Henjelgwa geuretel

Eun-soo nabourá se svým autem nedaleko lesa, kde chvílí bloudí, ale zanedlouho potká dívku, která ho dovede k domu uprostřed lesa, ve kterém bydlí se svými rodiči a dvěma sourozenci. Rodina působí na první pohled až pohádkově idylicky, je velmi milá, nabídne mu jídlo, nocleh. Ale dostat se zpátky k silnici, aniž by zabloudil, se zdá nemožné. A hlavně děti nejsou ani trochu nakloněny, aby odešel. Eun-soo začíná pochybovat o jejich úsměvech a nevinnosti… (Mertax)

ghatos

Úchvatné vizuální zpracování Henjelgwa Geuretel je stěžejní faktor pro fungování atmosféry. Film vytváří prazvláštní zážitek, celou dobu jsem byl zvědav, jak si scénář poradí s nevyjasněnými otázkami. Dopadlo to dobře. Dokonce to nebylo kýčovité a dávalo to smyl. Mírné negativum bych viděl ve dvou hodinové stopáži, to snad nebylo třeba. Hansel & Gretel nabízí originální zápletku s vnitřním fluidem. ()

Kurikmoon

Ďalšie originálne spojenie žánrov. Fantázii sa medze nekladú. Podmanivá atmosféra, v ktorej by som sa sám nechcel ocitnúť. V určitých chvíľkach som pocitoval bezmoc, alebo neistotu z bezvýchodiskovej situácie, z tajomna, na prvý pohľad nevinných detských očí. Na druhý pohľad som to už videl inak. A pritom bolo všetko tak krásne farebné a ľúbezné. +++Nechajte sa zaviesť do príbehu, ktorý rozvinie vašu fantáziu a zároveň občas pošteklí na zátylku zlým tušením... Ja som nadmieru spokojný. Až premýšľam nad plným hodnotením. Rovnako ako u Faunovho labyrintu. ()

DeLaMorte

Fantastické,pohádkové,mrazivě strašidelný příběh o jedné autonehodě,začarovaném lese a tejemné chaloupce ve které žijí ještě roztomilejší tři děti čekající na své rodiče...stačí jen vstoupit! Opravdu výborný film který mixuje fantasy a horor v té nejkrásnější podobě! ()

Šakalík

Po vizuální stránce skutečně nádherný film, který je svým příběhem natolik divný, že i na jihokorejskou tvorbu je to docela silné kafe. Pohádkový příběh říznutý poctivým hororem nenechá diváka vydechnout, protože jak se snímek pozvolná sune kupředu, je stále zřetelnější, že to nebude úplně normální film. Některé scény jsou opravdu strašidelné a vůbec celá pasáž ze sirotčince je tak napínavá, že by se v člověku krve nedořezal. Za zmínku stojí i výborné herecké výkony, a to včetně dětských rolí. Jediný problém tak představuje skoro dvouhodinová stopáž, ale vzhledem k hloubce materiálu toho asi bylo zapotřebí. Tohle je opravdu impozantní filmové dílo, které je sice náročné, ale trpělivý divák bude odměněn nanejvýš sugestivním zážitkem. ()

Firebug

Velmi milé (předvánoční) překvapení! Čekal jsem pokroucenou variaci na Jeníčka a Mařenku, ale dostal jsem vizuálně barvitý halucinogenní psychologický horor, který se o profláklý pohádkový příběh jenom decentně otře. V mnoha momentech znepokojivé, ale stále podávené skrze hravou pohádkovou optiku. Mínus za nedůsledně zpracované pozadí postav (zasloužily by si možná trochu více) a za občasnou "zmatečnost" (možná chyba amatérských titulků). Plus za podivně znepokojivou vánoční atmosféru. Pokud máte plné kecky sledování (už asi potisící) těch samých pohádek, silně doporučuji zkusit právě Henjelgwa Geuretel, ale i mimo vánoční sezónu nebude fanoušek neobvyklých hororů jistě zklamán. ()

sona123

Zejména ze začátku film překvapí stylizací - je to všechno jak v pohádce, barevné, kouzelné, dortíky a bonbónky. Pak začíná přituhovat a je nahozeno na japonskou vlnu. A tady se to uz na můj vkus zbytečně motá a děj ztrácí na dynamičnosti. Nakonec se to do konce dopotácí, ale bez zvláštních zvratů či překvapení. Čekala jsem víc. ()

jerenymo

Utahaná mysteriózní pohádka (nikoliv HOROR). Hezky natočená, parádní scenérie. Ale stopáž a scény, které vysloveně nudí mě nutili k tomu abych se na film nesoustředil tak jak bych chtěl. ()

Rockerman

Hodně zajímavý, takový pohádkový fantasy-horor. Jen mám takový pocit, že ten film měl na víc. Prostě ten originální a nezvyklý nápad nebyl využit zcela. Vždycky říkám, že děti jsou v hororech skoro to nejděsivější. A tady právě asi mělo být těch jejich nezvyklých schopností využito více. Chtěl jsem dát čtyři *, ale ještě uvidím, možná si to rozmyslím, protože takovým "jiným" filmům dost fandím. ()

