poster

Skrýš

 • USA

  Shelter

 • USA

  6 Souls

 • Slovensko

  Skrytá identita

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

 • kOCOUR
  **

  Já prostě nesnesu tu dementní schematičnost náhod, útoků na blízké kolem hlavní hrdinky, přesunů na vzdálenost 50 mil za 3 minuty, konvertování obrázků do 3D a pak na zvukovou stopu, ran do hlavy o skálu (protože to přece musí být skála, že?), po kterém se nikomu nic nestane. I na thriller tohohle typu je tu těch typicky gulášoidních wtf momentů až moc. Škoda Julianne, která roli pojímá tak svědomitě a má zjevně pocit, že hraje v minimálně o třídu lepším filmu. A celé vyznění? No tak, s tím neuspěli ani nedávno bratři Hughesovi za mnohem výpravnější rozpočet.(31.7.2010)

 • genetique
  ****

  Že toto nebude žiadny lacný a tuctový horror som tušil už podľa obsadenia. Veľmi dobrá zápletka, ktorá sa počas deja postupne odhaľuje a mení od neškodnej psychologickej drámy až po nervydrásajúci thriller s prvkami horroru. Mysteriózne črty filmu sú veľmi presvedčivo vykreslené tak, aby divák nad príbehom hneď nemávol rukou a nehodil film do koša s presvedčením, že pôjde o priemerné béčko s tvorcovskou sterilitou. Škoda, že niektoré detaily príbehu zostali nezodpovedané, ale atmosféra bola veľmi dobrá a to krájateľné dusno v niektorých scénach odporúčam každému priaznivcovi napínavých momentov. Režisérskemu duu dávam veľké šance do budúcna. 80%.(23.2.2011)

 • akisha
  ***

  Co Shelter drží nad vodou je výkon Jonathana Rhys Meyerse, který svou víceroli zvládl opravdu s bravurou. Julianne Moore nepředvádní nic nového, což ostatně nedělá ani celý film. Ale i přes logické lapsy a zbytečnou komplikovanost děje je Shelter mimořádně napínavý od začátku do konce, říznutý mystikou (o dost víc, než Identita) a dobrý dojem mu sráží jen nenápaditý a klišoidní konec.(4.2.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

 • - V 74. minutě je v pozadí možné vidět plakát k filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace