, který měl obojího dostatek. V tomto filmu se děj těžkopádně sune vpřed a vzad a spousta postav v něm je jakoby přebytečných. Příběh nedoskreslují, jen odvádějí pozornost od vcelku banálního milostného příběhu, v němž se nakonec ani nedozvíme.......kolik ginu Blanca Portillo vypila. Pro všechny uživatele, kteří by chtěli vidět Dívky a Kufry, doporučuji Almodovarovy Ženy na pokraji nervového zhroucení. ()

DannyBoy80

MINIKINOKAVARNA, Ostrava, 11.10.2009 : Popradě mi nejlepší přišla část nově sestříhaného filmu, který se asi ve skutečnosti zrealizuje ve formě kraťasu. Jinak co filmu jako celku týče, nemůžu se ubránit dojmu, že vše co jsem viděl už Almodovar natočil v předešlých dílech, jen to dal dokupy a vycucal z toho jakoby něco jiného. Trošku mi příjde, že se točí v kruhu a došla mu inspirace. Takové období už předtím měl bych řek a nakonec po tomto období z toho vylezly jeho nejlepší 3 filmy (Mluv s ní, Vše o mé matce a Špatná výchova). Příběh to nebyl až tak špatný, ale nemastný a neslaný, předvídatelný. Herecky ovšem velmi dobře zvládnutý. ()

kwoky

Pokud má film děj, který lze shrnout do jedné, a to ještě ne moc dlouhé, věty, je něco špatně. Rozervaná objetí jsou pro mě poměrně slabým filmem. Ne vyloženě špatným, ale prostě jsem se na konci cítil tak nějak nijak. Takže nemůžu jít s hodnocením výš. Penelope skvělá. ()

Schuldiner

Ve druhé půli, spíš ve třetí třetině, ve chvílích, kdy bych čekal gradaci, trošku opadá tempo, prostě to postupně jaksi vychladlo, což je škoda. Navíc, některé situace a události jsou předvídatelné. Ale i tak to považuji za dobré drama, kde je tahounem jednoznačně Penelope Cruz. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky