Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

Martens14

Válečný snímek plný emocí a dojmů. Vynikající francouzská produkce a zvlášť Sophie Marceau. Akorát mě další představitelky v hereckých výkonech moc nepřesvědčili, škoda, jinak bych dal za pět hvězd. ()

surprise

Ještě nikdy nebyla válka tak svůdná aneb ženy v akci. Objevná stránka anglicko-francouzského odboje. Sám film je natočen bravůrně, jen jsem si lámal hlavu s historickými reáliemi a s tím, kdo to ten Heidrich vlastně je, když jednoho Heydricha jsme přece zabili my. ()

vlasyrostou

Film je napínavej, nenudí ani chvilku, ale scénář s režií se místama uplně neshodl, děj je občas přinejmenším nereálnej. Už hned na začátku při výběru týmu vezmou holku, co sice umí s výbušninama, ale nikdy nebyla v akci a děvku, která zabila pasáka. To asi v celé armádě není vhodnějších kandidátů. Děj filmu pak pokračuje v podobném duchu a několikrát mají doopravdy z pekla štěstí, v devíti z deseti situací by je už dávno zabili :) Nedá se říct, že by to byl film historický, spíš válečné dobrodružné drama. Snímek jsem viděl s dabingem. **** ()

judy

Skvěle natočený válečný film o pěti odvážných ženách z francouzského odboje. Podobně jako Charlotta Grey ukazuje, že odbojáři nebyli nadpozemskými hrdiny, ale lidmi z masa a kostí, jejich důvody k zapojení se do odboje byly různé, někdy selhali a někdy vyvázli s neskutečným štěstím. Napětí až do konce. ()

Pythonator

Nevýrazně natočené drama působí chvílemi jako televizní zpracování, což bývá u Frantíků obvyklé. Není to vyloženě amatéřina, ale na Hollywood to prostě nemá. Nebýt tam nádherná Sophie Marceau, tak dám ještě o hvězdičku míň. Šnekožrouti se nás snaží přesvědčit, že válku nám vyhrály ženy, bez kterých by se neuskutečnilo vylodění v Normandii. Síla odvahy je ideální film na filmové večírky pro feministky. ()

vitek_korenn

Takhle. Špatné to není. Ale je to tak na to jedno zhlédnutí večer u televize, kdy tomu nemusíte věnovat plnou pozornost. Pozadí děje je sice klasika, ale samotný příběh už tolik nefungoval. S postavami jsem se nestihl sblížit. Herecké výkony nebyly špatné, ale dohromady to moc nefungovalo. Až tedy na Sophie, ta to zahrála skvěle. Akční momenty nejsou špatné, ale zase by to podle mého názoru šlo udělat lépe. Celkově tento film není špatný, ale prostě na něj po chvíli hned zapomenete. ()

cmman

Mě se to líbilo! Jediné, co bych vytknul, jsou určité skoky v ději, pro které jsem nenašel pochopení. Možná na druhé shlédnutí to bude lepší. Ještě bych vytknul určité scény. Nechce se mi věřit, že by nadržení chlapi, kteří mučili ženskou, použili pouze násilí a hrubost. Ale rozumím tomu, že znásilňování by bylo nad rámec tohoto filmu... ()

misa kulicka

Čistých 80 % - válka ve Francii zase v jiném úhlu pohledu. A velmi dobře zpracované válečné téma. Chybí hlavní kladný hrdina, ale jsou tu hrdinky se všemi klady i zápory, které si nesou z předchozích let. A výborná Sophie Marceau. ()

LOVIT

Takový netradiční pohled na odboj připomínající i aktivní nasazení žen do války nejen v zázemí, jistě dost scén je nadsazených, ale já ten film beru jako hold těmto činům. 4* si zaslouží už jen kvůli faktickému konci, takže se zakládalo na tom, že se někdy podobné akce odehrály, třeba v nich figurovalo více postav, ale koho to trápí. Rozhodně jsem se nenudil. ()

Pellik

Ide o priemerný film, ani neprekvapí, ani nepohorší. Dej má spád, nenudil som sa ani na chvíľu, ale predsa len niečo tomu chýbalo. ()

Profík

Nevím nakolik se to drží historické skutečnosti, i když o druhé světové toho vím sakra hodně, a to i o francouzském odboji. Ale je to napínavé a celkem uvěřitelné s výbornou Sofií Marceau a Julií Depardieu a taky Bleibtreuem. 80%. ()

Podhorsky

Pocta francouzskému ženskému odboji. Z představitelek jsem znal jen SM, ale ostatní jí byly rovnocennými spoluhráčkami. ()

rhodos

Nadprůměrný film o francouzském ženském odboji podle skutečné události se mne vcelku líbil, i když to trochu kazila nevěrohodná pointa v závěru filmu. Všechny ženské herecké představitelky byly skvělé, i když nejvíce dostala prostoru výtečná Sophie Marceau, který veskrze na výbornou využila. Jen mne mrzelo, že byl málo využit Moritz Bleibtreu. Zajímavé téma, průměrně zpracováno, nadprůměrné herecké obsazení. ()

jan152

Chtěl jsem dát Odpad!, ale ty holky si to nezaslouží. Zato režisér=scénárista tuplovaně. Jednak neví, že scénky v noci by měly být aspoň trochu vidět, ne jako černoch v tunelu. Druhak je nechal všechny zhynout, to je prostě prasárna. ()

juro

myslím že to bylo celkem koukatelné válečné drama se ženami v hlavních rolích - Sophie byla jako vždy super ale víc se mi líbil výkon podplukovníka Hendricha (Moritz Belibtreu) byl uvěřitelnější než ženy se samopalem ()