Henjelgwa geuretel

Eun-soo nabourá se svým autem nedaleko lesa, kde chvílí bloudí, ale zanedlouho potká dívku, která ho dovede k domu uprostřed lesa, ve kterém bydlí se svými rodiči a dvěma sourozenci. Rodina působí na první pohled až pohádkově idylicky, je velmi milá, nabídne mu jídlo, nocleh. Ale dostat se zpátky k silnici, aniž by zabloudil, se zdá nemožné. A hlavně děti nejsou ani trochu nakloněny, aby odešel. Eun-soo začíná pochybovat o jejich úsměvech a nevinnosti… (Mertax)

Rudovous

Nenapsal bych to lepe nez nestor vyznavacu vychodoasijske kinematografie na csfd tombac. Formalne, po korejsku skvele zvladle, herecky bezchybne a opravdu zajimava stylizace. Ale z konceptu ostrych nozu prikladanych na detsky krk zacinam byt pomalu alergicky. Skvela a zajimava prepozice, ovsem. ()

Campbell

Obstojný snímek který má parádní atmosféru a nádhernej dům. Celá ta pohádka byla fajn ale i tak jsem narazil na hodně mínusů, jako je třeba posledních 15 minut které mě neskutečně sraly. Byly takové o ničem. A celej konec tak byl pohřbenej. Další věc je zbytečná roztahanost která zapříčinila sem tam zívanec. Tohle jsou asi největší mínusy tohohle díla. Pak už jsou jenom superlativy jako třeba jak jsem zmínil atmosféru a parádní herce a hlavně sem tam lekanec(scéna s půdou mě kurevsky vystrašila). ()

Jirka_Šč

Mám problém. Film "Jeníček a Mařenka" skončil a já neviděl důvod, proč nedat plné hodnocení. Přečetl jsem si diskusi a uvědomil si některé nedostatky. Pak jsem dočetl externí recenzi a došlo mi, že mě děti "neotravovaly". Bylo mi jich líto. Problémem komentářů pod tímto filmem je, že některé píší o "hluchých" místech filmu, nemohou se však, jaksi, shodnout, která část to je. Já si je neuvědomoval. Pokud přijmu fakt, že toto (i přes zařazení žánru na ČSFD) není horor, ale spíš jakási mystery-drama-pohádka, tak mi určité dělení filmu na části nedělá problém. Doopravdy mě nenapadá důvod proč nedat plné hodnocení. Výborné herecké výkony. Výborná atmosféra. Zajímavá, mnou dosud neviděná pointa. Možná občas přebytečné duplování některých záběrů. Možná trochu méně slz by filmu slušelo víc. Ale to je tak vše. Určitě existují mrazivější filmy. A pokud je toto stoprocentní film, pak z něj nejsem tak odvázaný, jako z jiných stoprocentních filmů. Jenže mě nenapadá film, který by se mu podobal (přirovnání s Faunovým labyrintem mi nesedí). Takže nakonec 5*. ■ "My nejsme zlobivé děti." ()

heyda

Výborný pohádkově kouzelný horor, který má do dokonalosti opravdu jen kousíček. Líbilo se mi takřka všechno, ale závěr byl příliš natahovaný a už mě trochu unavoval. Ta pointa se tam rozkrývá snad posledních 30 minut, přitom by stačilo to udělat v deseti minutách a celkový dojem by se přehoupl do nejvyššího hodnocení. Takhle zůstanu těsně pod vrcholem, ale rozhodně tenhle film všem doporučuju a to nejen hororovým fanouškům. 85% ()

Xeelee

[Filmasia 2008] Pěkný film s originálním námětem a skvělým zpracováním. U nějakých scén jsem se ale neubránil pocitu, že už jsem je někdy viděl. Hodně hororových pasáží mi připomínalo Japonce, děsivé postavy, které jsou vlastně hodné tu už taky byly na sto a jeden způsob a závěr byl slabší. Konfrontace pohádkové atmosféry domu, plného hraček, kde se jí samé sladkosti, a hororové atmosféry je ale naprosto dokonalá. My občas takhle jíme. Děti to tak mají rády. ()

eraserhead666

Už jsem nečekal, že mě dostane nějaký fantasy příběh. V tomhle ohledu jsem flintu do žita zahodil okamžitě poté, co doběhly závěrečné titulky posledního Pána prstenů. A ejhle, z bahna, do nějž tento žánr zatlačili euroameričané, jej vyzdvihli asiaté. Díky jim za to. Žádná dětinská uhlazená hrdinská fantasy o osudem vyvoleném. Tohle je vyzrálá temná (až horrorová) fantasy nahánějící strach a vyvolávající nepříjemné mrazení. Dětem to rozhodně nepouštějte. Jako kdyby to Clive Barker napsal (občas mi to v některých momentech připomnělo jeho Zloděje duší) a Tim Burton natočil v dobách, kdy ještě vizuálně nezešílel, natočil. Drsné, dojmově, ne vizuálně. V závěru jsem si málem poplakal. 4,5* ()

Mikah

Je to hodně zvláštní film. Jak již bylo řečeno, prolínají se v něm prvky všemožných žánrů, dalo by se říci, že je to horor s fantasy atmosférou a vskutku působivou vizuální stránkou. Rozhodně to není film, u kterého už od začátku víme, jak skončí. A pokud si přečtete, že je to pohádka či rodinný film, nepouštějte ho malým dětem, pak by nemusely týden spát. ()

