Krajně znepokojivé a úchylně zvrácené.(24.3.2010)

Smutné, depresivní, tísnivé, ale vynikající Hanekeho drama tentokrát v černobílém provedení (velmi moudré rozhodnutí oproti původně zamýšlenému barevnému), které jen napomohlo vystihnout tu správnou atmosféru. Já jsem maximálně spokojená i za ten fakt, že nebyl až tak explicitní, jako v Funny Games. Film, který mě i přes svou delší stopáž udržel v napětí a stálé bdělosti až do finálního konce si zaslouží určitě plné hodnocení.(9.11.2012)

Velký film, možná jeden z největších. A jedno z mála kinematografických děl, které má opravdu potenciál být kulturní hodnotou srovnatelnou třeba s románem od Dostojevského nebo symfonií od Dvořáka. Jeho přesnost a jednoduchost napodruhé už ale trochu působí jako strnulost.(25.1.2010)

Méně emocionálnější zásah do diváka, jako u Funny Games nebo Sedmém kontinentu, kdy Haneke divákovi způsobuje těžký psychický nátlak, psychologický teror a chladnokrevným tempem bodá divákovi nůž do kůže.(29.12.2014)

Odosobnělý a chirurgicky přesný rozbor zla v německé společnosti před První světovou válkou. Hanekeho analytický sadismus, který divákovi odpírá přímý pohled na utrpení, vytváří velmi nepříjemné pocity na těle i duši. Úmyslně těžkopádný a statický film svou stylizací připomene zašlé černobílé fotografie, ale pod jejich chladným povrchem rozhývává odpudivou mašinérii ponížení, třídních řevnivostí, perverzit a ústrků. Bohužel, Bílá stuha mě sice oslovila intelektuálně (film je brilantně vymyšlen a naprosto racionálně zkomponován tak, aby uceleně vypovídal), ale dost minula emocionálně (navzdory požitku z režisérova brilantního přístupu jsem zůstal po celou dobu jen chladným pozorovatelem). Lze tak předpokládat, že film zaujme především příznivce Hanekeho depersonalizovaného a zkoumavého pohledu na temné stránky lidské duše. Pro ty ostatní může být buď lákavou intelektuální hráčkou, nebo smrtící nudou.(13.1.2010)