Skrýš

6 Souls

Skrytá identita

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

Scénarista má plus za zajímavý děj, ale ma mímus za americký hororový konec. Moore + Meyers působí sympaticky stejně jako dobrá režie kluků ze švédska.(15.8.2010)

v niečom mi to miestami pripomínalo "Kruh", osobne mi nevadila "náboženská" tematika, herecky to bolo slušné, atmosféera režisérom na pár miestach náhodou celkom vyšla, podľa mňa v pohode, normálny americký hororový priemer.(29.7.2011)

Výborný horor, na poměry toho, co vzniká v dnešní době, rozhodně. Nebýt dvou věcí (rozluštění tajemného stínu a dobového filmu), které byly vážně přespříliš přitažené za vlasy a rušily, dal bych plné hodnocení. Atmosféru má totiž Skrýš vynikající, hutnou a hnusnou, Jonathan Rhys Meyers se ve své roli vyloženě vyřádil, Julianne Moore mu ovšem nezůstala nic dlužna, ani režijně nemá film chybičku a je plný velice zajímavě natočených záběrů. Čtyři a půl hvězdy. A ty řeči o náboženské agitce si prosím nechte.(7.4.2013)

Docela zajímavě rozjetý mysteriózní thriller s Julianne Moore v hlavní roli forenzní psychiatričky, ovdovělé matky malé holčičky. Moore se dostane do rukou případ mladého muže, který trpí jakousi schizofrenií... časem však psychiatrička začíná rozplétat klubko, které ji zavede daleko od domova (a hluboko do historie), zatímco by ale měla dávat pozor právě na dceru, protože nebezpečí je blízko. V závěru však bohužel začíná tempo klesat (jak bývá zvykem) a vše je zamotané až moc uměle - neschopnost scenáristů z filmu úplně prýští. Nemluvě o zcela posledním záběru filmu. Holt si musíme počkat na nějaký další pokus.(7.8.2014)

Dal bych 3 a půl hvězdy, ale že jsem po výplatě, tak dám s diškem 4.(20.9.2012)