Dům loutek

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2009–2010), 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell (více)

Série(2) / Epizody(27)

Dollhouse je přísně tajné a velmi ilegální. Je to místo, kde se plní přání. Klienti s dostatkem peněz a správnými kontakty si můžou najmout "Actives" nebo "Dolls". Dolls mají kompletně vymazanou paměť, čili jim můžou být vtisknuty vzpomínky, schopnosti a jazyk pro různá přiřazení. Na misích je kontrolují "Handlers" a po dokončení úkolů jsou opět vymazáni a udržování ve futuristické laboratoři Dollhouse. Jsou to lidé, kteří se rozhodli, pro vlastní důvody, vzdát se svých těl. Můžou být kýmkoliv. (dresi)

LakiyL

Zaujímavý nápad, no to je asi tak všetko. Úplne priemerný seriál, kde ma potešilo len zopár (a že ich nebolo veľa) epizód. Sám som rozmýšľal či seriál dopozerať alebo nie, podarilo sa mi to, ale len s odretými ušami. ()

chicab8

Seriál, který mě po dlouhé době dostal, sice přivírám nad spoustou věcí oči, ale činím to ráda :) Elize sedí role přímo božsky, mile překvapilo i ostatní herecké osazenstvo. Skvělý námět, který využil svůj potenciál. Jedinou chybu tohoto seriálu vidím v tom, že skončil. ()

Margerie

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%. ()

BUBO26

Vynikajúce! Prvá polovica prvej série možno trochu "na jedno kopyto", ale nenechajte sa odradiť ani prílišnou záhadnosťou. Každou časťou si vás Dollhouse stále viac namotáva, odhaľujete tajomstvá, intrigy, technológie a jedinečnosť ľudskej mysle. Druhá séria vás totálne pohltí obrovskými zvratmi v deji, dostávate odpovede na otázky (a narozdiel od typu Lost, tu odpoveď znamená ozajstnú odpoveď, nie len tri ďalšie otázky). Posledné tri časti seriálu dostávajú rýchly, dramatický spád, ktorý vrcholí v skvelom finále. Jeden z najlepších seriálov posledného obdobia. Vynikajúci a jedinečný nápad, tak výnimočné v dobe remakov, prequelov a denných seriálov. Vynikajúce herecké výkony, keď jedného herca vidíte hrať za jednu epizódu tucet postáv/osobností. Navyše postavy sú sympatické, dá sa s nimi ľahko vžiť. Skvelá réžia, skvelí herci, skvelý námet, ani veľa - ani málo častí, istý sociologický a psychologický podtón = po prvej sérii 4*, po zhliadnutí celku dvíham na 5* ()

Lavinia

Klasika 80. let v hávu nového století, prvních 5 dílů vysvětlujících děj, šnečím tempem, málo akčně a sakra pitomě, kdo věří, že by klienti chtěli loutky na něco jiného než zvrhlosti a vraždění? Pak se konečně věci pohnou, náhle děj začne trochu dávat smysl a konec bez toho přídavku OK. Vady na kráse: 1. pořád se musím ujišťovat, v kterém jsme roce; 2. hlavní hrdinka je nemožné herecké dřevo, schopné jen postávat a pohazovat těmi přerostlými chlupy na hlavě; 3. přídavek bez logiky, nutnosti či jakéhokoli přínosu pro seriál. Na 2. sezonu se patrně - navzdory chvále zde přítomných - vykašlu. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Herci, dialogy, akční scény, zmatené "zápletky", provedení - všechno špatně. Akorát u posledních dílu jsem se nudil míň. Snaha "šokovat" se nepovedla. ()

vaclaw

Sice nemám rád hodnocení seriálu aniž bych neviděl alespoň polovinu sezóny, ale v tomhle případě udělám výjimku. Ačkoliv prvních pár dílu mi opravdu taky připadalo jako lehce dospělejší Buffy, z posledních dílů (do 9.) mám opravdu radost. Whedon jak se zdá zanevřel na epizodnost a jal se udělat konspirační seriál á la J. J. Abrams, který má navíc Whadeonvskou šťávu. 5* je sice pravda možná předčasných, ale pokud si seriál udrží alespoň současnou kvalitu (popřípadě si udrží trend a kvalitka ještě poroste), bude těch 5* asloužených, obzvláště pokud se udrží současné relativní sucho v nové seriálové tvorbě, která pomalu zažíná trochu zadrhávat po zběsilém našlápnutí Lostu, BSG, Prison Break nebo Heroes.2. série: Tak bohužel má očekávání se zatím vůbec nenaplňuj a zatímco většina mnou sledovaných seriálů se v nových sériích rozjíždí velmi slibně, Dollhouse prudce padá dolů a vzhledem k plánovanému ukončení se asi zpět nevrátí. No škoda, třeba se ještě zlepší, ale moc naděje seriálu už nedávám. ()

jafuska

bohužel jen průměrný,viděla jsem zatím jen první díl, ale nebylo to zase tak špatný, sice občas v tom byl zmatek, ale dáse na to dívat. Nový seríály roku 2009 těch moc neznám, než se k nám dostanou z Ameriky, ale občas na některé se dají koukat ()

