poster

V neděli v deset

 • Česko

  V neděli večer

 • Mexiko

  Misma luna, La

 • USA

  Under the Same Moon (La misma luna)

 • Slovensko

  V bezpečí

 • Slovensko

  Cesta za mamou

Drama

Mexiko / USA, 2007, 109 min

Režie:

Patricia Riggen

Kamera:

Checco Varese
 • emma53
  **

  Je to určitě milý příběh o chlapci, který se po mnoha peripetiích konečně shledá se svojí maminkou, ale to nic nezmění na mém pocitu, že jsem se dívala na nějaký díl mexické telenovely.(7.1.2013)

 • freddy
  *****

  Je vidět, že téma nelegálních imigrantů je v Americe zřejmě stále aktuální a pro filmaře velmi atraktivní, protože tohle nebyl první a zřejmě ani poslední film, který jsem na toto téma viděl. Ale rozhodně to byl film, který měl v sobě všechno, co má kvalitní film mít. Nechyběl zde atraktivní a hluboký příběh devítiletého chlapce, který už čtyři roky žije jen se svou babičkou v Mexiku, zatímco jeho matka se v Americe snaží jako nelegální imigrantka vydělat peníze na lepší život pro sebe a svého synka. Jenže když jeho babička umře, chlapec se rozhodne vydat se za svou matkou a na své cestě prožívá jednu zajímavou a nebezpečnou situaci za druhou. A musím říct, že si cením tohoto nápadu zvolit jako hlavního hrdinu devítiletého chlapce, protože to jsem ještě v žádném jiném filmu na toto téma neviděl a díky tomu se pro mě film stal zase o něco zajímavějším. Co se týče hereckých výkonů, tak všichni herci své postavy zahráli důvěryhodně a například scéna, kdy se hlavní hrdina poprvé v životě setkává se svým otcem na mě hodně zapůsobila a asi mi jen tak z mých myšlenek nevymizí, ostatně stejně jako celý film, který i když byl o vážných a těžkých věcech dokázal býti filmem pohodovým a milým. Jelikož nemám filmu absolutně co vytknout, tak uděluji maximální hodnocení v podobě pěti hvězd.(8.7.2012)

 • Anderton
  ***

  Tak zase som raz nevedel, na čo sa pozerám, či na mexický festivalový film alebo na tamojší doják určený pre ženy pred tv obrazovky. Zo začiatku a miestami to prvé, časom už ale bolo jasné, že melodráma preváži a na konci budeme všetci bez rozdielu plakať dojatím. Funguje to, takže je to v poriadku. Problém mám skôr s tým, že pre dramatizáciu deja chlapec musí stratiť peniaze, študáci musia byť bezdôvodne prehľadaní colníkmi, atď. a veci vôbec neprispieva slovenský dabing, ktorý vyvoláva v divákovi dojem antiautenticity. Ak film z Mexika a pohraničia o ťažkom údele miestnich obyvateľov, tak jedine v pôvodnom znení. Inak to proste nejde. By the way ten frajer maminej kamošky bol fakt hustý....:)(16.6.2013)

 • - Carlos Reyes Carlitos má vo filme deväť rokov. Jeho predstaviteľ Adriano Alonso mal v dobe natáčania o tri roky viac, teda dvanásť. (lepo)

 • - V jedné ze scén, která se odehrává v Los Angeles, je možné zahlédnout plakát k filmu Auta (2006). (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace