Clannad

Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze uživatele Lettanea k tomuto seriálu (2)

Clannad (2007)

Po dlhom rozmýšľaní dávam 3*, nebolo to zlé ale strašne priemerné... Oproti Kanonu sklamanie. Absolútne žiaden nový nápad a to že okazaki skončil s tým, s kým skončil bolo jasné a pevne dané už od začiatku... Uvidíme čo ponúkne AS ale po tomto už teda veľa nečakám... Po AS mám lepší pocit, všetko nadväzuje už od začiatku.. Takže zvyšujem po treťom pozretí. 5* ()

After Story (2008) (S02)

Po prejdení dvoch noviel od Key-u a videní všetkých ich anime komentár musím upraviť. Hlavne si treba uvedomiť že novela má veľa možných koncov a aby sa človek dostal k finálnemu "true endingu" musí prečítať aj tie zlé. To že budete mať vysvetlený príbeh AS na nejakom obrázku vám nepomôže, je potreba si to prejsť. Kvality Clannadu a AS myslím netreba veľmi rozpisovať, ak existuje niečo kvôli čomu si dám tú prácu a zmením niečo na sebe a svojom živote, tak je to práve AS. Sountrack(najlepšie priamo z novely) je jedna z najhranejších vecí v mojom playliste. ()