poster

Mamut

 • Švédsko

  Mammoth

 • Německo

  Mammut

 • Slovensko

  Mamut

Drama

Švédsko / Dánsko / Německo, 2009, 125 min

Režie:

Lukas Moodysson

Scénář:

Lukas Moodysson

Kamera:

Marcel Zyskind

Producenti:

Lars Jönsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,580Tržby Celosvetovo $1,817,161(8.9.2010)

 • mat.ilda
  ***

  Kdybych si názory na podobnost s Babelem nepřečetla v komentářích, myslím, že by mně ani na mysl nepřišla. Pro mě je snímek další sondou do rodinných traumat, hlavně do světa matek (otec zde vystupuje jen jako doplňující prvek), které si namlouvají, že v něm nemají šanci být tady jen pro své děti, protože jsou vázány mnoha dalšími odpovědnostmi či posláním - filipínská matka zajišťováním střechy nad hlavou pro své chlapce ví, že o ten skutečný domov je svou snahou nevratně připravuje, stejně, jako americká doktorka ztrácí souznění se svou dcerou, i když ze zcela jiných důvodů. Myslím, že film se nám snaží sdělit možnost výběru ještě dříve, než nás k němu donutí tragická okolnost a dělá to skvěle - s citem pro každičký detail i jemnou výčitkou pro každého z nás.(2.2.2012)

 • René.girl
  ****

  O rodičích, o dětech, o realitě, o těžkých časech, o krásných časech, o kouzlech okamžiků, které už se nevrátí - o životě, o lidech a jejich příbězích. Film spíše pro náročnější a emotivně založené diváky. Abych byla upřímná sama nevím, co si o tom mám myslet - zmateně krásné/pravdivé? Možná. 85%(28.9.2011)

 • Iks
  ***

  No že bych z toho byl vyndanej nebo mě to odpálilo na Mars....čistý tři hvězdy.(18.2.2011)

 • Socraates
  *****

  Naprosto reálnej příběh (a to včetně klišoidního závěru) manželskýho páru, kterej je finančně celkem za vodou, plus pár příběhů vedlejších. Na co v tom chtít hledat něco víc? Je to krásně přirozenej film. A to platí i o hereckejch výrazech, včetně dětskejch rolí. Vždycky mě moc potěší, když u vážnejch filmů nejsou výkony aktérů k smíchu, ale zaslouží si uznání. Taky mě nadchla spousta vizuálních, lehce přehlídnutelnejch detailů. Moodysson mě prostě umí oslovit, tohle je druhej zářez .... [Hláška filmu, v ten moment dost hořce vtipná: "Víte, někdy to rodiče mají těžké."](26.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace