Chrysalis

Temná pravda

Krimi / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2007, 91 min

• bassator

25. 3. 2010 - 40%(21.3.2010)

Něco lehce na způsob Ostrova. Akce jen ve formě osobních soubojů. Škoda, že není větší důraz na hlavní myšlenku (pointu), mohlo to být lepší. Takhle jen průměr. # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(3.5.2012)

• FilmFan24

Svět blízké budoucnosti v precizním obrazovém podání, kterému se bohužel nedostává kvalit v nosném příběhu a na krátkou stopáž se vleče místy tempem šnečím...(20.4.2011)

• Terva

Ponuré, modrobílé kriminální sci - fi z divným hudebním doprovodem z líně se vlečícím dějem a divnými herci. Po půl hodině sledování filmu jsem nechápal o co běží a co tím režisér chtěl říci. Pěkný souboj nám předvede Dimitri ( Alain Figlan ) a David ( Albert Duponte ) asi v polovině snímku, což je sice chválihodné, že se v tom filmu taky něco děje, leč divák stále neví, co se to vlastně děje a přichází tak o možnost vybrat si svého hrdinu. Komu vlastně fandit ? Okolo šedesáté minuty mě zaujala jedna věc. Kamera zde vertikálně projíždí patra nemocnice a pak se horizontálně pohybuje po silnici. Pěkné. A když připočtu podařený hudební doprovod ( což je ve filmu vyjímka ), možná bych dal i více hvězd. Ale stále je to velká nuda. Sice pak zjistíme, o co běží a co je to Chrysalis, ale to už je velice pozdě.(19.2.2011)

Krimi-thriller odehrávající se v nedaleké budoucnosti, který staví na vytříbeném a poměrně originálním vizuálu. V Evropě to sci-fi snímky nemají lehké, protože producenti obvykle nedokážou najít odpovídající rozpočet a taky kvůli tomu, že američtí filmaři mají přece jen větší tradici a celý žánr sci-fi vlastně dlouhodobě ovládá americká literární produkce. Scénář mohl slibný námět manipulace s lidskou osobností rozpracovat zajímavějším způsobem, protože přes akční prvky kopírované z americké produkce a solidní herecké výkony u nás neokoukaných herců je celý děj předvídatelný a celá zápletka je z mého pohledu mělká. Celkový dojem: 55 %.(12.3.2011)

• - Jediné vozidlo, které se ve filmu objevuje, je koncept coupé Renault Talisman z roku 2002. Narozdíl od jeho elektromotorové filmové verze byl zamýšlen jako čtyři a půl litrový osmiválec do V. (Saur.us)