I Met the Walrus

Kanada, 2007, 5 min

Režie:

Josh Raskin

John Lennon

V roce 1969 nahrál 14ti letý The Beatles nadšenec Jerry Levitan v hotelovém pokoji rozhovor s Johnem Lennonem o míru. O 38 let později se tohoto materiálu ujal režisér Josh Raskin. Použil autentickou audionahrávku a za pomoci animace Jamese Braithwaitea a Alexe Kurinaa vytvořil tenhle snímek. (ČSFD)

Bakllazaan

nikterak pozoruhodný snímek. jediná vyjímečnost možná tkví v zachycení slov v obrazy, což dopomůže k lepšímu porozumení obsahu i neanglicky hovořícím lidem, ale obsah není nikterak šokující. Je to klasické Lennonovo "tlachání" o míru, o míru..a..,možná tam bylo eště něco. Shrnutí? Průměrně natočený hudební videoklip bez hudby. ()

easaque

John Lennon má zase plná ústa řečí o míru a lásce - nic proti tomu, ale to snad každý rozumný člověk ví. V tomto případě jsou jeho slova nápaditě zaobalená příjemnou svěží animací. Jen kvůli tomu silnější 2 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: X /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Sharlay

Pokud se někdo bojí, že neporozumí o co tam jde, protože je to anglicky, ať se nebojí, animace jsou dobrým vodítkem v labyrintu slov rozhovoru o čem jiném, než o válce a míru. Jak je vidět, odkaz Johna Lennona přežije cokoliv, i jeho smrt. A to je dobře. ()

kchaja

Ze začátku mi to hodně připomínalo styl animace Terryho Gilliama, ale počítačové zpracování tomu dalo další úroveň. A hlavně ten Nápad - je to sice skoro bez bez tématu, ale ta idea přetvořit vlastní představivost při poslouchání rozhovoru do svižné animace je úplně geniální. ()

Kobitch

Tohle byl celkem originální kraťas. Jde o reálný rozhovor čtrnáctiletého Jerryho Levitana s Johnem Lennonem z roku 1969. Lennon tou dobou pobýval v Torontu a měl osobní problém s prezidentem Nixonem, který v něm viděl rebela a rozvraceče a snažil se ho umlčet, případně vyhostit ze země. Snímek je doplněn animovanými ilustracemi, které doplňují mluvené slovo. Jakkoliv je snímek originální formou, obsahem mě až tak nezaujal. Nejsem Lennonovým fanouškem a jeho slova mi přišla prázdná, respektive samozřejmá. Láska, mír. To si snad přejeme všichni, nebo ne? Žádnou z myšlenek nedokázal pořádně rozvést a skákal od devíti k pěti. Za mě lehce podprůměrná nuda. [Oscary 2007] ()

FireTight

Opravdu výjimečná animace, to bez diskuze..., která svým plynutím krásně doplňuje Lennonova slova. Jen by mě zajímalo, jak se mohl čtrnáctiletý klučík dostat k Johnovi tak blízko. :) ()