Borecz

Skutečně velkolepý seriál! Po neuspěchaném rozjezdu přichází množství skutečně solidních epizod obsahujících snad všechno, co si jen lze přát: vynikající a neotřelý nápad, množství sci-fi prvků, minimálně jednu pěknou hlavní postavu :) a svižný a akční, ovšem nikoli hloupý děj. Ohromný potenciál, který tomuto seriálu dává jeho velmi originální zápletka je velmi dobře využit a člověk se tedy ani na chvíli nenudí. Děj ubíhá skutečně svižně a to i ve chvíli, kdy se jedná jen o "úkoly", tedy části nepřímo spojené s hlavní dějovou linií. Ačkoli to z počátku není patrné, děj v závěru vypadá dost promyšleně a neobsahuje snad žádné logické nepřesnosti. Také jsem mimořádně spokojen s hereckým obsazením, protože snad opravdu každý jeden herec v tomto seriálu se na svou roli dokonale hodí (nemluvě o postavě Tophera, to je prostě paráda :)). Nakonec jsem asi rád, že seriál sestává poze ze dvou sérií, protože i v nich byly možnosti seriálu využity na maximum a další díly by už mohly být dle mého názoru jen nudnější. Suma sumárum: parádní seriál, kterému dám možná i 5* až se mi to v hlavě trošku rozleží :) ()

RobbieM@N

Josse Whedona přímo nesnáším, jeho výtvory mne extrémně nudí a připadají mi nanejvýš směšné. Příčítám to jeho neschopnosti vytvořit uvěřitelný svět a špatnému castingu - Eliza Dushku je totiž prachbídná herečka, věřil bych ji jedině hereckou roli v pornofilmu. ()

jeaq

Priemerný seriál,ktorý ma ničim neohuril (okrem sympatickej Elizy Dushku), ale zaroveň ani ničim nesklamal. 6/10 ()

Mamlas

Hodnotím jen první 4 epizody, více jsem nezvládnul. Jde o jednoduchý až primitivní seriál. Nezaujme, je to takové hloupoučké a jako kolovrátek. Brzy mi bylo fuk, co bude s tou kterou postavou a vůbec jsem neměl chuť ve sledování pokračovat. (12%) ()

DandaPiper

Nápad za 5/5, využití za 3/5. Přidejme Elizu Dushku a máme 4/5....a pak, že to neumím s číslama. (Druhá série nepatrně lepší.) ()

natalie15

Skvelá záležitosť a naozaj hrozná vidina budúcnosti (nie až tak vzdialenej). Po prezretí poslednej časti 1 série som zvýšila hodnotenie na maximum. Páči sa mi, že všetky postavy nie sú dobré alebo zlé, ale sú aj dobré aj zlé a v konečnom dôsledku je vám ľúto úplne všetkých, nielen "loutek" ale aj tých, ktorí ich do takého stavu priviedli. ***** a 80%: ()

lektvar

Takááá sprostosť, ale majstri to vedia urobiť tak, aby som chcela vidieť ďalšiu a ďalšiu a ďalšiu.... sprostosť. Len by si mali uvedomiť, že stotožnenie s hlavnou hrdinkou je prakticky nemožné, tak to môžu držať len vedľajšie postavy, ktoré si pamätajú, a tie zatiaľ fungujú. Nuže uvidíme. ()

IZFNP

Viem, že to sem nepatrí, ale - ako môže mať DH 73%, keď Buffy má len 51%? Niežeby DH nebol unikátny a skvelý seriál od jedného z mojich obľúbených majstrov seriálu, ale svojou inteligentnosťou a spracovaním sa k Buffy neblíži. Ale späť k DH. Seriál je skutočne príliš dobrý na to, aby mal len dve série. Postavy, najskôr zvláštne neľúbivé, sa mi dostali pod kožu a zamilovala som si každú jednu. Zvraty v deji majú spád, scenár sa drží svojej logiky, nápad - samotný nápad na seriál - je božský. Excelentná gradácia, vystavanie príbehu a prepojenie udalostí. Tajomstvá, postupné odkrývanie minulosti i prítomnosti, reálne vzťahy a - ach - môj milovaný wheedonovský humor. Takže plný počet. A pri tom stále obrovský kus cesty za Buffy... ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (více)

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

30.08.2012

Dlouho se spekulovalo, o čem přesně bude televizní seriál, jehož rozjetí má Joss Whedon v exkluzivní smlouvě s Marvel Studios. Inu, bude o tajné vojenské obranné organizaci S.H.I.E.L.D. (Strategic… (více)

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

24.10.2009

Nový seriál Josse Whedona od začátku bojoval o přežití. Druhá sezóna byla schválena jen s odřenýma ušima a s nadějí, že se sledovanost zvedne. Opak je pravdou a tak už všichni čekají, kdy Fox seriál… (více)

Joss Whedon má chatu v lesích

Joss Whedon má chatu v lesích

10.07.2008

A v ní, jak jinak, straší. Tvůrce megaúspěšné Buffy a rychle stopnuté, ale přesto kultovní Firefly, startuje v lednu na Foxu nový seriál Dollhouse (Eliza Dushku jako členka party mladých lidí, kteří… (více)