Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

honajz2

Další horor z řady "neurazí, nenadchne". Má to atmosféru, chvílemi napětí, asi dvě slušné lekačky (zase ty zbylé jsou trapně předvídatelné), ale na druhou stranu to má neskutečně klišovitý příběh, ve kterém je snad všechno co se duchařin týká, od děsivých dětí po vymýtání ďábla. Samotný příběh nic extra, je to plné klišé, jak už jsem psal. Jo, a nějaký zajímavý konec taky rozhodně nečekejte, opět je tu ten nejklasičtější, co může být. Zase když není nic lepšího, tak to ujde, ale rozhodně od toho nečekejte nic extra. U mě to ani na ty 3* nebylo. 2* ()

M.i.k.e

Odettte Yustman je sice hezká a pěkně se na ni kouká,ale to samo o sobě nestačí.Snaha o nový námět se cení,ale v případě,že ty snahy budou vyznívat takto,tak to ať se radši točí dál trapné předělávky japonských hororů.Osobně sem se u nenarozených nudil už po 1/4 hodine a u lekaček,kde bych se zřejmě měl třást hrůzou sem jen znuděně zíval.Nejsem fanda hororů a po shlédnutí tohodle jím určitě ještě dlouho nebudu... ()

HappySmile

Díky přítomnosti Garyho Oldmana a povedenému traileru jsem se těšila na kvalitní horor. Ovšem Gary Oldman se v celém filmu objevil celkem tak na pět minut a trailer obsahoval asi všechny strašidelné scény, které ve filmu byly. Půl hodiny před koncem jsem málem usla, bohužel to bylo o ničem a celkem stupidní. ()

Martin741

Unborn je primitivny horor. Odette Annable a Gigandet su herecky cisty priemer, lakacky su primitivne a na mna nefunguju. Strasidelna atmosfera, to patri tiez skor do sci fi nez do reality. 10 % ()

rakovnik

Zcela průměrný horror, takže ode mě průměrné hodnocení. Trochu jsem se podivil, kde se vzal v takovém filmu Gary Oldman, protože jako kvalitní herec zde nemá nic moc co hrát. Začátek byl docela zajímavý, celkem slušně mě mrazilo, ale čím dál tím později se z filmu stal rozplizlý mix nápadů. Musím ale objektivně uznat, že příběh filmu měl myšlenku, ale nedotaženou do konce a děj byl čím dál tím větší splácanina různým nápadů tvůrců. Posleství filmu bylo tedy asi takové, že naštěstí zlí duchové, ať se jmenují jakkoli, nepřiklánějí se k žádnému náboženskému přesvědčení a ani nedělají jako správní nekromultikulturalisté rozdíl v barvě pleti :-) ()

bourec

Tenhle film byl dost klišovitej,hereckejma výkonama dost průměrnej a na konci i dost nelogickej.I přesto jsem se nenudil.takže 50%. ()

cariada

Duchařina, kdy se dívce začne zjevovat malý kluk, Záhy zjistí, že pochází z dvojčat. Rovněž se dozví, že se k ní snaží dostat bytost z jiného světa, vše má spojitost s její babičkou , která byla jako malá v Osvětimi a Mengele na ní dělal pokusy. Dívka je na to čím dál tím hůř. A bytost si bere jednoho po druhým až jí nezbývá vyhledat pomoc kněze a pokusit se o vymítání. V daném žánru je to průměr, ale koukatelný. Triky jsou slušný a atmosféra taky. ()

Mefistofelle

Pár lekaček, pseudomystika a záběry na kalhotky hlavní hrdinky nejsou recept na dobrý horor, ale to tvůrci očividně moc neřešili. Celý film na mě celou dobu působil jako prvoplánovitá zábava pro nenáročného diváka, ideálně patnáctiletá děcka, která mají po odjezdu rodičů na dovolenou celý byt pro sebe a nevědí co s načatým večerem. Příběhově to nic nového nepřináší, prvky nacistické mystiky zde působí chaoticky a jaksi nepatřičně a výraznější herecký výkon byste zde hledali marně (Gary Oldmane, co to má být???). Zkrátka a dobře - u většiny scén jsem se buď nudila nebo skládala hlavu do dlaní nad mírou jejich trapnosti a žánrového klišé. Pár světlejších momentů to už nespraví, hodnotím jako podprůměr. ()

humanbeing

Nenarození je jedním větším déja vu pro fanouška duchařin a horroru Ring obzvlášť. Je to víceméně standard ve svém subžánru a tím pádem taky zklamání po tak vynikajících prvních obrázcích a traileru. Je to lepší než americký Ring, což ale zase neznamená, že by šlo o nadprůměr. Nesmíte od něj očekávat mnoho, a čím méně jste podobných filmů viděli, tím víc se vám Nenarození bude líbit. Lekačky fungují, napětí už tak moc ne, ale přesto je ve filmu něco zajímavého, díky čemu docela stojí za to, se na něj podívat. ()

