Clannad

Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Clannad (2007)

Clannad prvá séria je anime, ktoré treba dopozerať celé.Pretože sú v nom prítomné dva silné momenty, ktoré jednoznačne znamenajú buď plač alebo aspoň dobrú negatívnu náladu (zaujímavé slovné spojenie však?).Niektoré pomaly plynúce diely znamenajú občas nudu ale celkový pocit po zhliadnutí všetkých dielov je potešujúci a rozhodne to stojí za to. ()

After Story (2008) (S02)

Clannad druhá séria je výletom do preplakaných hodín. Teda aby som upresnil stále sa plače viac a viac. Aspoň u mňa to tak bolo ale chápem, že nie každý má na také niečo chuť. Jedno čo sa tiež stále zlepšuje je hudba. Ku koncu je už taká nádherná, že sa mi už len s nej chcelo plakať. Jedno ale musím uznať a to je žiadna gradácia. Človek nečaká na jeden smutný moment má ich veľa a preto hodnotenie také aké je. ()