Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Talina

Po dlouhé době tak skvělý animák! Skvělý příběh, nechybí ani humor a dojetí a ještě k tomu mají hlavní postavy v originále skotský přízvuk- co víc si přát :) ()

baltik

sice mám pro zrzky určitou slabost ale že mě takhle bude bavit i animovaná jsem nečekal. Celé je celkem akční, má to spád, nezastaví se to a a ... no prostě taková švihlá komedie, která mi přišla dost k chuti. ()

mazzarek

Co se týče Pixaru, tak se těším na každý animák a ani tento mě nezklamal. Příběh byl zajímavý s opravdu nečekanou zápletkou. Docela mě na začátku překvapil nápis Disney. Je to takové skoro typicky disneyovské, ale udělané Pixarem a tím je to vlastně něco jiného. Pokud bude Pixar pokračovat pouze v tomto duchu (nevěřím tomu), tak je to vlastně jedno, protože je ve svém oboru nejlepší. ()

Maniik88

Ďalšia vydarená pixarka. Krásna animácia, tradične prvotriedna. Krásne írske/ škótske pesničky. Zamrzí trochu otrepaný príbeh, celkovo sa mi to ale veľmi páčilo a nepochybne sa bude páčiť najmä detskému divákovi, ktorému to je primárne určené. ()

TommyDiamond

Rebelka patří spolu s Piráti! ke dvoum nejlepším animákům, které jsem v roce '12 mohl vidět. Rebelka je plnohodnotná zábava pro celou rodinu. Příběh byl napínavý a vizuální stránka byla úžasná. Nebudete se nudit, budete se smát a ke konci se i trochu bát..... ()

MrBrightside

Keby pre nič iné, dám 5* kvôli animácii Meridiných vlasov. V tomto prípade si však toto hodntenie Brave zaslúži aj po ostatných stránkach. Netradičná disneyovka/pixarovka s (badass) princeznou, ale bez princa, v ktorej je hlavnou hodnotou rodina. Keď k tomu prirátame krásne prostredie a atmosféru, nádherný soundtrack (kombinácia Birdy + Mumford & Sons je naprosto geniálna), akciu aj humor, moje obľúbené lukostrelectvo a krásne škótsky prízvuk, myslím že mám novú obľúbenú rozprávku :) ()

ANTYCHRYST

Pohádkovej příběh jedné drzé rebelky zrzečky :) dokonalá hudba, prostředí, příběh o lásce a dcerce, která mou svou vlastní hlavu a hledá pomoc u luxusní čarodějnice, vše se trošičku skomplikuje a jak to dopadne? .........No přeci pohádkově :) ()

liberita

Ono ten mravoučný motív o vzťahu matky a dcéry nový nie je, cesta, ktorou ho ale spracúva, je originálna a zaujme. Zábavné dobrodružstvo so sympatickou mladou hrdinkou, s ktorou sa možno stotožniť a s jej podareným otcom a bratmi, na ktorých sa možno pobaviť. Po animačnej stránke fajn, hudba by ale mohla byť výraznejšia, hoci atmosféra ako taká snímke nechýba. A určite sa jedná o oveľa kvalitnejší a vyváženejší príbeh, než aký nám ponúklo tematicky podobné Na vlásku. ()

kyLuke

Když jsem vyšel z kina byl jsem naprosto ohromen , ale po druhé projekci srážím jednu hvězdičku . Přeci jen , příběh je to originální a animace je výborná , ale něco málo tomu chybí . Nicméně Oscar za Animovaný film v tomhle roce naprosto zaslouženě ! ()

katu147

Pěkná pohádka pro děti, ale to je tak vše. Žádné napětí, které mají děti tak rádi se zde neodehrálo. Ano, možná chvilku na konci, ale to je vše, nic víc. Zklamání velké. V dnešní době uspějí animované pohádky pro děti i dospělé, protože se na to rodiče dívají s dětmi. Bylo to takové volání do tmy. ()

klara.lily

Za nejsilnější prvek tohoto filmu považuji určitě soundtrack. Atmosféra je velmi příjemná a hlavní hrdinka zajímavá, animace výborné, nicméně se nemohu ubránit dojmu, že tomu prostě něco chybí. Děj se mi občas zdál trochu zpomalený, nenavazující a nesrozumitelný. ()

