Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

djerba

Ušlo to, ale s Michaelem Claytonem se to nedá srovnat. Tempo vleklé a na můj vkus už je to překombinované. Nicméně vyložená nuda to není:-). Jak tady už někdo řekl, dvojice Wilkinson - Giamati je výborná a Owen s Robertsovou jim jen sekundujou, i když se na ně kouká dobře:-).A strašně mi to připomínalo Oceanś Eleven, ovšem ti byli mnohem, mnohem vtipnější a chytřejší. ()

wrána

Předlouhé dvě hodiny v kině. A přitom to Julii a Clivovi dohromady sekne, o to větší je škoda, že film je tak staršně zdlouhavý. A přeskakováním, v podstatě čistě účelovým, ze současnosti do minulosti to nezachrání. Trošku člověka probere až závěr, který pobaví, ale to bohužel nestačí. ()

Buraking

Tak toto byl hodně slabý snímek z ruk pro mě naprosto neznámého režiséra. Naprosto jsem se ztrácel v ději a finální rozuzlení jsem nepochopil už vůbec. Už dlouho jsem v kině nebyl na větší kravině. Dvě hvězdičky dávám hudbě, která se mi velice líbila.... ()

jsed

Nudné, dost prespekulované a herecké výkony ( okrem stabilne dobrého Giamattiho ) nestoja za vela. Navzdory snahe ( návraty a predbiehanie v case ), vela vecí je predvídatelných. Uz aj JR uz stráca to svoje caro... Koniec trosku zjednodusený... ()

meatball

Příjemné překvapení! Michael Clayton byl dobrý ale Duplicity je úplně jiná liga. Inteligentní scénaristické hrátky s divákem kořeněné skvělými nápady a posunuté blíž k realitě skutečného světa. Kdybych měl k něčemu přirovnat, tak k Aféře Thomase Crowna (původní, remake jsem neviděl) – mimochodem mají společné i dělení obrazu – ale tohle je mnohem, mnohem lepší! ()

david666

V závěru trošku mišmaš, jinak však odsýpající thriller s komediálními prvky. Herecké osazenstvo určité nedostatky hravě vynahradí. Fakt by mě zajímalo, jestli špionáž mezi firmami takhle nějak ve skutečnosti funguje. ()

Insomniac

Chce to trošičku viac sústredenia, ale ako jednohubka je to celkom v pohode. Dosť mi vadili tie debilné zábery, keď sme mali na obrazovke obrazovky štyri. A popreplietané je to tak akurát aj s tým koncom...:) ()

mandella

Čekala jsem víc, ústřední dvojice i hlavní šéfové v pohodě, ale pointa mě nijak nenadchla. Zůstala jsem sedět s pocitem "a co jako?". Prostě mě to nevtáhlo do děje, navíc mi připadala rušivá i hudba, která je do těchto špionážních hříček dělaná jako přes kopírák. Stejně jako obraz rozdělený na několik částí a cestování do několika světových metropolí. ()

veverysiak

Na prvý a trošku aj na druhý pohľad náramne spletený príbeh, ktorý však pri troche normálnej koncentrácie nie je vôbec obtiažne sledovať, ale pôsobí to ohromne efektne a zaujímavo, pointa sa dá tiež rýchlo predvídať, ale tie kľukaté cestičky k nej, aj keď známej a očakávanej, majú svoje čaro, prispieva k nemu aj hlavný párik, ktorý opäť nie je nič svetoborné, až by som sa odvážil povedať, že tieňneprekračujúce dvojrozmerné herectvo Cliva a Julie, ale tak akosi zapadajú do celkového kontextu filmu, a síce žiadna bomba, ale slušná zábava, takže 75%. ()

