Skrýš

Skrytá identita

Shelter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

Mno , strašidelné to veru bolo ... bububu , ale kašlem teraz už na to a idem si dať niečo na povznesenie ducha !(21.8.2010)

První dvě třetiny nabízejí dráždivou záhadu i temnou atmosféru. Poslední akt s čarodějnicko-religiózním vysvětlením mě ale zklamal. Meyers je výborný i moje oblíbenkyně Julianne se snaží.(25.8.2014)

Film, v ktorom sa kľudná, pohodová atmosféra strieda s nepochopiteľnými zábermi, ktoré vyvolávajú pocit " čo do riti to bolo? " :D Na začiatku je len minimálne vysvetlený dej a predstavené postavy tak, že už od začiatku sa niečo deje. Celkom sa mi páčilo, že dej bol postavený tak, že časti, v ktorých máme pochopiť súvislosti, nie sú príliš dlhé, vďaka čomu som sa pri tom filme ani na chvíľu nenudil. Jediné, čo môžem filmu vyčítať je silný vplyv vierovyznania na dej, z čoho som ako ateista nemal dobrý pocit. Inak slušný scenár, réžia, proti obsadeniu tiež nič nemám. Určite sa oplatí pozrieť si :)(10.1.2011)

Jaký je rozdíl mezi osobou s rozpolcenou osobností a osobou, která trpí přeludy??..... Zajímavá - až mrazivá atmosféra – díky různorodosti osobností u chlapíka jménem (třeba) Adam, který by mohl bejt klidně mimozemšťan. Několik zaručeně fungujících lekaček, nejisté domněnky a věci jako prohledávání ponurého bytu musí navodit atmosféru strachu. Ta však funguje v první půlce. Pak je tu okultismus a finále, které jen odříkává vše, co jsme už viděli jinde. Dalo by se říct, že je plné klišé..., protože MNOHOČETNÁ PORUCHA OSOBNOSTI NEEXISTUJE!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám rád filmy, které vyvolávají mrazivé pocity. 2.) Jsem nevěřící. 3.) Přemýšlím, jestli jít raději do kostela nebo na pivo. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(10.8.2010)

Tak jsem se zase po dlouhé době u hororu aspoň trochu bál. Velmi příjemné překvapení. Zajímavý děj se spoustou napínavých míst. Občas je to sice docela zdlouhavé, některé scény si mohli odpustit, ale celkově film působí velice silně. Ústřední herecká dvojice to zvládla na jedničku. 70%(2.11.2010)

• - Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

• - V 74. minutě je v pozadí možné vidět plakát k filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Terva)