Khalesi

Veľmi originálne pojatie a čo sa týka vizuálnej stránky absolútna dokonalosť, jediné čo by som mohla vytknúť, je málo napatia, aspoň teda na moj vkus.. Ideálne pre jedincov so slabšími nervami :) ()

6thSun

Je zajímavé, že se v životě všechno zrychluje, zkracuje, včetně dynamiky filmového střihu. Z nějakého důvodu to ale nezasáhlo stopáž filmů, které jsou většinou pořád otravně dlouhé. I zde to jde na úkor zábavnosti, stačilo např. vyhodit zbytečnou linii s fanatickým duchovním a mohlo být daleko veseleji. 65% ()

Litsarch

Ani nevím co k tomuto filmu napsat... V první řadě asi to, že je to krásná podívaná... Hororové prvky tak jsou, ale je jich málo.... Převážně je to Drama/Fantasy... Děj je až pohádkový, krásný, až se zdá že to nemůže být pravda... A není... Za tím vším se skrývá něco... Co? Něco co má již jasná pravidla.... Chceš nás opustit? Zemřeš "Když jim začneme důvěřovat a mít je rádi, zkusí nás opustit."... Z lesa cestu nikdy nenajdeš "Uvidíme, jestli se dostaneš z toho lesa.".... Dá se z tohoto uniknout? Možná, ale jestli ano nebo ne se dozvíte až ve filmu. Herecké výkony se mi velice líbili... Všech 3 hlavních aktérů, ale nejvíce Eun-gyeong Sim která hrála Kim Young-hee... Nicméně i Won-jae Eun a Ji-hee Jin zahráli své role suprově... "Nejsme zlobivé děti. Ne, my jsme jiní.". Celkově se mi snímek líbil... I když se z toho dalo vytáhnout asi více, ale to vem již čert... I takto to stálo za to... Atmosféra je celkem špatně popsatelná, jelikož byla pro mě hodně promněnlivá.... "Na Vánoce nám splníte každé přání, že? Jistě.". ()

corpsy

Vnímam tu jeden podstatný problém. Tento snímok je akosi zbytočne naťahovaný a spomaľovaný vatou, ktorá chce z neho urobiť niečo s presahom. Možno som chcel len jedno, aby to bola svižná žánrovka ( čo v mnohých momentoch aj je ) a nie filozofické dielo, ale proste som nebol pripravený na nič náročnejšie. Ale hovorím, ak príde na to orechové, je to chuťovka. ()

sidzej

Amikom v tomto zanri uz davno dosli napady a tak posramotenu povest hororoveho\mysteriozneho zanru musia zachranovat korejci. Film tazi predovsetkym z perfektnej atmosfery ktoru dotvara podmaniva vizualna stranka....osamoteny dom uprostred lesa- to je samo o sebe zaujimave a ked sa k tomu prida uzkost z toho, ze nemozete prec, skvela praca s kamerou, ruchmi a napatim, dostanete velmi osobity film ktory si udrzi vasu pozornost pocas celej 2 hodinovej dlzky. Uctyhodny zanrovy mix, ktory okrem ineho oplyva aj velmi zaujimavymi dialogmi a dramatickymi situaciami, takze za seba mozem toto dielo jedine odporucit. 80% ()

maddy

Aby Korejci konečne natočili dobrý horor museli síce zavŕtať poriadne hlboko do vôd fantasy, ale výsledok naozaj stojí za to. Táto temná fantasy dráma ma po celú svoju dvojhodinovú dĺžku nepustila od monitora, bol som očarený jej svetom a priznám sa, že s takto zatajeným dychom som už dlho žiaden film nepozeral. Záver sa síce ešte dal vylepšiť, Santa mi tam trocha nesadol, no celkovo za výbornú. 5* ()

Mefistofelle

Je to pohádka? Je to horor? A pokud to není ani jedno, co to teda je? Tohle jsou otázky, které jsem si po celou dobu sledování pokládala a ke konci jsem došla k názoru, že je to překvapivě dobře fungující syntéza obou žánrů, která vám dá poznat, že hranice mezi nimi není vždy jasně daná. Vizuálně je to naprosto odzbrojující, na jednu stranu barevné, veselé a jaksi "přeslazené" a místy zase temné a skoro šedivé. Popravdě, málokdy se vidí něco tak zvláštního. Když pomineme uměleckou stránku a zaměříme se na děj, opět budu pět chválu, protože klasický pohádkový motiv zde byl zpracován opravduoriginálním a poutavým způsobem. Jediné, co jsem zde schopna vytknout, je až příliš dlouhá stopáž. Henjelgwa Geuretel ale rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

TomikZlesa

Začínám mít tyhle šikmooký filmy sakra moc rád, jejich smysl pro přesnost a detaily je nevěřitelný. Hodně táhlá pohádka postupně se měnící v horor se sutným koncem. Mix Faunova labyrintu a El orfanta to opravdu vystihuje. Tak a teď honem napsat Santa Clausovi ! ()

Laputa

Tak dvě třetiny filmu jsou hodně nezáživné, spíš nudné. Hudba taktéž. Konec je zajímavý, ale ten nemůže už film zachránit. Díky konci... za mě 3 hvězdy. ()

neoBlast

Korejský horůrek, který si zamlada více než z asijskými kolegy hrál s kamarády ze španělské/mexické hororové školy. Obrazová stránka je perfektní, ale tak nějak se nic v ději nestane a druhá polovina plyne celkem dost pomalu. Pokud obdivujete fantasii Guillerma del Tora (nabízí se srovnání s Devilem) a jste spřízněni s horory (já ne), tak se vám Jeníček s Mařenkou jistě budou líbit. 60 % ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008