Reklama

Reklama

V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (156)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Vyloženě blbá komedie, která se nápadně (Nia Vardalosová v obdobně outsiderské roli, cameo Rity Wilsonové, která se společně s manželem Hanksem opět podílí i na produkci) odvolává na nečekaný hit z roku 2002, snímek MOJE TLUSTÁ ŘECKÁ SVATBA. Bez této berličky si ale stojí leda jako pochcaný patník uprostřed slumu. Nenápaditě ubohá umulousanost, táhnoucí se za svým vzorem jako neodbytný smrádek. 25% ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Nebudu si nic nalhávat. Bylo to předvidatelné, bylo to levné, bylo to sestavené z tradičních žánrových prefabrikátů, bylo to obsazené tradiční skvadrou podivínů. Ani hlavní romantická linka, ani tradiční "jdu do sebe a změním se" linka, ani linka "parta outsiderů vytvoří skvělou partu", zkrátka nic nebylo originální ani novátorské. Kromě Richarda Dreyfusse, který si film občas tak trochu ukradl pro sebe, tu (až na minutovou roli Rity Wilson) nebyla žádná známější tvář. Přesto všechno, výborně jsem se pobavil (sirupové rande), od srdce zasmál několika vydařeným vtípkům a hláškám, jednou uronil kroupu a nečekaně příjemně se naladil na celý večer a kupodivu mi ten usměv vydržel až do druhého dne. Co víc si přát od nenáročné oddechovky, která si na nic nehraje. ()

Reklama

alpeew 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie u účastnících zájezdu v Aténách, o jejímž obsahu a zpracováníjsem si nedělala iluze, a která přesto velmi příjemně překvapila a pobavila. Vykreslení národnosti jednotlivých turistů v lehké karikatuře dohromady s nádhernými exteriéry Atén-kam se většinou nejezdí, (moře je pro nás holt moře), příjemnou lehkostí řecké hudby a až na výjimky neznámými hereckými tvářemi mne pobavily, potěšily a zejména příjemně překvapily. Onou výjimkou byl Richard Dreyfuss, kterému to sekne i jako seniorovi a Nia Vardalos, která je od doby své řecké a tlusté svatby čím dál pohlednější a lepší. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Prvních 30 minut je ještě horších než Mamma Mia, zbytek je tak nějak srovnatelně mizerný. Nevadí mi počítačem generované romantické splašky (Katherine Heigl nic jiného netočí), ale i ty musí mít něco do sebe a neurážet můj osobní vkus. Můj život v ruinách se pokouší o humor na účet hned několika kultur, bohužel to však dělá tak neohrabaně, až to zavání kameňákovstvím a mně je fyzicky špatně. Americké stařenky jsou vychcané zlodějky. HAHA. Jejich mladší souputníci zase tuplovaní povrchní idioti. HAHAHA. Australanům není kvůli přihlouplému slangu rozumět lautr nic. HAHAHAHA. Ještě že je tu Richard Dreyfuss s hromadou rad do života a jakžtakž fungující romantická tónina, která filmem občas projede jako nůž horkým máslem, jinak by se trochu náročnější (nebo střízlivý?) divák musel odporoučet na jednotku intenzivní péče s podezřením na gyrosový nádor na mozku. Možná na tenhle rozverný typ filmů nemám buňky. Anebo mám problém s Řeckem, ale ať už žvatlá o antických bozích Meryl Streep nebo Nia Vardalos. Já takřka permanentně trpím. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Šla jsem do kina a neočekávala pranic a dostala slušnou sluncem prohřátou komedii, která sice má klasické schéma komedie s prvky romantiky a je průhledná od začátku do konce, ale má velkou přednost – je zábavná, vtipná a má dobré herce v čele s ústřední představitelkou. Klidně a ráda si komedii Můj život v ruinách pustím znova, je to obyčejná komedie, ale příjemně zábavná. 75% P.S. Nepřipomínali vám některé scény z první poloviny filmu – zejména ty z hotelů a pak také ty turisti, náhodou nějakou vaši dovolenou? :-) „To poštovné můžete zaplatit i jinak.“ Děláte si srandu, chcete zaplatit poštovné sexem? Chytla se snad už nějaká?“ „Čtyři.“ „Aha, no já zaplatím normálně…. penězi….“ ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)
  • Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

Reklama

Reklama