Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

Corpsegrinder

Mám rád tyhle noir atmosferický filmy takže dávám o hvězdičku víc než bych doopravdy chtěl. Jinak celkem o ničem, klidně by se to dalo smrsknout do 45-minutový epizody Twilight Zone. ()

Disease

Formalistické orgie provázené dementními dialogy. U naprosté většiny záběrů jsem měl pocit už viděného. Jedna hvězda pro mě, že jsem to vydržel do konce. ()

rostlinka

Tak strašně amatérsky a hrozně natočenej film jsem dlouho neviděla! Nechápu, jak jsem to vůbec zvládla dokoukat do konce... Jak to dopadne je očekávatelné skoro od začátku a konec, ač smutný, tak mě spíš "pobavil". Špatný, špatný..... Jediná věc, která se mi líbila, byl účes Lauren German. ()

zdenur

Film mě zaujal především zpracováním. Nevím proč, ale celou dobu jsem měl pocit že se dívám na umělecké dílo. Děj dost připomíná Dead End, oproti kterému je víc předvídatelnější. Jane si pro inspiraci vybral správné filmy, styl á la Lynch.. ()

Wancohoff

(2.10.2009 DVDRip) fajn hudba,kamera,herci,scenar,atmosfera.pribeh....pripominalo mi to dead end,sin city,a hitcher,kazdopadne fajn zahadny maly filmik ktory ma niekedy viac potesi, ako vysokorozpoctovy blockbuster...u mna 70% ()

Joll

Psychadelická záležítost, ala Lynch, jako by byla režírovaná Millerem a Marhoulem dohromady. Je tu minimalistické pojetí a i když se jedná o road movie odehrávající se v noci, stačí režisérovi vlastně jen auto, ubíhající plátno za ním a kus prašné dálnice. Už začátek mi dával tušit, že mi tu něco k tomuto typu filmu nesedí a to bylo podání, takřka marlowovského, komentáře hlavního hrdiny, k tomu záměrně kýčovytá až komiksová dekorace a následná konverzačka, to bylo to co mi k sobě jaksi nesedělo, jelikož jsme očekával trošku jiný film. Po pár minutách, jsem se ale otřepal a pokusil se na výtvor dívat takříkajíc od znova, chtěl jsem se nechat vtáhnout do zajímavého spletence jenž se předemnou otevíral. Bohužel Konverzačním pasážím naprosto chyběla šťáva a kupředu hnal film, pouze jeho jak už jsme napsal divný Look. Pak nastoupil Lynch, nebo spíš režisér hrající si na Lynche a konec filmu je snad ještě nelogičtější než si může jeho vzor dovolit a nechává bez skrupulí plno záhad za sebou, nesnaží se o pointu která by dávala smysl v celém kontextu. Prostě si jen řeknete aha mno a co ten zbytek, co se konal okolo odpočívadla ten mi nikdo nevysvětlí??? Ne nevysvětlí :) Thomas Jane by měl zůstat u hraní a režii nechat někomu jinému. Dvě hvězdy dávám jen za provedení filmu, které je prostě jiné a i ta režie je natolik odlišná, že navzdory špatnému filmu si jej budu pamatovat. ()

RakeW

Mám-li na Thomasovu režisérskou prvotinu pohlédnout skrze objektivní kukátko, musím souhlasit se všemi výtkami uvedenými v ostatních komentářích. Jenže mé objektivní kukátko se v tomto případě zakutálelo někam hodně daleko... Po celou dobu projekce mi s tváře nezmizel potěšený úsměv. Tohle prostě není dílo, u kterého by mělo smysl vyhledávat všechny scenáristické nelogičnosti a díry. Stačí se jen naladit na potřebnou notu a užívat si pošramocený audio-vizuál... I sám Thomas Jane si tuhle jednohubku nepochybně natočil "jen tak pro radost." I když to je bohužel poněkud shozeno údajným faktem, že se finální sestřih v lecčems liší od režisérovi původní vize (bez ohledu na třidé). ()

Wolvie

Velmi zajímavé a stylově natočené,bohužel ten závan amatérismu je tady pořád až příliš citelný.Jane ale minimálně zaujal. ()

Hapretor

Nepochopené, avšak líbivé. Co chtěl Tomáš Jana svým dílem říci mi v makovici nedošlo. - Po srozumitelném výkladu (díky odkazu od jednoho z uživatelů) jsem záměr pochopil, ale stejně film nedocenil. Chce to méně jinotajů, pane Jano. Já se na film dívám pro relax, ne pro psychoanalýzu Vašeho alterega. ()

kkarx

Musím po letech přidat pátou hvězdičku, neboť i po tak dlouhé době ve mně film zanechal pořád živé vzpomínky. I přes jistou předvídatelnost je to naprostá atmosférická bomba a to mi ke štěstí v tomto (sub)žánru úplně stačí. ()

n3uro

Uff, takhle smíchat dva typy filmů a ještě k tomu tak děravej scénář... Škoda, přes pár dobrých scén to nebyl špatnej ale spíš nudnej film. A zase tolik toho chybí k vysvětlení. ()

towstit

Tato road movie horrorova jazda, ma jeden velky problem a tym je podivuhodne spracovanie. Pokus o nejaky Cool vizual nevysiel ani nahodou. Vysla akurat atmosfera, herci a celkom zaujimavy zaver. ()

misbos

Jděte do AHA! Lynchovi tu Ztracenou D1 sežerete i s navijákem, ale tenhle sevřenější tvar Vám nejde pod nos, protože tu nefiguruje žádný slavný jméno.... ()

Camarro14

... líbila se mi stylizace tohoto snímku, ovšem ta mysterióznost v cestování časem byla značně nemastně a neslaně pokulhávající ... i tak se, ale jedná o jeden ze zdařilejších režisérských debutů ... ()

Angalo

Rozhodně vynikající záležitost, i přes pár nelogičností, které se dají vysvětlit výmluvnou větou "prostě je to divný místo". Škoda jen, že nebylo víc peněz, zkušeností a času při psaní scénáře, který díky zmíněným nelogičnostem působí tak nějak nedotaženě. Cením si především atmosféray, stylizace, a toho, že i přes fakt, že se většina filmu odehrává v autě, drží po celou dobu diváka nepnutého jak struna, kterou závěrečná pointa uvolní a dá podnět k přemýšlení. Rozhodně ale není pro každého. ()

Anayka

První půlku vyhlašuju komedií roku, s druhou půlkou přišlo už jen WTF??? a upřímné litování vyhozených peněz za lístek. Ale hudební podklad byl docela fajn. ()

leftfield

škoda, že už po první půl hodině je jasný jak to skončí SPOILER ta podoba řidiče a "účastníka nehody" na zadním sedadle byla více než náhodná:) ()