Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

jafuska

je to klasický špionážní film, ale bohužel ani největší herecké hvězdy tenhle film neutáhnou, docela jsem se v tomto podání ztrácela a říkala jsem si celou dobu o co tady vlastně celou dobu šlo? velké zklamání, ale není to zase taková ztráta času ()

jprmusic

Ani ne tak Dannyho parťáci v kombinaci se Smithovými, spíš Zbožňuju trable II. Povedené - zvlášť Paul Giamatti je k sežrání. Vynikající film. ()

Mr.Shock

Skoro by se chtělo říct "tak dlouho se chodilo se džbánem do lesa pro vodu, až se ucho utrhlo" aneb jak totálně pojebat dva špičkové agenty. Mně osobně oněch 125 minut přišlo skutečně vhodně investovaných, během první půlhodinky se člověk ztrácí, ale o to víc mě bavilo nacházet dějové linky, vlákna, která spojují postavy a události. Rádoby retrospektivní pasáže působí zábavně, filmu bych vytkl možná jen některé trochu nevyjasněné scény (jako třeba kde vzal Clive Owen kopii onoho úžasného receptu na tělové mléko?), nicméně závěr je vážně luxusní a filmu vystřízlivění dvou brilantních supermozků vyloženě pomohlo. ()

Blazis34

Co říci k dílu Tonyho Gilroye v něm sem se občas trochu ztratil? Snad jen že, děj se stále přelévá z jedné strany na druhou a vyznat se v tom je zapotřebí dosti pozornosti. Objevili se tu známky Jamese Bonda, Dannyho parťáků či Mr. and Mrs. Smith. Ve filmu vyčnívá hvězdná herecká dvojice Clive Owen a Julia Roberts, která se neustále podráží ačkoliv jsou do sebe zamilováni. Divná to láska. ()

LP-SK

Niekedy je menej viac. Toľko zákrut, ktoré zaváňajú samoúčelnosťou som dlho nevidel. Napriek tomu sa filmu nedá uprieť skvelá kamera, dobré herecké výkony a jedna brilantná scéna z úvodu (približujúci sa šéfovia). To však na viac ako ľahký nadpriemer nestačí... 70 % ()

rolly

aj tu to vidno, že Gilroy je zárukou kvality, ukazuje, že je nielen vynikajúci scenárista, ale aj zdatný režisér. Duplicity je správne okorenený napätím, poprepletanými vzťahmi, kedy človek čaká čo ďalšieho ešte príde a zaujímavým rozuzlením, akurát by sa dalo vytknúť, že je to miestami trošku viac prekombinované. Hlavná dvojica predvádza výborné výkony a Tom Wilkinson vo vedľajšej úlohe tiež poteší ()

Efreeti

Nemůžu si pomoct, ale Julia Roberts mě nechává absolutně chladným v jakékoli roli s jedinou výjimkou a tou je Closer ()

Miloško

Prvá polovica veľmi zaujímavá,ale keď potom prišli tie opakujuce sa flashbeky Owen-J.Roberts,tak to trochu klesalo na atraktivite. Ale záver bol,ako aj celý film,pekne zamotaný.To sa vlastne u takéhoto filmu čakalo.Škoda že moj oblúbenec T.Wilkinson tu nedostal omnoho viac priestoru.Komu sa páčili Bourneovky,Dannyho parťáci,alebo Pána pani Smithovci,ten si príde na svoje. Je to taký mix s týchto filmov.A celkom vydarený 7/10 ()

Weirdman

Skvelá oddychovka. Ja bych tento hravý, milý film zaradil do zbierky hneď vedľa Oceans Eleven... A potešivo nevšedný záver je veľmi fajn, aj keď podľa mňa padá v istom mieste silno na hubu... (●) ()

kenny79

NUDA, NUDA a zase NUDA. Strašně jsem se těšil až uvidím po delší době Julii a ani ona mě později ze spánku neprobrala. :( ()

CrazymanM

Zajímavý film,který však podle mne trpí přílišnou délkou a je zbytečně rozkouskovaný flashbacky,to mě teda příliš nenadchlo.A navíc příliš nemusím Julii Roberts,naopak skvělý byl Paul Giamatti.Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity,ale na nějaký nudný zimní večer to není až tak špatné! ()

aggatka

Ano prekombinované v prvej polovici filmu sa mi parilo z hlavy, kým som sa dostala do deja, v celku ma to celé nudilo, Júlia Roberts ma ešte ani raz neuchvátila svojim výkonom a neviem čo s ňou vsetci stále majú. Vcelku je film skôr otravný ale ak máte radi prekombinované špionážne filmy tak sa vám to možno bude páčiť. ()

gotham

Tak dlouho jsem chodil okolo horké kaše, až jsem se spálil. Jinak řečeno, věděl jsem, že to bude blbost, ale jména Tony Gilroy, Clive Owen či Tom Wilkinson mě prostě donutili se na Dvojí hru podívat, bohužel. Jestli se o Saw říká, že je to až přepointované a že režisér přechytračil sám sebe, pak nevím co napsat o tomhle filmu. Tady totiž není ani žádný příběh, to je jen jeden dějový zvrat za druhým. 30% ()

Luckyboy

Quadra-cross podfu(c)k, nebo možná těch podrazů bylo i víc, nějak jsem se v počítání ztratil. Fajnová žánrovka se zajímavou chemií mezi ústřední dvojicí. ()

Aniki

Po opětovném zhlédnutí jsem se musel vrátit k hodnocení filmu kvůli degradaci "hodnosti" o jeden stupeň. Snímek je opravdu nic moc. Robertsová mne zajímala, dokud to byla mladá žába, bohužel se mi, tak jak postupně "zrála", přestala úplně líbit. Chodí jak chlap, chová se tak, vlastně je celkem nepříjemná, ale neznamená to, že by snad herecky sešla, vůbec, jen už to zkrátka pro mne není ono. Owen je samozřejmě velmi uvěřitelný a civilní, nemám výhrad, jen ten příběh...tohle prostě nejde, díry ve scénáři, naivita, slepé uličky a hlavně, hlavně nezáživnost, placatost, bez dynamiky. Takže buďme všeci rádi za ten horší průměr, aneb lepší už to nebude. ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)