Reklama

Reklama

Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (304)

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU ARE READY, MY SON! I WILL BE WITH YOU INDEED AND IN MY HEART! FOLLOW THE BUSHIDO! I WILL HONOR THE CODE, FATHER! Některé děti v době kdy jsem chodil do školky, chtěly být chiropraktiky nebo astronauty. Jenže já viděl Dudikoffa a jeho amerického bojovníka a měl jsem v tom jasno. Až vyrostu, chci být ninja. Tenhle film pro mě nemá chybu. Je nabitý akci a jedná se snad o nejlepší ninja film vůbec. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Ačkoli dnes Michaela Dudikoffa považuji za naprosté herecké dřevo, tak první díl z téhle nesmyslné série jsem měl v dětství upřímně rád a považoval jsem ho za vydařený akční film. Dnes mi v hlavě zůstali už jen ninjové, trénující po skupinkách bojová umění a mající barevně odlišené úbory, což je trochu málo. ()

Reklama

MM11 

všechny recenze uživatele

Nebudu zapírat, že se mi ten film líbil. Proč taky ne? Má to megahrdinu, tutový kopance, těžký hlášky... kritéria jsem za ta léta ale posunul o fous výš. A dnes? Dnes už ninju převálcuje i ta nejhorší "seagalovka" a můj pocit byl po nedávné obnovené premiéře opravdu tristní. Duddikof je zřejmě nejhorší herec vůbec a ty hlášky, kam se krucinál poděly? Nekoukejte se na klasiky z dětství. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tehdy to na videu frčelo. Rozkoš zvaná arénové mlátičky nebo filmy jakkoliv vyznávající bojová umění se zapsala do paměti ročníkům 1980 a mladším natolik, že přehlédnou všechnu tu klišovitost a primitivismus. Bílý muž ze Západu často ovládl tajemství východních bojových praktik. Také na sérii Americký ninja si dnes už málokdo vzpomene, diváci si vybaví několik momentů, ale vesměs jsou to jen výjevy splývající v několik červených šmouh. Michael Dudikoff, kterého (tedy jeho postavu) do tajů bojového umění starý učitel zasvětil už v útlém dětství, má takový nesmělý výraz, ninjové mu padají do rány, režisér přináší několik naivních momentů a scénárista si šel pro jistotu zaplavat. Tehdy to ale bylo NĚCO. ()

tron 

všechny recenze uživatele

V r. 1985, kedy vznikol Americký ninja, zostávali ešte tri roky do debutu Stevena Seagala v hite Nico. Van Damme síce v tom čase už hrával, ale len malé úlohy a jeho prvý „bojový“ úspech, Karate Tiger, prišiel až v r. 1986. A Cynthia Rothrock v r. 1985 debutovala. Naopak, rok 1985 bol nielen rokom Amerického ninju, ale tiež Nezvestného v boji, kde lámal väzby zlým vietnamským vojakom legendárny Chuck Norris (s mimochodom nepostrehnuteľnou roličkou aj práve spomínanej belgickej pumy). I Americký ninja si nesie v sebe vietnamský syndróm, čomu sa samozrejme nemožno čudovať, pre Ameriku je vojna vo Vietname dodnes nemalou traumou. Z akčných filmov ju asi v osemdesiatkach najviac „preslávil“ druhý Rambo (1985) a tituly ako Čata (1986), Olovená vesta (1987), či Dobré ráno, Vietnam (1987). Michael Dudikoff je sympaťák, ale v tomto filme toho veľa nenahrá. Buď preto, že na to nemal (a režisér to vedel a scenárista tomu prispôsobil scenár), alebo to proste takto malo byť: tajomný a mlčanlivý muž, ktorý má nervy zo železa, ak už ho raz fest nas...rdíte, dá vám zabrať. Prvý raz naplno som to videl až v r. 2024 a pravdupovediac netuším, ako k tomu pristupovať. Je to menšie béčko, než som čakal. Je to síce blbosť (chytanie šípov do rúk), ale nie že taká, aby sa to dalo vnímať sebaparodicky. Akcie je veľa, ale nemôžem povedať, že by ma bavila. No aspoň to rýchlo ubehne a hoci mali k dispozícii len 1 miliónov dolárov (celosvetová tržba potom šla opatrne nad 10), pôsobí výsledok o čosi veľkofilmovejšie (ale zas nie o veľa). ()

Galerie (28)

Zajímavosti (17)

  • Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)
  • Ve filmu si ve vojenské ubytovně můžete všimnout vzácného plakátu z roku 1984 rockové kapely KISS. Podle tehdejších zákonů byly tváře členů kapely zakryty. (TomikZlesa)
  • Několik hudebních motivů bylo použito z filmu Enter the Ninja (1981), produkovaným taktéž společností Cannon Films. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama