Mamut

Lukas Moodysson

Lukas Moodysson

Marcel Zyskind

Lars Jönsson

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,580Tržby Celosvetovo $1,817,161(8.9.2010)

Kdybych si názory na podobnost s Babelem nepřečetla v komentářích, myslím, že by mně ani na mysl nepřišla. Pro mě je snímek další sondou do rodinných traumat, hlavně do světa matek (otec zde vystupuje jen jako doplňující prvek), které si namlouvají, že v něm nemají šanci být tady jen pro své děti, protože jsou vázány mnoha dalšími odpovědnostmi či posláním - filipínská matka zajišťováním střechy nad hlavou pro své chlapce ví, že o ten skutečný domov je svou snahou nevratně připravuje, stejně, jako americká doktorka ztrácí souznění se svou dcerou, i když ze zcela jiných důvodů. Myslím, že film se nám snaží sdělit možnost výběru ještě dříve, než nás k němu donutí tragická okolnost a dělá to skvěle - s citem pro každičký detail i jemnou výčitkou pro každého z nás.(2.2.2012)

O rodičích, o dětech, o realitě, o těžkých časech, o krásných časech, o kouzlech okamžiků, které už se nevrátí - o životě, o lidech a jejich příbězích. Film spíše pro náročnější a emotivně založené diváky. Abych byla upřímná sama nevím, co si o tom mám myslet - zmateně krásné/pravdivé? Možná. 85%(28.9.2011)

No že bych z toho byl vyndanej nebo mě to odpálilo na Mars....čistý tři hvězdy.(18.2.2011)

Naprosto reálnej příběh (a to včetně klišoidního závěru) manželskýho páru, kterej je finančně celkem za vodou, plus pár příběhů vedlejších. Na co v tom chtít hledat něco víc? Je to krásně přirozenej film. A to platí i o hereckejch výrazech, včetně dětskejch rolí. Vždycky mě moc potěší, když u vážnejch filmů nejsou výkony aktérů k smíchu, ale zaslouží si uznání. Taky mě nadchla spousta vizuálních, lehce přehlídnutelnejch detailů. Moodysson mě prostě umí oslovit, tohle je druhej zářez .... [Hláška filmu, v ten moment dost hořce vtipná: "Víte, někdy to rodiče mají těžké."](26.3.2013)