Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

Topco

Surrealistický Desert-noir! Veľa pre (atmoška, Thomas Jane, zadné projekcie) a proti zároveň (hlúpe scény manželských hádok, presah do hororu a kukuč po Lynchovi), ale záverom: tá B-čkoidnosť ma bavila! Pre noiristov priam povinnosť. Asi najväčšia noirová (ultra)štylizácia od Sin City. 3,5 ()

Fallen_One

Bod za Lauren German(!), kvůli ní jsem se na to díval, dále za hudbu, mysteriózně napínavou atmosféru a za dobře zpracované klišé. Bod dolů za nezodpovězené otázky, to mě nakrklo asi nejvíc. Vůbec nevím, co si o tom mám nakonec myslet, ale líbilo se mi to. Zvláštní dílo. ()

Maty85

T. Jane má rozhodně navíc a jako herec je fakt dobrej. Možná jen režijní směr není zrovna ten správnej, kterým by se měl ubírat. ()

okkac

Jsem trochu zmaten koncem, který moc nevysvětluje a člověk si ho musí vyložit po svém. Jinak má tenhle nízkorozpočtový film určitou dávku atmosféry a zvláštní stylizaci, kdy klíčované pozadí je opravdu hodně do očí bijící (částečně způsobené i tím, že to bylo natáčeno v 3D, ale film šel rovnou na DVD, takže ho ve stereo formátu patrně nikdo neviděl) a triky jsou celkově nízko, že na to člověk ani moc nenadává. Slabší bratříček povedenějšího Dead End, přesto sympatických 6/10. ()

Radiq

Tak nejdřív jsem si myslel, že to bude něco ve stylu Give 'em Hell, Malone... (mluvení sám pro sebe, podkreslený trumpetovou hudbou). Ale bylo to trochu jinak - hororový, ne gangsterka. Thomas Jane tentokrát i režíroval a nevím, jestli to je ten háček. Je mi jasný, že plno lidí odsoudí použití lacinejch triků a třeba plátno jako pozadí při jízdě autem. Ovšem já to vidím jako stylizaci tohoto filmu. A ta ušla. Horší to bylo s dějem, kterej mě docela zklamal. ()

bartias

Je to jako epizoda třeba z Krajních mezí. Ne nutně špatné, se slibným příslibem strašidelné atmosféry, zajímavými prvky noirové detektivky a jedním velkým mystériem. Jenže to ani není nijak zvlášť dobré. Temná krajina není univerzální podívanou. Shovívavé fajnšmekry béčkových filmů ale pobaví. ()

tomeek

Inu... tak moc 3D film jsem v životě neviděl. Celý film je snad natočený na rybí oko, takže je tam v prostoru i placatá stěna a místama mě z toho šla hlava do točky. Téma filmu mi bylo velice sympatické ;) ale to zpracování připomíná studentský film. V každém záběru jiné nebe, jiné světlo (uprostřed pouště v noci takové světlo od měsíce, že kdybych do něho pohlédl, tak asi oslepnu) a podobně... Zrežírované je to dobře, protože půl filmu se nic neděje, ale nenudí to. Potom to trochu vypukne, ale závěr nám nic neřekne, takže vůbec nevíme, proč se stalo, co se stalo... Ten film byl snad zadarmo. Ale jako katastrofa to nebyla :) ()

lennyd

Je to sice první den jejich líbánek, ale žádná velká romantika to není. Svatební cesta je zavede doprostřed nevadské pouště, kde během noční jízdy narazí na zraněného muže po autonehodě. Jenže muž se chová velmi zvláštně, jak se zdá, oba dva dobře zná a po cestě dokonce Dicka fyzicky napadne. Když jej při potyčce Dick zabije, začínají se mezi Ginou a ním objevovat první rozpory ... I když Dark Country začíná velmi slibně, brzy (jakmile se setmí) se z celého filmu stává jen polohororové béčko. Z nějakého záhadného důvodu se mi podařilo pointu uhodnout hnedle ze začátku, takže jsem se po zbytek filmu jen úspěšně nudil (a z nudy mne nevytáhl ani Ron Perlman v asi nejnicotnější roli kterou kdy hrál). Čekal jsem, jestli to celé nezačne alespoň na konci dávat trochu smysl, ale nějak se to "panu režisérovi" (který si zároveň střihl hlavní i vedlejší roli) nezadařilo. Taktéž bych doporučil přidat do filmu alespoň slabounké osvětlení - scény kdy hlavní hrdina kouká do kufru od auta, a divák nevidí nic než temnotu, jsou v tomto filmu zcela obvyklé. Jestli mohu doporučit něco z podobného žánru, tak Triangle. ()

