Clannad

Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze uživatele Bassko k tomuto seriálu (2)

Clannad (2007)

Je to podobné Kanonu. Nájde sa tam pár narážok na práve tento seriál. Tiež ma dojal asi v desiatej časti, ale tu sa tieto dva seriály rozdelili. Oproti Kanonu, Clannad rozvíjal vtip a to sa mi páčilo. Zasmial som sa dosť krát a to som rád. Veľmi podarený seriál, i keď tá Fuko sa tam nemusela potom objavovať, skazilo to ten dojemný moment z deviatej či desiatej časti. ()

After Story (2008) (S02)

Komentár obsahuje náznaky SPOILEROV: Do 15tej časti som sa pri pozeraní tejto série permanentne usmieval a dúfal som, že tá idylka neskončí. Omyl. Prišiel 16ty diel a ja som sa doslova zrútil. Hlboko ma to zasiahlo a už som sa na zvyšok série nedokázal pozerať s takým úsmevom ako dovtedy. V predposlednej časti som si povedal, že to snáď nie je ani možné, že to sa jednoducho takto skončiť nemôže a mal som pravdu. Ten posledný diel, síce som trochu nepochopil či to prišli do ďalšieho sveta či čo, ale vôbec mi to nevadilo, pretože slzička radosti patrila šťastnej rodine. P.S: Naj-zábavnejšia postava bol jednoznačne Akkik (tuším, že si prial aby ho tak volali) takého svata by som si prial. (dúfam, že to bol svat, nerád by som sa strápnil, ale niektoré tieto rodinné pomenovania mi fakt nejdú, tak dúfam, že som sa trafil) ()