Skrýš

Skrytá identita

Shelter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

Zdařilý thriller s několika povedenými lekacími scénami. Konečně někoho napadlo obsadit Rhyse Meyerse do role šíleného psychopata a pustit divákům žilou. Několik scének je vážně skvěle zpracovaných a dokáže vehnat slušnou dávku adrenalinu do krve... Julianne nepředvádí nic nového - i zde platí za výbornou hollywoodskou herečku, která se po svém popere se všemi různými filmovými rolemi. Já se výborně bavil, náboženský podtext pustil z hlavy (prostě nepoučitelní amíci) a rozdýchával jsem to několik minut. Až na ten slabší konec... Jinak pro fanoušky třebas Akt X jasná volba, mysteriózno dělá snímku dobře.(10.11.2010)

Film, v ktorom sa kľudná, pohodová atmosféra strieda s nepochopiteľnými zábermi, ktoré vyvolávajú pocit " čo do riti to bolo? " :D Na začiatku je len minimálne vysvetlený dej a predstavené postavy tak, že už od začiatku sa niečo deje. Celkom sa mi páčilo, že dej bol postavený tak, že časti, v ktorých máme pochopiť súvislosti, nie sú príliš dlhé, vďaka čomu som sa pri tom filme ani na chvíľu nenudil. Jediné, čo môžem filmu vyčítať je silný vplyv vierovyznania na dej, z čoho som ako ateista nemal dobrý pocit. Inak slušný scenár, réžia, proti obsadeniu tiež nič nemám. Určite sa oplatí pozrieť si :)(10.1.2011)

• Bloody13

Tak tohle vskutku nebyl můj šálek čaje. Scénář neni sice úplně blbej a divákům chtěl něco sdělit, ale když všechno v něm jsem už někde viděl a v lepšim provedení. Zaskočila mě ta kombinace několika žánrů a prvků v nich obsažených. První půlka funguje jako psychologický thriller dobře a zapůsobila na mě mnohem více, takže kdyby se ubírala stejným směrem, vůbec bych si nestěžoval. Jenže neubírala, naopak úplně vyhodila výhybku a to jsem jednoduše nezkousnul. Škoda, už kvůli Mooreové a Meyersovi mohl být jeho potenciál využit více. Takhle film poputuje zaslouženě rovnou na dvd.(7.8.2010)

Výborný horor, na poměry toho, co vzniká v dnešní době, rozhodně. Nebýt dvou věcí (rozluštění tajemného stínu a dobového filmu), které byly vážně přespříliš přitažené za vlasy a rušily, dal bych plné hodnocení. Atmosféru má totiž Skrýš vynikající, hutnou a hnusnou, Jonathan Rhys Meyers se ve své roli vyloženě vyřádil, Julianne Moore mu ovšem nezůstala nic dlužna, ani režijně nemá film chybičku a je plný velice zajímavě natočených záběrů. Čtyři a půl hvězdy. A ty řeči o náboženské agitce si prosím nechte.(7.4.2013)

Schizofrenních paranoiků běhá po světě hromada,většinou jsou pěkně organizovaní v nějaké partaji nebo klubu, ale tu a tam se vymknou řádu a rozjedou se na vlastní koleji. Pak je zle. Býval by to byl pěkný horrůrek, kdyby se držel tohoto schématu, a nesnažil se pochytat všechny zajíce najednou. Taky ty vraždy byly zbytečné a na konci i trapné...škoda, škoda, začalo to pěkně(17.8.2010)

• - Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

• - V 74. minutě je v pozadí možné vidět plakát k filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Terva)