uiu

Přiřadit tento film k Podobným k Lynchovému Lost Highway? Jen díky tomuto "doporučení" jsem se na film podívala a očekávala od něj atmosféru Lynchových filmů. Jenže to celé začíná jako obyčejné béčko o dvou novomanželích, kteří v poušti naleznou zraněného muže. Hlavní dvojka pořád cukruje jak nadržení puberťáci a po půl hodině zjistíte, že se vlastně ještě nic pořádně nestalo. Ke konci filmu se vytasí s nějakým rádoby šokujícím twistem, který ovšem s těmi Lynchovými nemá nic společného. Udělat v příběhu časovou smyčku dokáže i nadějný osmiletý spisovatel. Jeden z těch filmů, u kterých vám je líto, že jste se na ně dívali a neustále čekali, kdy se už stane něco, co vás přirazí do křesla a ono nic. ()

PiLgRiM

Jestli se punisher chce stát Lynchem, tak sice musí ještě pár brambor sníst, ale vypadá to, že je zatím na dobré cestě. "Do you know the difference between justice and punishment?" Nebylo to špatné. ()

PetrPan2

Na debut a pěti milionový rozpočet celkem slušný... film nenudí, ale ani nijak nenadchne. Nejvíc asi zaujme jak se Lauren German dokáže vyblbnout s kostkou ledu :o) ()

Angelic-77

Výsledné nevysvětlitelně nízké hodnocení filmu považuji za špatný vtip, v horším případě za filmové ignoranství. Obrazově dokonalá mysteriózní psycho road-movie s překvapivým koncem a zatím (bohužel) jediný a zároveň první režijní počin Thomase Janea. ()

s.e.p.p

Stylově natočený retro thriller s fajn hudbou, který se na konci snaží co nejvíc šokovat. Výsledkem je ale až moc nezodpovězených otázek... 60% ()

JohnSmith odpad!

Další z mnoha filmů, který si hraje na umění a chce být nějak vyjímečný.Ano, vyjímečný je,ale pouze svou nudou a hloupostí. Thomas Jane není bůhvíjakej herec a o jeho režisérských schopnostech nyní pochybuju ještě víc.Někomu se takové filmy líbí, někdo na ně dá i peníze,ale můj šálek kávy to není. ()

klima777

Sen? Časová smyčka? Laciný a planý snímek?... Osobně jsem si jej však vychutnala mnohem více než plejády hollywoodských filmů bez duše. Dílo se spoustou pop-kulturních odkazů (ano, i šerif mě pobavil). Vnitřní krajina Thomase Janea mne zkrátka příjemně oslovila. Vytanul mi bezpočet asociací (včetně Hudby Praha, která je v tom úplně nevinně: Když světlo zhasne, můry se ve tmě ztrácí...tady totiž na hudbě pracoval ELEW). Jsem nejspíš staromódní. Lounge noir... (3,5*) ()

zolo23

Uznávam hercov ktorí sa vo filmovom showbiznise snažia pohybovať aj v iných ako hereckých kruhoch. Thomas Jane patrí medzi mojich obľúbencov a tak som sa na Temnú krajinu tešil. Film je patrične napínavý s dobrou atmosférou, ale je vidno, že po režisérskej stránke to ešte nieje ono. Pár viditeľných prešlapov som tu našiel a niektoré scény (samozrejme tie v aute) mi pripadali tak , ako by ich Jane chcel natočiť podľa vzoru Sin Sity. Film ma bavil a modlil som sa za to, aby to nespackal nejaký otvorený, alebo nevysvetlený záver čo sa v obdobných filmoch stáva často. Lenže.....a máme to tu zas.......čo už ()

chamba

Tak Tmavú krajinu som naozaj nepochopil, ak to je vôbec možné dáko ju pochopiť. Musím, ale napísať, že pri jej sledovaní som sa nenudil. Dialógy na ktorých je vlastne celý film postavený boli celkom zaujimavé a to akým štýlom bol natočený sa mi celkom pozdávalo. Na budúce ak ešte Thomas Jane niečo natočí by som uvítal nejaké tie vysvetlenia, aby to nevyzeralo, že vykreoval dačo čo nemá premyslené a len tam nasype hocičo, čo ho napadne. ()

Eraserhead

Film-noir, černá komedie, Lynch, Coeni, Hitchcock... Tím vším by chtěl tento film být, ale nic z toho nefunguje pořádně. Neviděl jsem 3D a neshledávám jediný důvod proč v něm tento film byl natočen. ()

hunterN

Thomas Jane si v případě Dark Country zahrál na méně náročného Davida Lynche. Nicméně, díky vydařené neo-noir atmosféře a závěrečné pointě, vcelku solidní snímek, oscilující mezi 3 - 4 hvězdičkama. Za mne 68%. ()