Hugh Jackman září v roli charismatického politika Garyho Harta ve strhujícím dramatu, příběhu o vzestupu a pádu senátora Harta, politika, který zaujal generaci mladých voličů a v roce 1988 byl považován za hlavního favorita na demokratickou prezidentskou nominaci. Jeho volební kampaň byla ale zastíněna zprávou o mimomanželském poměru s Donnou Rice. Bulvární i seriózní novináři poprvé v historii spojili své síly a senátor Hart byl donucen pod tíhou okolností volební boj vzdát. I přesto ale zanechal hlubokou a nesmazatelnou stopu v americké politice i na světové scéně. (Bontonfilm)

M.i.k.e

politické drama na jedno použití,které není ve výsledku vůbec špatné,ale nemá nic pro co by ho člověk musel vidět opakovaně.Fajn je,že se Reitman nijak nesnaží stranit ani jedné straně a osobně musím říct,že jsem celou dobu byl spíš na straně Garyho Harta.Nejzajímavější na celém filmu jsou pak Hartova závěrečná slova,která jsou hodně pravdivá a zároveň možnost pozorovat jak moc se doba posunula a to co vadilo před 30 lety je dnes bohužel běžný standard...60% ()

pepo

Neviem, kde sa stratilo prvych 20 minut filmu, ale bodli by tam. Uplne chyba predstavenie postav, takze sa k nim vobec neda vytvorit vztah. Vsetky tie velmi profesionalne urobene sceny tak nemaju v sebe naboj ani emociu. Ale v USA pravdepodobne kazdy Garyho Harta pozna, takze je to asi moj problem. Tema je super, herci sa snazia (akurat Jackman opat naraza na svoje limity), no vysledok je aj tak nemastny-neslany a pre stredoeuropa vylozeme nudny. Najslabsi Reitman. 5/10 ()

silentname

Asi prvýkrát mám pred sebou film, o ktorom by som nebol schopný povedať, že ma ním Jason Reitman nadchol. Od toho má film celkom ďaleko a vyzerá to rovnako asi aj medzi ostatnými. "The Front Runner" v jadre podľa mňa nie je zlým filmom. Má dobrú tému, vie s ňou pracovať, no akosi nevie vytvoriť postavy, s ktorými by sme chceli výrazne tráviť čas, alebo ich nejako hlbšie spoznať. Mohlo by to byť zaujímavé, ale to čo nám film predstaví je podľa mňa málo na to, aby som chcel vedieť viac. Gary Hart pre mňa v tomto filme vôbec nie zaujímavý. A pritom je to hlavný hrdina. Veci, ktorými si prejde ma nejako nezaujímali. Čo funguje podľa mňa to, ako celú vec riešia novinári a záver filmu je spracovaný dobre. Zvyšné časti sú trošku nadpriemerné ... a má to pár dobrých scénok, ale od mladého Reitmana by som čakal oveľa viac. Miestami trošku nuda, miestami okey, no nemôžem asi z filmu ani len vypichnúť scénku, ktorá by ma nejako výrazne chytila. Film, ktorý sa dá vidieť, a to je asi tak všetko. A od Jasona Reitmana hold čakám viac, než len to. Hodnotenie: B ()

Morholt

Úvodní půlhodina ukazující momentky z kampaně byla trochu úmorná, ale jakmile se na scéně objevila milenka, bylo se na co dívat. Reitman dává nahlédnout jak do štábu prezidentského kandidáta, tak do soukromí či novinářských redakcí. Zároveň si drží odstup a působí jako pouhý pozorovatel. A to se mi líbilo. Film díky tomu působí autenticky, vyhýbá se lacinému morlaizování i vykalkulovaným emocím. A tomu odpovídají i herecké výkony. Nečekejte žádné oscarové představení, ale spíš střídmější polohy, které lae do daného konceptu dokonale zapadají. Slušná práce. 75% ()

Sany33

Keď už si Gary Hart vyslúži tú postu, že o ňom natočia životopisný film, tak to už môžeme robiť filmy o hocikom. Ďalšia vec je, že do hlavnej úlohy získali herecké eso akým je Hugh Jackman. Čo sa filmu týka, ten sa nesie na vlne nudy a zabudnutia od začiatku po koniec. Politik, ktorý mal ambície stať sa prezidentom Spojených Štátov, ale nakoľko neudržal libido na uzde spláchol celú svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru dole žurnalistickým kanálom. Vo filme je pekne vidieť ako pracujú žurnalisti a do akých krajných situácií sa dostávajú aby dostali svojho "sólokapra". Scenár sa nestavia ani na jednu stranu. Nevykresľuje novinárov ako hyeny ani ako nečinných poskokov režimu. Nevykresľuje Harta ako obeť nechutných novinárov ani ako nechutné nemravné hovädo. Proste sa tu rozpráva príbeh zo života a tak to je celé aj podané divákovi. Za mňa však ide o dosť nudný život. 50% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu Telluride v USA. (ČSFD)
  • Film byl vyroben pouze s technologií, která byla k dispozici v 80. letech. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo od 18. září do 8. listopadu 2017 v Georgii (USA). (ČSFD)