Teenager Jake Tyler (Sean Faris) se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Tam však narazí na vyhlášeného rváče Ryana a rozhodne se, že se mu postaví. Nejprve však musí u skutečného mistra zvládnout bojová umění…  Hrdinou amerického akčního dramatu v režii Jeffa Wadlowa je teenager Jake Tyler (Sean Faris), který se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Stejně jako mladší Charlie, který má úspěchy v tenisu, je i Jake sportovně nadaný hráč amerického fotbalu. A záhy zjišťuje, že dobrou kondici bude potřebovat. Když ho půvabná spolužačka Baja (Amber Heardová) pozve na večírek, Jake narazí na vyhlášeného rváče Ryana (Cam Gigandet). A poté, co od něho dostane pořádnou nakládačku, se Jake rozhodne, že to tak nenechá. Obrátí se na mistra bojových umění (Djimon Hounsou), který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je. Ale i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

Ajay

Film plný poutavých pouličních fightů, se skvělým hudebním doprovodem, jinak stokrát obehraný příběh "nová škola, a začlenění se". Komu se líbí bitky, rozhodně doporučuju shlédnout. ()

zodiak217

Čo napísať k tomuto filmu. V skutočnosti som bol aj prekvapený, lebo som čakal že ma to nezaujme a bude to len nejaký prepadák, akých sa v USA produkuje množstvo s cieľom zarobiť peniaze. Páčilo sa mi však, že napriek tomu čím si hlavný hrdina prešiel, dokázal v sebe potlačiť tú neustále vykúkajúcu temnú stránku svojho ja a pomocou bojového umenie ovládnuť nielen svoje telo, ale aj myseľ. Bojové scény boli veľmi realistické a niekedy až brutálne, neviem do akej miery sa tvorcovia inšpirovali skutočnosťou, ale je to dosť kruté a úbohé ak sa mladí ľudia musia zabávať na takýchto bezduchých súbojoch, len z dlhej chvíle. Pripadá mi to ako úplný nezmysel, byť sa len tak pre zábavu, pre obdiv, prestíž. Koniec koncov, nenudil som sa tak ako som očakával a herecké obsadenie tiež celkom ušlo, hudba veľmi dobre skombinovaná preto 3 hviezdičky. ()

djcremo

Jedno veľké klišé. Je to mix Karate Kid čo sa týka učenia a zdokonaľovania sa v boji, je tu dokonca aj tréner s určitou filozofiou boja a Klubu Bitkárov, čo sa týka bojových scén. Nič nové čo by som už nevidel. Akcie je tu dosť, film vyslovene nenudí, ale keby sa prestrihalo pár tých sladkých scén, hneď by to bolo o čosi lepšie. Ale aj napriek dlhšej stopáži, ubieha film pomerne rýchlo a určite neurazí. ()

pcarogers

Vzpomínáte jak v devadesátých letech byla jediná ,,povolená,, emoce v akčním filmu pomsta a jak nás to všechny pořád bavilo? Doba se ale změnila, šablona se vyčerpala a já stárnu, takže něco takového by už dnes pro mě bylo málo. Naštěstí to pochopili i tvůrci a tento bitkařský film budiž důkazem. Naprosto jednoduchý čitelný příběh, do kterého když narvete pořádné emoce jako komplikované vztahy s otcem a rodinou obecně, dostanete slušný výsledek. Víte jak se to říká v televizi - denní dávka emocí. Zde byla slušná a k tomu parádní bitkařina. Někdo Růžovku, já tohle. ()

markepocha

Rocky generácie MTV. Taký je NBD v skratke. Osobná kvázidráma jednej rodiny zobrazená v ľúbivých záberoch, šmrncnutá bojovými scénami podľa pravidiel MMA. So šťastným koncom. A korunuje to skvelý rockový soundtrack. Pukance sa vám budú míňať jedna radosť. Pripomienka: pri kľúčových záberoch nezabudnite, že máte priateľke jemne stlačiť ruku. Bude potešená. ()

andrewXx

Tento komentár píšem v dobe kedy som Never Back Down videl už snáď 10x. Pre mňa sa tento film stal srdcovkou. Výborná hudba, akčné pasáže a muay thai. Taktiež velmi motivačné. Jediná záhada pre mňa je to, prečo Jeff Wadlow po tomto fenoméne nenatočil 2 z ktorej sa stal len béčkový video film... ()

