Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

spaceboyCZ

Film, ktery se snazi brat si z Dannyho partaku to nejlepsi, ale nedari se mu to...uvodni titulky (rozumej uvodni sekvence filmu) slibuje kvalitni narez, ktery nakonec tvurci zmuchlali a zahodili nekam do kose. Navic po prvnich 20minutach je bystremu divakovi jasne, jak to skonci. Po hudebni strance to rovnez nesaha Dannyho partakum ani po kotniky, i kdyz je pod ni podepsan prekvapive James Newton Howard (famozni OST k Temnemu rytiri atd.), ale mozna proto ty skoro cirkusove "pazvuky" cloveku ke scenam nesedi.. Tezko ricit.. No a nakonec, hlavni otazkou filmu zustava, proc nejlepsi herecky vykon, navic ve vedlejsi roli, podal Giamatti, pote bych vyzdvihnul Clive Owena a bohuzel, Robertsova jako by jen prihlizela znudene z dalky... ()

selfesteem

Jednou jsem se malinko zasmála. Asi při scéně, u které se tomu neubrání nikdo. Při "opakování". Ovšem opravdu nedokážu ocenit film, ve kterém se herci nedokážou vymáčknout. Ať si to mají třeba ve scénáři, ale já jsem na tyhle potlačované a nucené debaty o hloupostech přímo alergická. Mohlo by to být o trochu lepší, kdyby se to pořádně prostříhalo. Každopádně, protože mi k radosti stačí skutečně málo, tak se mi docela líbilo dívat se 125 minut na dva krásný lidi. ()

MartinezZ

20.2.2010 ~ Hodně nudná a nezajímavá špionská variace na Pan a paní Smithovi. ~ K tomu si přičtěte americko-neměckou koprodukci a navíc ještě "hvězdné" duo Robertsová & Owen a je jasné, jakých kvalit tohle mohlo dosáhnout. ~ Průmyslová špionáž. To je taková ta věc, kdy jedna firma něco vyvíjí pod pokličkou a druhá konkurenční chce vědět co, aby na to mohla co možná nejrychleji reagovat. A takové dvě společnosti my tu máme. A každá má své špiony. Džůlii a Klajva. Každý na jiné straně barikády. A nebo taky ne. Ve filmu je to totiž záměrně natolik zapletené a se skoky do minulosti a současnosti obou špionů, že by to nemělo být hned tak jasné. Jenže je a navíc je to nudné. Tyhle dvě hvězdy nepovažuji ani moc za nějaké hvězdy, takže když se objeví a navíc spolu v jednom filmu, co si hraje na špionskou krimi komedii, je jasné, na jak kvalitní podívanou se lze těšit. A ono to tak i bohužel je. ~ Nejen že chemii mezi oběma herci nikdo uvěřit nemůže, ono nelze uvěřit ani vzdáleně té hyper špionské technologii a navíc polovina filmu, kdy vyjde částečně najevo, o jaký přípravek se jedná, je perfektní WTF moment. Asi to mělo znít vtipně, ale když to v tu chvíli vypnete, o nic se nepřipravíte. Jednoduše tu jde o špionskou hru s informacemi na druhou. ~ No, podívat se na to dá, ale vnoučatům už o tom vypravovat nebudete. Ne, že byste se styděli. Ale proto, že už si nebudete pamatovat, že byste kdy tenhle spektákl viděli. Díky za zapomnětlivost. ()

Wysch

Film, který má mnoho chyb (největší z nich bude určitě to, že cca třicet minut před koncem filmu už víte, jak všechno dopadne, a cca po třiceti minutách filmu tušíte, jak to dopadne), ale na druhou stranu vás nenechává chladným a chladnoucím, hlavně díky nádherné muzice, skvělému Owenovi a nejbrilantnějšímu Giamattimu. Přidávám hvězdičku navíc, i když vím, že hodnocení do - zasloužených - červených čísel tím nedostanu. ()

Asgy

Napadá mě jen jedno slovo -- zmatek. První dvě třetiny filmu jsem se sice docela chytal, ale nebylo to ono, až v poslední třetině jsou všechny nejasnosti vyřešeny. No a ten konec...nečekal jsem ho, ale přišel mi těžce přitažený za vlasy, ale co už. Téma průmyslové špionáže mi přijde celkem zajímavé, a proto mám pocit, že by šlo zpracovat i líp. ()

mysiak

Tak takúto Dvojitú Hru som nečakal..nie žeby sa mi nepáčil krimi humor a koketovanie dvojice Clive Owen a Julia Roberts..ale príbeh bol tak domotaný, že som z neho až ťažko vymotával a Paul Giamatti mohol tiež dostať väčší priestor..celkovo sa jedná o slušnú krimi romantickú komédiu.. ()

Alementina

Julii nemusim, ale jediny pripad, kdy je snesitelna, je vedle Cliva (Closer byl prvni dukaz :) a skutecne, jedine, co me na filmu bavilo, byly dialogy mezi Clivem a Julii, zbytek je takovy nesourody, nedotazeny, skoda, vypadalo to slibne. ()

buldock

Příliš utahaná a komplikovaná filmová jednohubka , která diváka prakticky ničím výrazněji neupoutá a působí hodně vlažným dojmem a to včetně hereckého výkonu hlavních protagonistů. Jen občas jsem měl pocit s dobře odvedené filmařské práce , ale to na víc než průměrné hodnocení nestačí. Film: 50% ()

