foto

Michael Dudikoff

  • nar. 8.10.1954 (65 let)
    Redondo Beach, California, USA

Biografie

Michael Dudikoff se narodil 8. října 1954 v kalifornském Redondo Beach. Své dětství strávil ve společnosti svých čtyř sester. Ve volném čase se věnoval gymnastice, surfování, strečinku a různým cvičením k vypěstování kondice. Zúčastnil se několikrát soutěží o Železného muže. Tento titul dvakrát získal. V té době však nebyl ještě pevně rozhodnut, čemu se chce v budoucnu věnovat. Po střední škole se rozhodl, že bude studovat psychologii a že se stane dětským terapeutem. Michael také předváděl oblečení jako model pro firmu Adidas. Dále pracoval také pro různé reklamní časopisy.

Jeho filmovým debutem se stal film THE BLACK MARBLE, ve kterém si zahrál společně s Jamesem Woodsem. Objevil se také ve scifi filmu TRON s Jeffem Bridgesem, v komedii PÁNSKÁ JÍZDA s Tomem Hanksem nebo v seriálu SEVER A JIH s Patrickem Swayzem, se kterým si zahrál také ve válečném snímku SEDM NEOHROŽENÝCH. Největší příležitost však přišla v roce 1985 s filmem AMERICKÝ NINJA. Původně měl ve filmu hrát Chuck Norris, ten však byl smluvně vázán na jiném projektu. Také se proslýchá, že kvůli tomuhle filmu se Michael Dudikoff naučil bojové umění.

Film AMERICKÝ NINJA byl natočen, stejně jako další pokračování u filmové společnosti Cannon, která se zaměřovala především na béčkové snímky. Michael Dudikoff se okamžitě stal jejich hlavní hvězdou. Avšak v roce 1993 s nimi spolupráci ukončil. A důvod? Jednalo se o film OKOVY MOCI. Společnost Cannon dlužila Michaelu Dudikoffovi nějaké peníze. Slíbili mu, že když tento film natočí, dostane je zpátky. Ve volném čase rád sbírá zbraně a restauruje staré automobily a motocykly. K jeho dalším filmům patří například ŽOLDÁCI, PEKLO VE MĚSTĚ, HURIKÁN, LIDSKÝ ŠTÍT a jiné.

V roce 2012 se začalo spekulovalo o jeho návratu na filmové plátno (v roce 2001 totiž oznámil konec filmové kariéry). Měl se objevit po boku Michaela Madsena v akčním snímku HAVANA HEAT. Z natáčení filmu však sešlo. Na filmové plátno se vrátil až v roce 2013 malou epizodní rolí ve filmu PÁD BÍLÉHO DOMU a zároveň se objevil v jedné epizodě nového seriálu ZOMBIE BREAK ROOM.  Zda se po více než desetileté odmlce vrátí k natáčení filmu, ukáže čas. Pravdou však  zůstává, že své skalní fanoušky by tímto krokem velice potěšil. Na začátku své kariéry hostoval v seriálu DALLAS.

Josef "videofil" Novák

Host

TV pořady

1986 The New Hollywood Squares (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(45)