Kada80

Mladej dostane do držky,chce to tomu druhýmu vrátit,najde si učitele a tak dále a tak dále.Tak něco podobnýho bylo natočeno snad už tisíckrát.Jedinou světlou stránkou byl Djimon Hounsou. 40% ()

jopal

Pre bojove umenia mam slabost a pre dobre filmy s ich tematikou zvlast. Osvedceny pribeh, vopred jasny koniec, ale mne to nevadilo. Film som hltal, hlavnemu hrdinovi fandil, brata mu zavidel. Snad len kocku by som si vybral z pomedzi tych krasok nejaku inu... Edit(2019): Starnem... -:(, po 9 rokoch opatovneho pozretia, uplne priemerny film, takze z uchvatnych 5* znizujem na 3 ()

Hucocaky

Ďalší z béčkových hrdinských filmov, ale pekný film zaujímavý, nepustí vás preč dokým sa film neskonči, no žiadna sláva. Vedel by som si predstaviť prepracovanejšiu zápletku. *3 ()

Nyanka

Nikdy to nevzdávej (Never Back Down) Na Never Back Down jsem se poďvala kvůli jednomu dobře sestříhanýmu videu na Youtube. Videoklip byl lepší jak celej film. Nu což, všechny nejlepší rvačky se do videoklipu vešly, to že samozřejmě hodnej kluk sebral zlýmu klukovi holku se z videa dalo taky vyčíst. Typická americká high school slátanina. Slátanina proto, že v jednom zaprdlym městě se všechna mládež samozřejmě baví wrestlingem a ani slečnám a modelům vyšitejm jak z Miss Universe se to bití, krev, mlácení a surovost nepříčí. Pro mě třešnička na dortu - z filmu mam pocit, že by blonďák v reálu beztak nad brunetem vyhrál, už i z těch záběrů je vidět, že na to má skillz. (a já lhaní nerada) ()

DansteR

"I'm gonna stop this guy, win, lose... it makes no difference, it ends tonight. This is my fight. Everyone's got one..."....snaha o oživení starých zápasnických filmů ala Rocky, která není úplně k zahození. Film přecejen nějáký ten děj (i když trochu hloupý) má a na zápasy se taky da dívat. Ideální na jedno zkouknutí a relax, víc by někdo nemusel zvládnout. Jako bonus slušná hudba + Amber Heard. Plně souhlasím s momentálním průměrem. 70% ()

brasek

Priemerný teen film o školských bitkároch. Niektoré scény doslova neuveriteľné... teda v reálnom svete nemožné. Obdivujem fanklub tohto snímku... no však hlavne, že nie je nuda. ()

Roxeet

Rváčská napodobenina Step Up s poněkud laciným scénářem o tom, jak prostý kluk z Iowy přišel do nového, kosmopolitního města, nakopat řiť místnímu frajerovi a ukázat rozmazleným americkým spratkům, jak se správně bouchá a kope, přičemž se do toho všeho dá trochu toho umu, aby to vypadalo dobře. Plány mu sice nevyjdou, tak jak si představoval, přesto se hlavní hrdina statečně nevzdává a pomalu si v té své zabedněné kebuli osnuje plán, jak svého soka srazit na kolena a vydobýt si slávu, o které se snad nesnilo ani Spartakovi. Fajn, dobrý, zbytek vám už neprozradím. Ono to všechno nakonec nebylo špatný, akorát má film vedlejší účinek a to takový, že hlavní záporák na vás může působit víc sympaticky, nežli hlavní hrdina. Možná to takhle vnímám jenom já, obrázek si udělejte sami. ()

