V neděli v deset

• Česko

V neděli večer

• Mexiko

Misma luna, La

Under the Same Moon (La misma luna)

V bezpečí

Cesta za mamou

Mexiko / USA, 2007, 109 min

Mexický film s jednoduchým dejom, plným málo uveriteľných náhod sa dostal cez 80% hodnotenie vďaka tomu, že ho hodnotilo iba 51 užívateľov. Zľahka sa dotkol problematiky nezadržateľného prieniku mexických migrantov na juh USA, doprial divákovi viacero slzopudných scén, chvíľami pripomínal telenovelu a tak jeho jediným nespochybniteľným pozitívom bol výber hlavného detského predstaviteľa, ktorý udržal celý film na úrovni troch slabších hviezdičiek.(14.8.2012)

Tak tenhle film mě velmi překvapil a potěšil..(8.6.2010)

Tohle si nenechte ujít - nevadí-li vám emočně silné filmy, ze kterých se navíc lze i něco dovědět o koutech světa, o kterých se jinak člověk moc nedovídá. A ten kluk hraje opravdu skvěle.(25.8.2012)

• emma53

Je to určitě milý příběh o chlapci, který se po mnoha peripetiích konečně shledá se svojí maminkou, ale to nic nezmění na mém pocitu, že jsem se dívala na nějaký díl mexické telenovely.(7.1.2013)

I když obyčejné lidské životy jsou také zajímavé. Nutno říci, skutečně věříte, že takhle nějak by se podobný příběh ze skutečného života mohl stát? Škoda, že autoři filmu nedokázali obalit příběh syrovějším přístupem a spojit tak naservírovanou story nelegálního přistěhovalectví s větší realitou. A upřímně. Nic nemám proti dojemným příběhům, ale žel přikrášlený konec v celofánovém balení nese děj neskutečný, i když jsou jeho chvíle krásné(6.1.2013)

• - V jedné ze scén, která se odehrává v Los Angeles, je možné zahlédnout plakát k filmu Auta (2006). (fiLLthe3DD)

• - Carlos Reyes Carlitos má vo filme deväť rokov. Jeho predstaviteľ Adriano Alonso mal v dobe natáčania o tri roky viac, teda dvanásť. (lepo)