Iriquindae

Ze začátku to působilo slušně, ale jak se film začíná trochu rozjíždět, je hloupější a hloupější, až jsem si říkal, jestli vůbec stojí za dokoukání. A jako skoro vždycky byla zvědavost silnější, ale asi to nestálo za to. Je to nedomyšlené, nepromyšlené, nudné, ale vizuálně docela ucházející. ()

JohnyTrava

Horor? I keď niektoré scény by prikývli, ale určite nie! Fantasy? Ako vyšité. Ak však čakáte čistý výkvet fantasy siahajúci do sveta rozprávok, ako čakať z názvu, budete tiež na omyle, bo v tomto smere má film o mnoho bližšie k Nenávisti. To čo na vás vyblafne je veru rozprávková farebnosť, ktorá miestami pôsobí čarovne, ale povedzme si na rovinu čarovnosť niekedy nestačí. Po príbehovej stránke, to nie až tak zlé, ale hlavným ťahom deja sú skôr činy/motívy uväznených, než samotný vývoj udalostí, ktorý možno zhrnúť do troch riadkov, ale nebudem spoilovať. Avšak tam kde sa to ako tak zliepa do kopy, prichádza rana pod pás. A tou je rodinnosť (áno film niekedy tak pôsobí), ktorá trhá oči a kazí zážitok. Nerozumiem tomu, Faunov labyrint to zvládol bez, prečo nie Kórejci. Neviem možno keby sa zamerajú na jeden námet bol by výsledok lepší, ale takto to na mňa pôsobí, ako miestami odfláknutá práca. Zvažujem medzi 6-7. Ale tentokrát sa prikloním k nižšej známke. PS. Ak nemáte radi pokazené deti (až je smutno to napísať kvôli pointe) na film nepozerajte. ()

Uhura

Už jen kvůli několika sympaticky bizarním detailům a vynikajícím výkonům dívčích hereček je mi líto celkového výsledku. Protahovaný děj/neděj, spoustu převzatých nápadů a lehce nedostačující pointa, a co se z počátku tváří jako originální a vizuálně vytříbená mysteriózní pohádka, se zvrtne v prodlužovanou zívačku. ()

Soubi

Softcore horůrek s malými dětmi a morálním apelem. Jedná se bezpochyby o zajímavý počin. Bohužel mne jeho účinek absolutně minul, proto hodnotím pouze zpracování a nápad..obojí dobré a dobré je za tři :) ()

katuuuska

Když tak koukám na hodnocení, tak jsem asi jediná kdo dal tak nízký.. Co se mi na filmu fakt líbilo byla atmosféra a celkově vizuální stránka. Nudný dialogy mě zabíjely a při pohledu na výrazy některých postav jsem dostávala záchvat smíchu. Musela jsem se docela hodně přemlouvat abych dokoukala druhou část, která je teda o hodně lepší než první. Škoda, čekala jsem zajímavou hororovou pohádku a i když jsem zastánce jihokorejských filmů, tak víc jak dvě hvězdičky nedám. ()

maldoror16

Upřímně nic extra, ale pro jednou zábavné a příjemné a trochu zbytečně přepálené co do stopáže, protože příběh nebyl úplně špatný, ale tuhle délku rozhodně neutáhne. A horor? no nevím, dosti čajíček a pohádka. Jinak již tradičně korejsky (v tom málokdy zklamou...) stylově, formálně a technicky vytříbené, libová režie, kamera a barevnost, lahodná hudba. Na druhou stranu slabší příběhově (ale pár velmi solidních momentů); dialogy no no no... budiž s mřihouřenýma očima; a herecky tak nanejvýše průměr. Závěr už mě vůbec neoslovil a asi tak to nejslabší z toho, co film nabízí. Celkově dost rozpačitost a nevyrovnanost, jako můj dojem. 30% ()

Sticks

Ťažko opísať moje dojmy z tak nádherného filmu. Každý z uvedených žánrov je tu oprávnene. Vtiahnutý do fantasy rozprávky, viečka mi držalo mysteriózne napätie. Hlava premýšľajúc ako to dopadne, radila hlavnému protagonistovi nech do tej hororovej tmy nechodí, no on neposlúchne a o tom to predsa je. Srdce mi pukalo pri krásnej úprimnosti a dramatickému príbehu. Excelentná rozprávka pre dospelých, kde si každý žánrový špecialista niečo nájde. Hudba, kamera, výkony, všetko na jednotku. Majsterštik. 10/10 ()

muti

skvely horor, ktory ma prekvapil svojim spracovanim, temou, vyvinom deja aj postavami. na prvy ppohlad je jasne ze v dome nebude vsetko v poriadku, detaily nervoznych rodicov nam to aj potvrdzuju. kto ale drzi opraty kliatby v rukach a co sa vlastne deje? creepy izbietky plne hraciek, rozpravkovy domcek uprostred lesa, mile deticky... je to ale naozaj raj pokial sa z neho neda utiect? ()

Arehanah

Neskutečně nádherný pohádkový příběh o utrpení a snaze být milován, patřit někam. Jen zírám a kroutím hlavou nad neuvěřitelnými hereckými výkony dětských protagonistů. Po vizuální stránce velmi působivý film. Tady je to čistých 5*. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008