benqsiemens

Tož klišé film jak prase, nevadí, jsou tam mladí a krásní herci a ještě hezčí herečky. Je to totiž pro teenegři a proto to film vyžaduje. No ale rozhodně se to dá dokoukat a to si myslim, že je u tohodlenc filmu zásadní faktor. ()

gezper

Omalovánková teen klipoidní light varianta na Fight Club v Beverly Hills kulisách. Nebojte se, autoři se snáží nevynechat ani jedno z oblíbených klišé. Souboje jsou ještě v klidu, vše ostatní se hodně potácí odnikud nikam, snad jedině trenér s bradkou je dobrej (zdravíme Papu Midnite do Constantina). Že se to na ČSFD dostane dokonce do na 225./300. 'nejoblíbenějších', to mě po... . Klasický představitel zbytečného filmu, který neurazí, ale kdyby nevznikl, tak se nic neděje. [40%] ()

CrashONE

Pro mne velmi motivující film. Nedívám se u tohoto filmu na kvality herců, záběru, na to, že děj je velké klišé. Film má v sobě něco, co ne každý pochopí. Už jen ten název Never Back Down - 85%. ()

Flamik

Prostě když chci přestat chodit do fitka, tak si todle pustím a zase musím cvičit. Motivační film, kterej je jedno velký klišé, ale na mě funguje. ()

QuentinVetinari

Americká kinematografie nás už celá desetiletí přesvědčuje, že střední školy ve Spojených státech jsou hotovým peklem, odkud si lidé odnášejí spíš doživotní traumata (a to ještě jen v případě, že docházku vůbec přežijí!) než vzdělání. V Orlandu na Floridě se zdá být situace zvláště špatná. Společenský status nebohých teenagerů zde určuje to, jak obstojí v MMA souboji proti místnímu psychopatovi, který je podle všeho taky studentem (i když vypadá na třicet). I přes zdejší stížnosti na naprostou absenci originality je třeba filmu přiznat několik osvěžujících prvků. Tak třeba největší deadpan snarker široko daleko je matka (rádoby) adolescentního hlavního hrdiny: Just do me one favor... make sure he keeps all his teeth. My dental plan doesn't kick in for another six months. Nutno dodat, že prakticky každý je ve filmu větší hláškař než hlavní hrdina: přítelkyně hlavního hrdiny, mladší brácha hlavního hrdiny, trenér hlavního hrdiny; dokonce i otec úhlavního nepřítele hlavního hrdiny a nikdy neviděný otec trenéra (!) hlavního hrdiny jsou na pokraji toho být lepší hláškaři než hlavní hrdina (no kidding). Dělba práce mezi vedlejší postavy, které hláškují, a protagonistu, který kope a mlátí do (v žádném konkrétním pořadí) věcí a lidí, ale nakonec uspokojivě funguje, takže jí není co vyčítat. Djimon Hounsou získává titul majitele nejhlubšího hlasu na světě (Xerxes z 300 je diskvalifikován kvůli digitálnímu zkreslení). Skvělý je i soundtrack, který kombinuje punk rock s hip hopem. A málem bych zapomněl na další silný bod: perverzní závěrečné ponaučení! Přebrali jste přítelkyni magorovi, který vás dvakrát zmlátil a je ochotný vydloubat oči zcela náhodnému člověku, aby to mohl udělat i potřetí? Nezoufejte! Stačí ho poslat do bezvědomí kopem s otočkou, a až se dotyčný probere, budete se spolu moct nevzrušeně pozdravit přátelským kývnutím, vyměnit si pohled plný vzájemného respektu a všechno bude OK. Never Back Down téměř nedokáže nudit – s výjimkou těch několika krátkých okamžiků, kdy prozkoumává k uzoufání plochou psýché hlavního hrdiny (je snad až nechtěně symbolické, že se tahle scéna odehrává v nočním supermarketu). V takových chvílích se ukázalo být o něco zábavnější sledovat kartičku Angry Birds s 3D efektem, kterou dává Albert k nákupům nad dvě stovky. To je ale spíš drobná skvrnka na kráse překvapivě sledovatelného filmu. ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali