poster

Chrysalis

 • Francie

  Chrysalis

 • Slovensko

  Temná pravda

Krimi / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2007, 91 min

 • Galadriel
  **

  Vizuálně precizní podívaná z blízké budoucnosti, které bohužel ale chybí propracovanější scénář a hlavně má strašně předvídatelný závěr. Přijde mi to jako hrozná škoda a nevyužitá šance, protože i herecké obsazení je příjemné a na hlavní myšlenku by se dalo nabalit takových nápadů, že bysme zůstali sedět s otevřenou pusou. Bohužel se tak nestalo a prázdnota příběhu dělá film navíc strašně nudným a ještě že má jen 90 minut.. V každém případě jde alespoň o příjemný příslib do budoucna, že i v Evropě by se daly točit zajímavé sci-fi filmy... 50%(23.1.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Pravdou je, že já jsem moc francouzských scifi neviděl, ale budu se řadit spíše k těm, na které tento film moc velký dojem neudělal. Nechci tvrdit, že je vyloženě špatný, protože po vizuální stránce se to tvůrcům místy podařilo velice pěkně, ale největší slabinu vidím ve slabém scénáři. Akční začátek příjemně navnadil, ale potom se tempo příběhu vleklo jako hlemýžď a když na řadu přišli ony „ruční“ souboje – musel jsem se zasmát. Chlapci to měli opravdu pěkně nacvičené, ale to jejich uspávající tempo by neudělalo dojem ani na Stevena Seagala. Ten by ve svých nejlepších letech s nimi celou tu koupelku roztřískal během několika sekund. Chrysalis je opravdu především detektivkou, která nám místy nabídne potemnělou atmosféru, ale předvídatelnost scénáře a nudné tempo příběhu mi nedovolí dát víc jak 50%.(19.11.2014)

 • Terva
  **

  Ponuré, modrobílé kriminální sci - fi z divným hudebním doprovodem z líně se vlečícím dějem a divnými herci. Po půl hodině sledování filmu jsem nechápal o co běží a co tím režisér chtěl říci. Pěkný souboj nám předvede Dimitri ( Alain Figlan ) a David ( Albert Duponte ) asi v polovině snímku, což je sice chválihodné, že se v tom filmu taky něco děje, leč divák stále neví, co se to vlastně děje a přichází tak o možnost vybrat si svého hrdinu. Komu vlastně fandit ? Okolo šedesáté minuty mě zaujala jedna věc. Kamera zde vertikálně projíždí patra nemocnice a pak se horizontálně pohybuje po silnici. Pěkné. A když připočtu podařený hudební doprovod ( což je ve filmu vyjímka ), možná bych dal i více hvězd. Ale stále je to velká nuda. Sice pak zjistíme, o co běží a co je to Chrysalis, ale to už je velice pozdě.(19.2.2011)

 • kobejn
  ***

  moudrej jsem z toho teda nebyl...(16.10.2010)

 • honajz
  **

  Jako sorry, tohle je povídka do Krajních mezí, s celovečerákem to nemá nic společného. To noirové ladění je sice hezoučké, ale falešné jako Star Trek pro teenagery. Zdlouhavé, zbytečné záběry, zbytečné postavy, postavení kamery jako ve videohře. Jistě, námět o zálohování vzpomínek - možná to někomu, kdo nečetl Ijona Tichého od Stanislawa Lema přijde originální, ale mně ne. Naroubovat to na rádoby špionážní historku je sice hezké, to diváky láká, ale v tom případě je potřeba vyvarovat se nelogičností a něco víc prozradit o světě, v němž hrdinové žijí, pravidlech, a koneckonců i charakterech postav. Tohle je jen načrtnuté jako komiks, kde taky podrobnosti nehrají roli, a noir to spíše zneužívá, než nabízí. Ono by to moc rádo bylo jako Renesance, ale tam byl propracovaný děj s nějakými zvraty a propracovanější prostředí i vnitřní zákony příběhu. Btw, a stejně furt nevím, co znamenalo 7/4. Jizvy, ano, ale proč?(31.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace