Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

Skip

Téma průmyslové špionáže je jistě zajímavé, ale tento film nabízí jen lehce nadprůměrnou podívanou, dosti překombinovanou a tak nějak spíš mdle odehranou. Pár docela dobrých momentů, které už už vyloudí nějaké to napětí, po chvilce vyšumí do ztracena. Pointa by se mohla zdát zajímavá, ale nijak originální nebyla, zvlášť když se to vlastně dalo čekat. ()

Dubro

Pochybujem o všetkom, len o tom nie, že pochybujem. Poznáte? No a toho som sa držal počas celého filmu, až som začal pochybovať o tom, či sa vôbec toto kino dá pozerať, keď nič neberiete ako fakt. Dokonca som neveril ani vzťahu Julia & Clive, lebo som si nebol istý, či to naozaj tak zle hrajú, alebo to tak má byť podľa scenára. Jednoducho mi trochu dýchli na optiku a ja som poblúdil. No na finiš ma aj tak nepreprdeli, predsa len nemám v tej gyni (rozumej „ hlave“) až taký sirotinec. A ozaj, ošpatnela tá Roberts, či neošpatnela tá Roberts? Sedemdesiat5 %. ()

maverick10

Kdyby po uvodnich titulkach zacly hned zaverecny titulky, videli bysme asi to nejlepsi z celeho filmu. Streetfight - Tom Wilkinson vs. Paul Giamatti byl asi to nejlepsi z celeho filmu. A kdyz uz zabrednete do one radoby pavuciny pribehu, musite nabyt dojmu, ze onen pavouk musel evidentne motat tak zarputile az nam z toho vysla dečka pod vazu. Vse bylo totiz docela jasne a ja jsem jen rad ze nam to jeste neskoncilo happyendem. To uz bych tu dečku vzal a vytrel si s tim . . . klec pro kraliky. ()

easaque

i když je to přece jen určitý čas, než jsem tento film shlédl, tak si ho dovolím okomentovat. Nejvíc mě na něm vadilo, že byl hodně a zbytečně překombinovaný. Ani kombinace špionského filmu s romantikou vůbec neklapalo. V průběhu filmu mě hlavně trápil a už jsem chtěl konec, tak raděj nebudu protahovat a moje nízké hodnocení je vidět na první pohled. [[ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]] ()

M.i.k.e

ale jako dobrý no...jen si budu muset zvyknout,že od Gilroye dostanu něco jinýho než očekávám,jako se stalo už v případě Michaela Claytona...nutno uznat,že Duplicity opravdu vyžaduje díky neustalým časovým skokům velkou pozornost a při troše té nepozornosti je člověk za chvilku úplně mimo... ()

dezorz

V skutocnosti az prilis jednoduche, ziadna poriadna duplicita. Ale skvela funk italiano muzika. Kto by to do J.N.Howarda povedal, takyto "solid steel" soundtrack. ()

O´Neill

Hm, zajímavé. Pořád nevím jak tento film hodnotit. Projekci jsem si udělal dvakrát, jelikož jsem se na to poprvé nedodival, vzhledem k tomu, že bylo asi 3 hodiny ráno, a už jsem (ne)pochopitelně usínál. Přesto, jsem si film nějak neoblíbil, a musím říct, že byl zajímavě napsaný a docela zajímave na pochopení. ()

bourec

Film jsem viděl na dvd a obsazení slibovalo slušnou zábavu.Ale ne,ne.Usínal jsem u toho,koukal na to na etapy a nakonec jsem si slíbil ještě jedno skouknutí.Z toho nakonec sešlo.Nemám chuť na návrat k tomuhle filmu.Roztahaný,ukecaný,překombinovaný až hrůza.Prase aby se v tom vyznalo.A nudný až hrůza.Michael Clayton bylo to samý.40%.P.S.Jsem intelektuálně neprůbojný a jsem za to,co se týče filmu, rád. ()

Streeper

Tvůrci se snažili, aby to bylo odlehčené, zábavné a v tomhle smyslu se jim to docela povedlo, ale dlouho netušíme po čem dva hlavní protagonisté vlastně jdou a když se to dozvíme, je to pak hodně úsměvné. Věřím, že by se dal vymyslet jiný produkt, než šampon na vlasy a celkově konec je docela úsměvný sám o sobě. Julia a Clive mi ale k sobě šli a ladilo jim to, jen je škoda scénáře, který nebyl vůbec povedený a hodně scén a nápadu bylo k smíchu. ()

Flynn

Docela vyvedený "špionážní" film. Chamtivost hlavních hrdinů a hlavně jejich nadřízených je místy legrační, neustálé zkoušení sebe navzajem, neskutečné bezpečnostní opatření v podniku kde dělají zubní pasty apod. :o) Film je místy až moc zamotaný a člověk se skutečně musí více soustředit, aby se udržel jakž takž v obraze.... ale rozhodně zajímavý film a myslím že každý si v něm něco najde. ()

Wormboy

Slusna zalezitost, pri ktorej je nutne radsej davat lepsi pozor uz od zaciatku, pretoze Gilroy nam orientaciu v pribehu vysvetli len raz, ale je to absolutne postacujuce. Film ma slusny spad, J.R. a C.O. su v pohodicke, ale herecky snimke troni totalne paradny Paul Giamatti. No a ten zaver je skutocne mimoriadne vydareny. 3,5/5* ()

papaJA21

Téměř nic mě na tom filmu nezaujalo. Ocean eleven byla zábava, dvojka nic moc, trojka taky ne. A tohle je tak trochu čtyřka. Stejná kamera, stejná hudba, stejně neoriginálně zamotaný příběh. ()

c.tucker

Úvodní titulky jsou suprové. Tony Gilroy to dle mého zvládl senzačně, jen tomu chyběli některé dost podstatné věci - 1. nejdůležitější je ta, že mezi ústřední dvojcí nejiskřilo, ba ani jeden jediný plamínek naděje se mezi ně nevmísil; 2. bylo to značně rozvleklé (nevadí mi pomalé snímky, ale tohle nebylo tak pomalé, bylo to strašně a zbytečně roztahané); 3. chyběl celkový náboj pointy. Někdo by mohl poznamenat, že to bylo příliž spletité, ale mě to naopak přišlo celkem k jednoduchému porozumnění a nijak nečekaně mně to nepřechytračilo a závěr mi přišel vyznívající do prázdna. Abych ale vše nehaněl, tak Paul Giamatti byl zase senzační a skvěle pobavil a jeho protivník Tom Wilkinson nemohl být lépe vybrán. Osobně jedno z mála (díky Bohu) mých posledních zklamání (a o to méně se mi to stává v kině). ()

mortak

Zábavná pitominka, která je sice přes tu všechnu zdánlivou komplikovanost průhledná jako křišťál, ale na druhou stranu nenudí a ty dvě hodiny uběhnou příjemně rychle. Gilroy natočil průměrnou konverzační milostně-špionážní komedii, ale vše je v ní tam, kde má být. ()

KajusaK

Třetí hvězda je už opravdu pouze za úchvatnou Julii. Film jsem vnímala na půl ucha, nějak mě nezaujal. Některé sécnky byly zajímavé, ale převážně naprosto klasický americký film. A otřesně natažený.. ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)