Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

Carrie_3

Toto, že je nejlepší erotický film podle hodnocení uživatelů ČSFD?? Pro mě trochu nepochopitelné. Ráda projíždím žebříčky kvalitních filmů, ale tento snímek bych nazvala jako svůj velký přehmat. Pětatřicet let starý film má určitě něco do sebe, to uznávám. Opravdu jsem se nad některými dialogy bavila nebo lépe řečeno, žasla, že toto může někdo vymyslet. Němci mají asi opravdu zvláštní vkus... A co se týče děje, to snad ani netřeba komentovat, scénáristé se skutečně museli vyřádit, jinak to nevidím. Aby hlavní hrdinka stačila mít poměr mimo jiné s vlastním bratrem a otčímem, to chce opravdu velkou představivost. Film je dobrý tak akorát na pobavení, ale toť asi vše. ()

thunnus

Po dlouhé době, co jsem o tom slyšel, se mi toto už legendární dílo podařilo shlédnout. No, nenudil jsem se. Svým způsobem tenhle film měl i trochu atmosféru díky té špatné kvalitě obrazu, která jen dávala vyniknout jakémusi protikladu dřívějších erotických snímků oproti nynějšímu pornu, které je plné silikonu a přehrávajících holek. Neodsuzuju to, nejsem takový pokrytec, abych tvrdil, že se mi to nelíbilo (to může tvrdit tak možná ta pověstná pětiprocentní menšina, a to ještě kdo ví). Vzhledem k tomu, že jsem to viděl v původním znění a bez titulků, tak mi možná něco ušlo, ale ten incest, který tu byl, byť je evidentní, že se jedná jen o věc charakterů, si autoři mohli odpustit.. Ale možná se pletu a jen jsem špatně rozuměl, protože německy sice dokonale neumím a to, co jsem slyšel tady, rozhodně běžně člověk neuslyší :-). Možná i pro zlepšení mé slovní zásoby v němčině dávám průměrné hodnocení, ale není to určitě tak skvělý film jako Jesus Christ Vampire Hunter, který jsem měl nedávno možnost shlédnout, a už dlouho jsem se u ničeho tak dobře nebavil a i tímto mu dělám reklamu, protože si to zaslouží. ()

Seabeast

Oldschool německé péčko s bobrama. Zlaté sedmdesátky! Nenechte se ale odradit touto perverzí, protože je to zábava k popukání! Když se řekne Josefína, tak si hned vybavím scénu s fotografováním, protože při jejím sledování pokaždé sletím ze židle! Abych maličko zasvětil. Pan fotograf na ulici osloví Josefínu a nabídne ji, že může pózovat u něj doma. Jako další aktéry tam má svoji ženu a nějakého nýmanda. Jde mu hlavně o umění a povedené fotky, takže si svou nahou ženu stále hlídá jesti nelumpačí. Nazí jsou tam všichni a nevinné pózování se pokaždé ve chvíli nesledování manžílka zvrhne. Chudák tak pokaždé běsní jak o život: "Ale jenom špičku!!! Vždyť ty šou**áš potvoro!!!" :-D Těch absurdit je tu ale mnohem více. Jestli budete mít na tenhle humor naladěné lidi, tak udělejte projekci, stojí to za to! :-D ()

Karlos80

No co, všechno má svůj vývoj i klasické péčko:-) Tolik jsem se těšil, nakonec jsem byl zklamán a příjemný večer se tedy nekonal. Krom několika málo opravdu humorně vtipných (někdy směšných) dialogů v původním dabingu, starých klasických aristokratických interiérů s přelomu století, a kostýmů to bylo o ničem..ps: bobra vážně nebrat ale "HERZOG" je prostě "KULT" ale zas jak pro koho:-)! ()

Z0oMb3E

Jedna z najlepších komédií aké som kedy videl! Je fakt, že miera vzrušivosti exponenciálne klesá s neustálym vibrovaním bránice, ale pri týchto oldies pornách je ukojenie freudovského sexuálneho pudu až niekde na poslednom mieste. Druhé obrovské prekvapenie z celej projekcie spočívalo v tom, že polka nieje vhodná len na bujaré slopanie piva na Októberfeste, ale Nemčúri si popri jej veselých tónoch aj radi zašantia. Tretie ani nie tak prekvapenie ako potvrdenie faktu nadobudnuté nekonečným prezeraním západonemeckých prírodopisných časopisov o bobroch-TABU bolo, že to naozaj tak bolo. Ďalšou dôležitou vecou pri sledovaní tohto skvostu je sledovať to s dabingom. Viem, že dabovať porno je už sám o sebe slušný úlet, no neviem si celkom dobre predstaviť tak vydarené fóry v ostrej nazištine. Titulom kult sa môže pýšiť právom a ja sa teším na ďalšie časti. ()

• Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)