Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Super nápad natočit film o neprávem opomíjeným ženách v uniformě bojujících proti nacismu. Povedlo se tak napůl. Nevýrazný Moritz Bleibtreu jako Heindrich tomu napomohl. Z ženské "pětky" je samozřejmě nejlepší Sophie Marceau ( scéna na nádraží v mlze s pistolí nemá chybu - úplný anděl smrti). Celkově se mi Síla odvahy zdála mírně naivní, ale je to poctivá filmařina a rozhodně stojí za podívání, nejen kvůli mému oblíbenému jazyku, ve kterém byl natočen. ()

BMAJTZ

Naprosto chápu důvod vzniku tohohle filmu. Vždycky to byli muži kdo pokládali ve 2. světové své životy a ve filmech byly ženy pouze jakousi okrasou, případně se na ně nikdy nevztahoval hlavní děj. V tomhle tenhle fim opravdu vynika a našel dostatečně poutavou látku která dokáže nadchnout. Takže po příběhové stránce to opravdu špatné nebylo a po filmařské stránce taky zvládnuto dobre. Nechci teda nějak snižovat kvality tohoto filmu, přesto musím říci, že jsem se docela nudil. ()

3 AM Code

Prekvapive o dost drsnejsi nez byste cekali. Film si moc nehraje na city a blizsi seznamovani se s charaktery postav, coz mu svim spusobem skodi. Zase ma ale slusny tah na branku a je dost naturalisticky - nic pro deti. Ta spionazni mise je z historickeho hlediska dost fabulace, no ale to se vsakne.. ()

ZkuKol

Pocta ženám jenž bojovali proti nacismu a nutno dodat, že povedená. Příběh je výborný, krásně balancuje mezi opravdu realistickým ztvárněním a klasickým válečným filmem. Nemá problém s akcí, scénami s mučením a zároveň krásně diváka napíná a emočně dostává. Sophie (krom toho, že jí to zase neuvěřitelně sluší) hraje první housle a Moritz je víc než jenom protihráč. Salomé si po Lupinovi výrazně zpravil renomé. Vybrousil vizuál, zklidnil střih, vybral si nesmírně kvalitní scénář, jen je třeba ještě zapracovat na vyprávění ve chvílích, kdy je děj klidnější - trochu se mu to občas táhne. Pochvalu také zaslouží soundtrack, který obtahuje atmosféru snímku od samého začátku a ve finále vítězí na emocemi diváka velmi vysoko. Den D je za dveřmi a ve Francii Němci chytnou britského geologa, který má hodně co prozradit. Je vysláno ženské komando na záchranu vězně a zachování utajení vylodění... 75% ()

Jane18CZ

Za 5*, ale komentář asi nedokážu dát... to je spíše vnitřní pocit z toho filmu, každopádně dvě hodiny utekly jako voda, krásné zajímavé drama ()

noctambule

Den D se objevil ve filmovém zpracování mnohokrát. Od tohoto jsem mnoho nečekala, ale překvapil, proto 4 hvězdy. Jinak bych asi nedala víc, jak 3. ()

kolemjdouc

Velice zdařilý film kde si tvůrci věcně poradili s tématem.Bez zbytečných scén které by jen natahovaly čas.A kdo jste věděl jak to vlastně v Normandii bylo,Člověk si v dnešní době (rok 2015) musí položit otázku za co vlastně tehdy položily životy miliony lidí?Když jsou znovu rozdmýchávány boje po celém světě.Tenhle a podobné filmy by měly být mementem a připomínat lidstvu jak křehký je krví zaplacený mír. ()

Oyer

Působivý válečný film, který vychází dle opravdových historických událostí. Důkaz toho, že ženy mohou být hlavními válečnými hrdinkami. Výborně zpracované, napínavé. ()

sona123

Pokud nečekáte příliš mnoho (určitě najdete lepší válečné filmy, o tom žádná) a patříte k těm, kteří sem tam válečné filmy mohou, ale nejste žádní experti a ani příliš velcí kritici, tak se vám to může líbit - třeba jako mně. Lépe než já to vyjádřil např. uživatel Smok. ()

Piri

Pekný film, dobre natočený a obsadený. Sophie Marceau už nie je tá kráska ako zo Statočného srdca, ale táto úloha jej sadla dobre - charakterovo i vizuálne. Marie Gillain je z danej party najkrajšia, ženská ikona, tu je však asi aj naposledy pekná. ()

edie sedgwic

Nenadchlo ma to. Na jednej strane ma tesilo, ze sa toho ujali Francuzi a nie Americania, na druhej strane tam bolo dost vela hollywoodskych prvkov, co mi na europskych filmov vzdy prekaza. Priemer. ()

Mlle

Překvapilo mě, že tento francouzský film je hodnocený výše než americká Enigma. Rozhodně za to nestojí. Herecké výkony občas připomínají typické české neherce, školácky jsou zpracované i jednotlivé dialogy. Doufám, že se někdo (jiný) v budoucnu konečně tematicky ujme jiného než striktně židovského (solidní Uprising) nebo komunistického odboje v době války. Film činí zajímavým snad jen téma samotné, postava zrádkyně v podání Déborah Francois a zdařilý výkon Sophie Marceau i Moritze Bleibtreu. Vše ostatní je na úrovni večerní televizní zábavy a nemá cenu to blíže komentovat. ()

agassi68

Remeselne zvládnutá, x-krát premletá téma z 2. svetovej vojny. Marceau v hlavnej úlohe dobrá, Heindrich dostatočne záporný, mučenie tak akurát, aby neurazilo. Pozrieť a zabudnúť. Ak to takto bolo v skutočnosti tak zjem papuču :) ()