Laputa

Nepřipadalomi to jako propadák, ale jak já říkám nenatchlo ani neurazilo. Pořád se pohybující kamera mě taky rozčilovala. Musím, ale přiznat hlavní postavy se mi dost líbily protože slečny byly přirozeně pěkné a přitom se netvářily jako mistryně světa, tak jak to býva u hezčích žen zvykem. ()

Juto

Toto je film, ktorý skutočne naberá na obrátkach v druhom dejstve. Prvá polovica sa príliš spolieha na predvídateľné strašidlá, ktoré nedávajú veľký zmysel, a oháňa sa hlavnou herečkou a odhalením oblečenia. Po určitom bode si však môžete všimnúť, že sa film začína zameriavať na dej a stáva sa kreatívnejším a odvážnejší. 6/10 ()

SeanLSD

Chválim, chválim ! A že čo ? D. S Goyera za to, že dokázal využiť snáď všetky rekvizity duchárskych hororov a upatlať z nich tak utešenú jednohubku. Ok, priznávam, že utešená bola skôr slečna Yustmanová, ktorá sa mi tak strašne páči, že som si už v CLOVERFIELDE pre ňu skoro oči vyplakal. Inak nič. Ale ! - skúste si na hocijako brakový zahorúca módne ucápaný horor zájsť do kina na posledné premietanie, keď je sála úplne prázdna a keď sa potom vraciate späť vymretým tmavým nákupným strediskom, vyľudneným parkoviskom, kde sliepňajú lampy a skučí vietor a pomedzi skladiská, kde hrkotajú železá a plechy, blikajú bezpečnostné svetlá a kde niet živej duše okrem mĺkveho tienistého chlapíka, ktorý vás pozoruje... - a hneď je to o niečom inom. Vtedy je jedno, že ste videli x-tú neoriginálnu a tuctovo zrežírovanú variáciu na obohraté motívy... A chráň boh, že by sa tam kdesi zjavilo nejaké zatúlané decko ! ()

sir-dave

Poněkud nechutný horor, což o to... Podíval jsem se na to především kvůli Camu Gigandetovi, zda si znovu zahrál záporaka a skrze Odete Yustman. S herci jsem byl spokojen včetně Oldmana, ale příběh hodně slabý. Připadal jsem si jako bych se díval znovu na zrcadla a plno dalších hororů. Naštěstí to bylo promarněných pouhých 80 min :-) Za tu pro mě mrazivou atmosféru a herce 1,5* ()

tom88

Opäť sklamanie v horore, ktorého trailer navnadil viacej, ako by mal. Zase trápne prízraky a halucinácie. Trápne ľakačky, ktoré už mňa nevyľakajú ani Bohovi. Možno dve scény boli strašidelné aj to len tak, aby sa nepovedalo. Dej je slabší a herci tiež nič nepredviedli. Kamera a vizuálne spracovanie vcelku ujde. Nie, že by film bola nuda, ale zase iba čakanie na niečo a v tom je koniec. 40% ()

ecceHOMMO

Tvorcovia tohoto snímku nezaháľali a hneď od úvodu sa snažili navodiť mrazivú atmosféru.......a i keď neviem neviem či ten bod mrazu dosiahli ( či nezostali tesne pod ním ).....pretože mnohé pasáže mi prišli nedotiahnuté, nedokončené pričom neboli naplno využité možnosti, ktoré ponúkali....a potom sa ani netreba čudovať na konci filmu tomu, že sa neviete zbaviť pocitu, že snímku dačo chýbalo........ale pre mňa nebol ani zďaleka taký zlý aké je jeho hodnotenie...a určite si ho pozriem začas zas....... ()

JimmyII

Málokdy vzývám nebesa, aby už film skončil, mám totiž dost nízko posazené hranice, ale tohle bylo vážně moc. Námět mají Nenarození zajímavý, posloupnost děje a jednotlivé situace jsou taky v pořádku, ale je to tak nezáživně a mdle natočené, podivně chladně zahrané a prostě celé nějaké nedomr(d)lé... A nechápu, jak ukecali Garyho Oldmana. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger