Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

jonyyy

Dark country je celkem povedený, stylový a hlavně asi dost nepochopený (dobré si přečíst komentář uživatele George Stobbart a v něm rozkliknout odkaz), nízkorozpočtový hororek, vzhledem připomínající Sin City. Jediným problémem u tohoto snímku pro mě je to, že se snaží šokovat, ačkoli je pointa dost průhledná. Ta, pro tento žánr, netypická jazzová hudba byla super. 65% ()

eraserhead666

No, strávil jsem i tu digitální a klíčovou zadně projekční onanii, když mi došlo, že to asi nebude jen snaha ušetřit, ale i jakýsi pokus o "umění". Musím se přiznat i k tomu, že mě to příběhem docela strhlo a fakt jsem byl zvědavý, jak to skončí. Takhle levný, jednoduchý, podbízivý a bezpracný závěr jsem ale fakt nečekal a opravdu mě dost zklamal. ()

ARI50

Bože co toto bylo a to sem tak dlouho váhal mam nemam až sem se zklamal, no co už ale prostě totálně nevydařené divné co víc dodat. ()

JASON_X

Zdejší nízké hodnocení je dost zavádějící, tenhle noirový, mysteriózní, fantaskní až psychedelický thriller se Janeovi povedl. Zvláštní halucinační atmosféra je umocněna záměrně mizerným (levným) vizuálnem s mizernými oldchoolovými triky, které se mi ale právě proto hrozně líbily. Pointa je jasná, ale to není na škodu. A pokud jste se taky kdysi rádi dívali na oddechové mozkovýplachy typu "Příběhy ze záhrobí", bude se vám to určitě líbit. ()

Nick Tow

Nízkorozpočtová záležitosť, s príjemne štylizovaným vizuálom, muzikou a postupne hustnúcou atmosférou, ktorá vám dá zabudnúť, že vlastne čumíte na klasické thrillerové klišé, okorenené citáciami z iných filmov. V poslednej cca štvrťhodinke sa však pomerne predvídateľná schéma zmení na solídny mindfuck - čo niektorí možno nerozchodia, iným (ako mne) to naopak zdvihne odhodlanie fuknúť o jednu hviezdičku viac. P. S. Malé odporučenie: ak ste sa na konci filmu stratili, pustite si film od začiatku a započúvajte sa do vnútroného monológu rozprávača z úvodných sekvencií. Možno vám to docvakne. ()

Ajinka126 odpad!

Cha Cha.. upravila bych název na Temná kravina. Je to absurdní film. Jak to ale může dopadnout, když si hlavní hrdina sám režíruje film. Víc k tomu nemám, co dodat. Jen, že chci zpět tu hodinu života. ()

Hoyt

Byly by to asi jen 2 hvězdy, ale za originální zpracování a oblíbenkyni Lauren German jdu výš. Příběh je nijaký ale za to atmosféra je na velmi dobré úrovni plus nějaké ty vychytávky z toho dělají docela slušnou podívanou. ()

PauloZ

Že to bude až tak, to jsem opravdu nečekal. Béčko (jestli vůbec) každým coulem! Co záběr, to jiné nasvícení scény a kinematografický bug, takže když se na to pak díváte, tak to vypadá, jak starý film natočený před plátnem. O postprodukci se nebudem bavit. To už já bych tam zvládl nalupat vkusnější pozadíčka. Dějově to zas taková bída není a od scény na odpočivadle se to celkem rozjede. Já jsem si to v rámci možností a na úkor toho nespočtu laciných, ale velmi laciných záběrů vcelku užil a nejednou se zasmál. Takže zas taková nuda to neni. Napětí se nějaké taky najde a konec probere mozkové závity, ale nevyznávám konce bez konce. Jazzová hudba je dobrá a dává znát, že to Thomas Jane nemyslel až tak vážně. Proč se do toho nechal ukecat Ron ovšem nechápu, ale potěšil mě. 3D totálně zbytečné, chvílema je ho až moc a taky by mě zajímalo na kolik tahle laciná sranda mohla vyjít. Tipuju, že plus mínus kotrmelec. ()

numi

Sympatický film, který svou lacinou noir formou leckoho odradí, ale někoho naopak navnadí. Bohužel poslední třetina se ale zvrhne v jedno velké nefunkční lynchovské wannabe. ()

vorheese

Perfektní vizuální zpracování zkažené nedotaženým příběhem, který se celou dobu snaží působit civilně a "Mysteriozním" se po hříchu stane až v poslední minutě. Thomas Jane se toho nemusel tolik bát. Jinak dávám palec nahoru za exkurzi vztahem mezi mužem a ženou během deseti minut, která začíná poznáváním a plánováním budoucnosti a přes žhavou erotickou scénu se dostane až k vyčítkám, že to celé je JEHO chyba! :-D ()

kaylin

Tady se někdo asi trochu inspiroval Davidem Lynchem, ale přitom se snažil natočit i noirový snímek. Vzešlo z toho něco, co by mohlo být chytré, minimálně se to tak tváří, umělecké, ale v konečném důsledku je to jen taková banální historka, která si ráda hraje s černou, které je zde opravdu požehnaně. ()

stration

Mám tento typ filmů hrozně rád a ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Když o tom tak přemýšlím, stačí mi celkem málo. Tajemná atmosféra, hrátky s časem, zoufalství hlavních hrdinů a WTF závěr. Všechno toto film obsahuje. Sympaťák Tomas Jane svůj režijní debut zvládl dobře. Kde hledal inspiraci je jasné a není třeba se v tom dlouze pitvat. Akorát 3D si mohl odpustit, bylo až na jedu autonehodu zcela zbytečné. Ale kdo má rád podobný typ filmů, určitě zklamán nebude a za odvahu a pro povzbuzení dávám jednu hvězdu navrh. ()

Skip

Když na začátku začal hlavní hrdina odříkávat text hlasem mimo obraz, příjemně mě to naladilo. Jenže pak se vydal s novomanželkou v noci autem přes poušť a byla to hodně sračkoidní jízda završená dost pitomou pointou. Jediné, co se mi líbilo, bylo obrazové zpracování. ()

Dubro

Ono naozaj za 5 miliónov peňazí sa v tom Hulyúde zrejme nedá dosť vyskakovať. To si potom človek musí vystačiť s lúkom rokov 60-tych, požičať si TV hercov a Rona Perlmana (posledne menovaného je najlepšie vystrčiť na plagátik, aj keď sa vo filme ukáže, odhadujem, tak na 10 minút) a točiť celý ten cirkus za tmy a najlepšie kdesi v púšti. Nakoniec vám možno z rozpočtu ostane aj na minerálku, ale len takú, že jemne perlivá. Jemne perlivé sú aj nič nehovoriace dialógy a sú najväčšou slabinou. Pozrieť sa to však dá, aj keď najlepšia scénka príde už v tretine filmu. Jasne že tá s kockou ľadu na prednom sedadle. Za tú dávam slabšie tri. ()

bourec

Jen zvědavost jak si povede T.Jane za kamerou mě navedla na tenhle film.Je smutný že se takováhle pitomost dostane do kin,a spousta už natočenejch filmů se solidnim hodnocenim se maximálně dostane na některou debilní tv stanici,což nesnášim.Tady dvacet minut nudy přivádí člověka k pohrávání si s myšlenkou,že vypnout to bude nejlepší řešení.Pak se Jane ptá svý nadržený ženy,jestli sou normální,a já za něj odpověděl,že ne,protože jen debil může mrhat časem na něco tak zbytečnýho.Film sem možná pochopil,ale přišlo mi to dost slabý.20%. ()

Langy10

Začátek dost nadějný na skvělý nápad na horor. Pak mě ovšem začali štvát záběry, které mi připomínaly komix a kvalita filmu začala ubývat. Ale když mladý pár narazil na podivného člověka, začalo se mi to dost zamlouvat a já jsem začínal chápat, že to neni úplný odpad. Když film došel k vyvrcholení, tak jsem byl v šoku, nevěděl jsem co se bude dít a jak film skončí (hodně překvapilo). ALe ten závěr? Jakože dobrý nápad, ale když si to vrátim zpátky, nedávalo my to prostě smysl. 49% ()

cariada

Tohle jsem nák moc nepochopil. K tomu je to celé ve tmě takže je prd vidět. Sice konec něco naznačil, ale i tak jsem se v tom ztrácel. ()