Kozlowski8

Ona pracovala pro CIA, on pro MI6. Nyní oba pracují v oblasti průmyslové špionáže a jejich společným cílem je ukrást nový objev a za něj utržit veliký balík peněz... Zajímavý, nápaditý příběh, skvělý scénář a skvělá režie Tonyho Gilroye je zárukou kvalitní podívané, u které není prostor k podřimování. Naopak - specifický způsob vyprávění velice rozvrstveného a komplikovaného příběhu s působivým koncem diváka nutí přemýšlet. Howardova hudba celou podívanou dobře doplňuje. Přesto si myslím, že zkrácením stopáže o půlhodinku by dostal příběh větší drajv a pokud by se k tomu ještě vyměnila Julia Roberts, které dle mého názoru tato role úplně nesedla, potom by to u mne bylo jednoznačně za 5*. Takto za 80%. ()

Aquila

Celý film stojí na vztahové hře mezi Clivem a Julií a zbytečně překombinovaná šamponová špionáž je jen taková kulisa, u které je trochu otravné, že je o ničem. Ale těm dvěma to spolu sluší, takže jako romantická komedie to jakž takž funguje. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Franki69

Na Bourneovky nendám dopustit … ale jejich otec si nejspíš chtěl od látky odpočinout a stvořil nám pro změnu agenty, kteří až tak drsní a ultimátní nejsou. Pkus o odlehčenější špionovku moc dobře nevyšel, popravdě se mi jeví dost klopotný a velmi nepřesvědčivý. Nebudu spoilerovat, ale věřte, až dojde k rozuzlení, seznáte, že je zajímavé asi jako nákup v drogerii. Clive Owen a Julia Roberts nejsou Mrs. & Mr.Smith a jejich milostné lince, kvůli velmi chabé vzájemné chemii, věřil nejspíš jen scénárista a režisér. No nic, dávám 35% a podstatnou část hodnocení pobírá Paul Giamatti, alespoň on odvedl skvělý výkon. ()

kacmi

Režiér výborného Michaelo Claytona mal k dispozícii výborný ústredný tím - Clive Owena a Juliu Robertsovú (medzi ktorými to skvele fungovalo v Closer) a scenár krimi komédie. Dal to dokopy a natočil Dvojitú hru. To, že to celé vyzerá akoby to natočil Steven Soderberg neprekáža. Problémom je, že ide obrovskú "dlhočiznú" nudu - pardon - NUDU, ktorá zabíja aj nemalý šarm a kvalitu hereckých výkonov hlavných predstaviteľov. Bol ten scenár vtipný aspoň na papieri? ()

VanThomass

Obrovské zklamání. Po letech zajímavá role pro Julii Roberts, tentokrát po boku C.Owena v suchém thrilleru, který sice působí jako velmi promyšlený, ovšem jedná se spíše o nudné 2 hodiny, které nenabídnou nic zajímavého a nebýt sympatické ústřední dvojice, nemělo by vůbec smysl na něj koukat. Podobné to bylo už u filmu Michael Clayton. Je vidět, že Gilroy neumí ze zajímavého tématu vytěžit skoro nic. ()

BeaVV

Tento film mal dva pozitíva. To, že sa vaše utrpenie po 2 hodinách skončí a zaujímavý koniec, ktorý film z priemernej priepasti bohužial nevytrhne. Hlavným hrdinom neverím ani nos medzi očami a celé je to ako jedna nepodarená reklama na vidal sasoon, ktorá sa kludne mohla začat aj takto: Kde bolo, tam bolo pred 5 rokmi . . . /alebo/ "Pamatuješ?" a vy len s lutostou v hlase odpoviete: " Bohužial ano". ()

mansonn

Az nato ze od zaciatku bol jasny koniec sa mi celkom pacil stred filmu, dej bol pekne zapleteny,pretkavany spomienkami a planovanim co bola trosku aj chyba tohoto filmu, vyumelkovali ten pribeh a zlomy niekedy az moc.Zaver nicim neprekvapil.Celkovo sa film dal. ()

Lailath

Taky chaos som uz teda davno nevidela. Mam rada filmy pri ktorych treba aj rozmyslat ale tu ani to nepomohlo. A Julia je sice jedna z moich najoblubenejsich hereciek ale do tejto ulohy moc nesadla. Takze suma sumarum podpriemerne. ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)