Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swanková předvádí nezapomenutelný výkon v roli Amelie Earhartové, legendární americké pilotky, která se nesmazatelně zapsala do historie létání. Biografické historické drama zachycuje Ameliinu touhu vzlétnout k oblakům od prvního okamžiku, kdy ji jako mladá dívka pocítila při pohledu na letadlo nad rodnými kansaskými pláněmi. Ve 30. letech 20. století, kdy ženy podle všeobecného mínění patřily za plotnu, se Amelie stala první ženou, které se podařilo přeletět Atlantik a tento skvělý úspěch jí katapultoval mezi národní celebrity. Prožila úžasný vztah s charismatickým obchodním partnerem a posléze milujícím manželem Georgem Putnamem (Richard Gere). Společné ambice a vzájemná láska způsobily, že jejich pevným manželstvím neotřáslo ani Ameliino odhodlání létat, ani její vášnivý milostný poměr s Genem Vidalem (Ewan McGregor). V roce 1937, během pokusu obletět svět, však Amelie Earhartová nad Pacifikem zmizela. Kombinaci strhujícího dramatu, vzrušující romance a velkolepého dobrodružství natočila režisérka Mira Nairová. (HBO Europe)

Petulka88

Vcelku koukatelný životopisný film o neobyčejném životě asi nejslavnější pilotky všech dob s Hilary Swank, které její role skvěle sedla. Problém je, že za nějakou dobu si na tenhle film ani nevzpomenu, je totiž děsivě nevýrazný. Amelia Earhartová by si jistě zasloužila víc. ()

mira.l

Je sice pravda, že tenhle film nedosahuje kvality Million Dollar Baby, Kluci nepláčou a některých dalších s Hilary Swank, ale přesto mi zdejších 54% přijde malinko podhodnocených. Hilary roli jistě zahrála dobře, je asi pro tyhle typy tak nějak předurčená (při pohledu na fotku skutečné A.E. muselo být o hlavní představitelce asi jasno:) ), ale i tak se nemůžu ubránit dojmu, že tomu filmu něco chybí, hlavně první zhruba půlhodina mi připadala taková nějaká divná, chaotická, neuspořádaná. Pak se to tak nějak srovnalo, ale ze začátku jsem měl takový divný pocit. Když jsem se po skončení filmu díval na DVD na vystřižené scény, připadalo mi, že některé z nich by byly pro film docela zásadní... Nakonec poctivé 3*, takových zruba 65%, po přečtení zdejších komentářů jsem měl určité obavy, ale vyloženě zklamání se nekonalo. ()

Izz

Průměrný životopis,který táhne nahoru jen jako vždy excelentní Hilary Swank a příjemný ewan McGregor.Pokud máte pro zmíněné herce a životopisné filmy slabost,jděte do toho,pokud vám při pomyšlení na další dobovou rekonstrukci naskakuje husí kůže a Hilary Swank považujete za přeceňovanou,ruce pryč! ()

Marator

Výborný námět o legendární americké pilotce, která láme tabu v ženském létání a jejím osudu stále obehnaném v oparu pochybností. Její touze vzlétnout do oblak a nikdy nedosednout zpátky na zem. Dokázat světu, že nic není nemožné. Hilary Swank opět nezklamala. Její podoba na skutečnou Amelií Earhartovou je až zarážející, kostými, výprava, myšlenka šlape podle představ natěšeného diváky až na ten scénář! Čekal jsem slzy v koutku oka z dojemného příběhu a nepřišlo nic. Jen zklamání! ()

Burrows

Důstojný životopisný snímek pro Amelii Earhart, ženu, která zemřela pro svoji vášeň. "Neexistují hranice. Jen horizonty. Jen svoboda." (Febiofest 2010) ()

jafuska

není to vyloženě špatný film ale je zajímavé sledovat, jak mladá pilotka se snaží přeletět jako žena poprvé atlantik a vlastně celý svět, kdo očekává větší roli Ewana McGregora, bude hodně zklamaný, asi tak jako já, hlavní roli hraje Richard Gere, ale vůbec nevadí, i tohoto herce mám ráda, asi to nebude film pro každého, na tento film nejspíš rychle zapomenu, ale to nevadí, bylo to celkem fajn, ()

princesofpersia

Všechno mi to přišlo moc vyumělkované. Hilary Swank se mi zdála nepřirozená tím svým zvláštním přízvukem a Richarda nemám ráda vůbec, takže jediné, co se mi vlastně líbilo jsou záběry přírody. A další hvězdičku dávám za konec, protože ten je vážně docela drama a mě pořádně napnul :) ()

jokino

Velmi nezáživne a plocho urobený film, ktorý bol pre mňa vyslovene nudný. Skvelé herecké obsadenie, ktoré ale ostalo absolútne nevyužité. Miestami zbytočne rýchle časové strihy. V 1 scéne sa leží v posteli a v ďalšej sa hneď už letí. Škoda, mohlo to byť aj podstatne lepšie zvládnuté.. ()

soltak

Poměrně dobře zpracované životopisné drama, na které se opravdu hezky dívá. Hilary Swank mi v tomto filmu přijde jako by opravdu byla Amelií. O to horší je výkon Richarda, od kterého jsem očekával více. Stejně tak od filmu, kde mohl být takto zajímavý námět zpracován lépe. Bohužel jsem neviděl původní film, na druhou stranu jsem rád, protože jsem do poslední chvíle mohl doufat v dobrá konec. Lepší 3* ()

bonovox

Veľmi slabý film, ktorý si ako poctu skutočná Amelia nezaslúžila. Jediné pozitívum je perfektne obsadená Hilary Swank. ()