ABLABLABLA

Velmi zajímavý film. Naprosto úžasně komplikovaný příběh, výborná a velmi vtipná zpomalená scéna bitky mezi dvěma vůdci kosmetického průmyslu. Krásný příběh, když ho člověk nakonec pochopil. Jediné, co mi vadilo byla Julia Roberts. Tu vážně nemusím, vůbec to nedovedla zahrát a to, jak uměle chodí alias asi má problémy s kyčlemi, na mě dojem teda neudělalo. Zato Clide Owen byl neuvěřitelně sympatický. Kvůli Julii Roberts a trochu stagnujícímu ději 4*. ()

kaylin

Velmi roztahaný film, který nedokázal upoutat mou pozornost. Nevím, možná byl vlastně zajímavý, ale nějak jsem to v něm nepoznal. Herecké výkony byly dobré, přece jen Clive Owen i Julia Roberts by měli mít určitou úroveň, nemluvě pak o hercích jako Tom Wilkinson a Paul Giamatti, kteří jen těžko zklamou. Clive Owen a Julia Roberts jsou pracovníky výzvědných služeb. On pro MI6, ona pro CIA. Nebo alespoň byli. V současné době se ale zabývají průmyslovou špionáží. Však víte, co to znamená. Nějaká společnost má něco převratného, a tak to chcete získat, protože by vám to mohlo přinést spoustu peněz. Raději ať máte peníze vy než konkurence. Co na tom, že použijete nekalé a nezákonné nástroje k tomu, abyste získali - v tomto případě - chemický vzorec? Hlavně, že vy budete první, kdo se objeví na patentním úřadu. je vážně smutné, že je prostě jednodušší, aby na jeden skutečně dobrý mozek, který něco vymýšlí, existovalo několik, možná i desítky těch, kterým není proti srsti si přivlastnit myšlenky toho mozku. Kam se poděla morálka, co? Já vím, že je to dost blbá otázka, ale to to opravdu jenom přijmeme, mávneme nad tím rukou, že to je normální a jdeme dál? Jestli ano, tak potom nevidím moc světlou budoucnost. Říkám si, že krize pro nás byla varováním. Jednalo se o krizi, která byla dána úpadkem morálky. Nikoli tím, že někdo špatně ratingoval společnost. nikoli tím, že banky moc půjčovali, ale prostě tím, že my jsme nespláceli. Tím, že Řekové falšovali dokumenty, aby mohli mít něco, na co nemají. Těch příkladů je mnoho. Film na nic z toho ani omylem nepoukazuje. Na to je to až moc povrchní zábava, která nám chce jen ukázat, jak všichni lžou, jak každý má svůj vlastní plán. Dobře, pokud tomu tak je, kde budeme za deset, za dvacet let? Každý bude mít svůj plán, který se nebude shodovat s plánem jiného? No, to vážně ani nechci vidět, kam se dostaneme. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

slunicko2

Dvojí hru hrají tvůrci s diváky, když označují tuto nudnou komedii za thriller. Říká se, že předstírat, že víme, stojí více úsilí, než se to dozvědět (údajně Agatha Christie). I v Dvojí hře je zřejmé, že předstírání složité špionážní hry pomocí nelineárního vyprávění a rádobyvtipných dialogů dává tvůrcům zabrat více, než kdyby prostě vyhodili scénáristu a najali někoho nadanějšího. To by ovšem musel 53letý scénárista a režisér Tony Gilroy vyhodit sebe sama. Autor prostoduchých scénářů k Armageddonu či třeba Ledovému ostří si tentokrát vzal úkol, na nějž viditelně nestačí. ()

italka63

Taktéž mě film nezaujal, mírně překombinovaný děj, špionáž ve stylu včera, dnes a zítra, a možná i v sobotu večer a v neděli ráno a snad z toho v pondělí něco vypadne. Clivovi to sluší,Julia mě nikdy nebrala a zkrátka jsem to velmi útrpně překousala.Víc hvězdiček ani náhodou. ()

Damiel

55 % - Další recyklát toho, co už tady bylo dřív mnohokrát v lepším balení i s lepším obsahem. Upachtěné, překombinované a závěrečný zvrat "všechno je jinak" má tak málo emocí, že jsem byl spíš rád, že film skončil. Takové horší Sejmi eso, snaha o kompilaci Ocean's 11 a Mr. a Mrs. Smith je jako pářit veverku a sysla. ()

Aiax

Chytré, lehké, rafinované, šumivé, jiskřivé a luxusní jako to šampaňské, co pili na konci Owen s Robertsovou. ()

FilmFan24

Jakouže to vlastně s námi hraje Tony Gilroy hru? Obrazově ve stylu raných sedmdesátých let, kdy bylo velice oblíbené využít celou plochu širokoúhlého plátna obrazovými do sebe zapadajícími eskapádami a prostě v kině dodat divákovi ten správný pocit. Duo průmyslových špionů Julia Roberts a Clive Owen, pracujících vždy na opačném konci barikády, vzájemně si spolu pohrává slovními hříčkami, aby pak nakonec spolu stejně skončili v posteli. Neustálé flashbacky mají dodat pocitu, že je vše strašně složitě zamotané, ale nakonec nic nebylo takové, jak se po celou dobu zdálo... ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)