GudMen

Už si nevzpomenu, kdy naposledy jsem viděl animák v původním znění. Ale za tu oxfordskou angličtinu to rozhodně stálo. Neztotožňuji se s rozšířeným názorem, že to Walt Disney celé zpackal. Údajně jeho vinou není svět rudovlasé puberťačky dostatečně pixarovský, rozuměj svěží a netradiční. Keltská bašta kdesi v lesích vskutku není žádný odvar. Nicméně je to vůbec poprvé, co dámy a pánové z Emeryville uvedli v hlavní roli ženskou hrdinku. Může-li tedy Mickey Mouse za to, že se konečně natočila vypiplaná pohádka o emancipované princezně bez prince, nechť tomu už není nikdy jinak. ()

syphoon

Teda takhle jednoduchý scénář jsem fakt nečekal :) Ani název zas tak neodpovídá ději.Ale jinak medvědi jsou super :D 55% ()

Ramiraa

Brave tak trochu klame telom. Za nádherným vizuálom škótskej vysočiny a prísľubom keltskej mystiky sa skrýva tuctový rodinný príbeh, ktorý ledva utiahne stopáž celovečerného filmu. Stratil sa odzbrojujúci, nenásilný humor a úprimné rozprávanie, ktoré boli typické pre predchádzajúce Pixarovky. Ostali len nútené (a nie príliš vtipné) gagy, otravné moralizovanie a pocit premrhanej šance. A pritom to malo potenciál na jedinečné magické dobrodružstvo. ()

odvedle

Niektore sceny su skutocne k "popukani", az som sa dusil smiechom, lovely british english, jednu hviezdu beriem za tu hlavnu scenu, ktora sa kona v noci, no a neviem ci preto, ci naschval, ale oci som si vygulil a i tak som skoro nic nevidel (pozeral som film z dvd), ale inac film je pekny, farebny. ()

jadran90

Asi vážně nejsem na zrzky, protože u mě vede, ať už blonďatá nebo tmavovlasá, Locika. Vlasy Meridy (zajímavý product placement) jsou zpracovány dokonale, jak bývá u pixaru zvykem. Ale chybí jakákoliv nástavba. Charaktery postav jsou vykresleny jen pomocí postoje k jednomu problému, takže je za 90 minut moc nepoznáme. Vzhledem k názvu a příjemnému zasazení příběhu do středověkého Skotska je hlavní příběh vlastně překvapivý. A pro mě ne moc zábavný. ()

Fowl

Pohádka po technické stránce provedená výborně, ale příběh nic moc. Vy se tu hádáte o pixaru, který opouští svoji klasickou dráhu, no možná protože spadá pod disney a to mu do toho zbytečně kecá, pro mě byly vždy písničky v pohádkách výsadou čistého disneyho, teď už to tak přestává být. Pro pixar netypické pro disney slabé z celkového hlediska. Ale samotné jednotlivé úseky stojí za to. (ovšem písničky super). Svrbí mě prst na tu čtvrtou hvězdu,ale ten příběh s medvědy mi fakt nesedl, takže asi ne. ()

Margerie

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-) ()

Nufa

Nemůžu si pomoci, ale tentokrát mě Pixar svým filmem nijak neohromil. Nelze mu sice upřít krásnou animaci, na kterou jsem od nich už takřka zvyklý, ale příběh mi přijde jak vytvořený za minutu dvanáct. Přijde mi až příliš jednoduchý, bez žádné zápletky a vůbec celý film mi přijde lehce předvídatelný. Na mé gusto je zkrátka až příliš moc dětský. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014