Pantai

Zpočátku mi byla hlavní hrdinka silně nesympatická. To se však v průběhu filmu trochu změnilo. O osudu Amelie jsem předtím nic nevěděla, i proto jsem se na film dokoukala až do konce, abych věděla, jak to s ní dopadlo. Trochu mi vadilo, že některé scény byly nedotažené. Tušila jsem, jak asi měly pro diváka vypadat, ale často mi v dialozích něco scházelo a to mě při sledování rušilo. ()

Kozlowski8

Životopisný film o legendární pilotce, kterou hraje Hilary Swank, jejíž fyzická podoba se skutečnou Amelíí Erhart je neuvěřitelná. Hilary Swank byla myslím jasná volba pro tuto roli silné ženy, která si šla urputně za svým cílem. Chybělo mi však více emocí, napětí, silné momenty, které samotný námět nabízí. Takto film působil trochu mdle a nudně. Proto hodnotím jako slabší průměr. 55%. ()

meda2016

Spíš 2 než 3* ale budiž. Příběh oceňuji jako rekonstrukci encyklopedických informací o touze a údělu této letkyně. Sponzor této ženy ji musel rozumně milovat, zároveň byl akurátní a obratný obchodník se slávou. Na cestě technického pokroku a úspěchu se dělají chyby. Některé stojí i život. Snímek mohl být analytičtější a nastavět jen na image Gera a podobě Swankové. ()

phoebinka

Hodně jsem se na tento film těšila, nejenom protože Hilary Swank je moje oblíbenkyně, ale celé mi to přišlo takové ploché. Je těžké být nějak překvapený nebo najít v biografickém snímku nějakou gradaci, když víte, jak to škončí, ale přece jenom jsem se přistihla, jak ke konci doufám, že to dopadne jinak. ()

CrazyAdinn

Pěkný film, poetický konec, ale přála bych si, aby na mě více zapůsobil a já byla aspoň trošku dojatá. Nicméně skvělý Richard Gere a absolutně úžasná Hilary Swank to pozvedává do jiné sféry. ()

Elmira

Životopisné drama s velmi málo dobrodružnými scénami a napětím. Možná až posledních 15 minut před koncem trošku napětí, jak to vše dopadne. Od herců vzhledem k jejich jménu, jsem čekala daleko více. Hlavně můj oblíbenec Ewan McGregor měl hodně málo prostoru k vykreslení vášnivé lásky. Jediné pořádné plus bylo snad, že Hilary Swank byla hodně podobná skutečné Amelii a natočili pěkné záběry při létání po světě. ()

Kourbezohne

Dlouho jsem tomuto filmu, založeném na skutečné události zmizení Amelie Earhartové v r.1937 kdesi v Tichém oceánu během jejího (světově prvního) letu kolem světa, chtěl dát 4 hvězdy, protože krátce předtím jsem shlédl film Poslední let s Dianou Keatonovou, který též je o zmizení A.Earhartové a ten mi byl bližší protože se týkal jen jejího zmizení. Pak ale nastal šok, když během titulků jsem se dozvěděl, že ve filmu Amelia hraje hlavní roli Hilary Swank(ová), ano ta z jednoho z nejlepších filmů všech dob Kluci nepláčou, kde hrála ,,mužskou" hlavní roli a tím pádem katapultovala film Amelia na rovných 5 hvězd. O filmu jsem se dozvěděl z knihy Amelia Earhartová (tenká knížečka s velkými písmeny od fr. spisovatelky v češtině) kde je plakát tohoto filmu DVD na zadní straně, na oplátku je na DVD obalu na vnitřní straně upoutávka na knihu Amelie Earhartová. Takže jde to tak nějak k sobě a knihu doporučji přečíst. A stojí za to shlédnou i dva dokumenty (ve slovenštině) co jsou na internetu. ()

Burtonova „Alenka“

Burtonova „Alenka“

26.07.2008

Po ponurém příběhu o mstivém hrdlořezovi z londýnského holičství se Tim Burton vrací ke stylu Karlíka a továrny na čokoládu. V listopadu pod dohledem producenta Richarda Zanucka, se kterým… (více)

Letkyně aneb Amélie bez Montmartru

Letkyně aneb Amélie bez Montmartru

29.05.2008

Klidně by z toho mohla být další oscarovka. Už jen kvůli účasti Hilary Swank, pro kterou je projekt s prostým názvem Amelia srdcovkou, v níž nejen ztvárňuje hlavní roli, ale podílí se i na produkci.… (více)