poster

V neděli v deset

 • Česko

  V neděli večer

 • Mexiko

  Misma luna, La

 • USA

  Under the Same Moon (La misma luna)

 • Slovensko

  V bezpečí

 • Slovensko

  Cesta za mamou

Drama

Mexiko / USA, 2007, 109 min

 • alambert
  **

  "Je vidět, že téma nelegálních imigrantů je v Americe zřejmě stále aktuální a pro filmaře velmi atraktivní..." (freddy) Tak to každopádně. Obávám se ale, že víceméně proto, že to filmařům generuje zisk. Nevim jinak, kdo normální by to myslel vážně. Jasně, že Mexičani chtějí do Ameriky. Já bych taky možná jel, a to jsme na tom podstatně líp, než oni. Ale řeknu vám zásadní objevné zjištění. Do USA se prostě všichni nevejdeme. Tím nechci kritizovat ten hlavní motiv té konkrétní emigrace. Spíš jako to ladění. Imigrační policie je ošklivá, Arnold Schwarzenegger je šmejd, že nechce otevřít hranice...to mě dost otravovalo. Pak další zádrhel je hledání budky procházením L.A. To už se blíží hranici debility. No a co mě uplně odrovnalo byla ta rádoby moralistická zápletka se svatbou. Solidně vypadající chlap s americkým občanstvím, zaměstnáním a autem nabídne ilegální imigrantce, do který se zabouchnul (nebo minimálně na ní může oči nechat), že si ji vezme, aby mohla se svým synem žít v USA. Hm, to je dilema, co dělat...? Fakt se musim koukat, jak se na něj dotyčná půl filmu kouká jako na odpornýho úchyla? Za hranicí debility. Díky no. (Jinak herecké výkony a vůbec řemeslná filmařská práce v pohodě, ale pár menších klišé...no, tak dvě hvězdičky dám.)(4.1.2013)

 • Aky
  ****

  Tohle si nenechte ujít - nevadí-li vám emočně silné filmy, ze kterých se navíc lze i něco dovědět o koutech světa, o kterých se jinak člověk moc nedovídá. A ten kluk hraje opravdu skvěle.(25.8.2012)

 • pevico
  *****

  Tak tenhle film mě velmi překvapil a potěšil..(8.6.2010)

 • tahit
  ***

  I když obyčejné lidské životy jsou také zajímavé. Nutno říci, skutečně věříte, že takhle nějak by se podobný příběh ze skutečného života mohl stát? Škoda, že autoři filmu nedokázali obalit příběh syrovějším přístupem a spojit tak naservírovanou story nelegálního přistěhovalectví s větší realitou. A upřímně. Nic nemám proti dojemným příběhům, ale žel přikrášlený konec v celofánovém balení nese děj neskutečný, i když jsou jeho chvíle krásné(6.1.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,590,147Tržby Celosvetovo $23,311,391Tržby za predaj DVD v USA $6,315,319 //počet predaných kusov 333,981(25.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace