Dolanův cadillac

• Velká Británie Dolan's Cadillac (více)

Robinson ztratil ženu svého života, Elizabeth, která měla svědčit proti jednomu z největších zločinců Jimmymu Dolanovi. Než došlo k soudu, zahynula záhadně při „nehodě“. Zoufalý Robinson chce za každou cenu spravedlnost, a když selžou všechny legální prostředky, bere pomstu do svých rukou. Dolan jezdí ve svém cadillacu po dálnici a právě tu si zvolil Robinson jako místo odplaty… (oficiální text distributora)

sona123

Nemůžu si pomoct, ale bylo to béčko, a to ještě dost slabé, s mizerným hereckým výkonem hl. hrdiny - mstitele (Slater byl v pořádku). A byla to nuda, u které jsem usnula (druhá půlka se prý trochu zvetila). Zkusím ještě doštrachat předlohu, ale zdá se mi, že i Dolanův cadillac postihlo kingovské prokletí, které prostě filmovým adaptacím nedává zelenou. ()

Matros

Hodně slabá Kingovka s nevýraznou první polovinou. Druhá polovina celý film zachraňuje. Podle povídky se těžko točí celovečerní film. Slatera jsem nikdy moc nemusel, ale tady mě docela bavil. Vyplatí se vidět kvůli efektivnímu závěru. ()

Všežrout

[SPOILER] Nevím zda King sám (povídku jsem nečetl) či spíše scénáristická "invence" zakončila Dolanův osud parafrází osudu Fortunata z povídky E. A. Poea Sud vína amontilladského i se slavným výkřikem zoufalství "Pro lásku boží..." ()

Petrus1

Bacha, bacha! Koment obsahuje hned několik spoilerů! :-) Veškerá Kingova práce s touto povídkou (Dolanův cadillac - Noční můry a snové výjevy) je naprosto zadupána do země (nebo spíš pohřbena do díry). To, co se ve filmu dozvíme až nakonec (teda hups do jámy), se v povídce dozvíme skoro hned. A celá povídka je postavena na dokonalosti a propracovanosti a neuvěřitelnému odhodlání hlavního hrdiny se pomstít za smrt svojí ženy tím, že Dolana pohřbí i s jeho cadillacem do ďoury (spíš mega ďoury) v silnici. Tady tomu je věnováno tak asi deset minut, takže vám pak mohou připadat některé věci dost přitažené za vlasy. Ale v předloze je vše dokonale vysvětleno, vypočítáno a objasněno. Já sice chápu, že natočit 90minut o tom jak někdo kope ďouru, by asi nikoho nebavilo a že bylo k tomu potřeba nějakou omáčku uvařit, ale tady té omáčky je až trochu moc. Je fakt, že King dal pro vymýšlení důvodu smrti Robinsonovi ženy volnou ruku, protože on to v povídce vůbec neobjasňuje. Takže jsou do toho zataženi uprchlíci a děvky. Jak už jsem napsala několikrát, tady jde o díru (nenarážím na ty šlápoty, ale na cadillac) a o dráhu pádu (s tím ovšem nepřišel Dolan). S ohledem na rok, kdy povídka vznikla a s ohledem na to, že jde o cadillac 13 metrů dlouhý, pochybuji, že měl King na mysli zrovna SUV a měl být stříbrnej, jako Dolanovi vlasy. I v tomto jsou ty krásný detaily (teda ve filmu ne). On vlastně Dolan v předloze nemá skoro žádnou „roli“, ale zase by byla škoda, kdyby se tam Slater jen mihnul, že. Taky mě mrzí, že si tady King nějakou drobnou roličku sám nestřihnul (třeba toho předáka nebo jak se těm týpkům nadává). Jsou tady sice některý vtipný hlášky, který King nenapsal, ale rozhodně to zase nemůžu považovat za dobře zfilmovanou povídku. Ale jak říkám, tohle by šlo vážně těžko. Nemůžu tedy hodnotit to, jak je povídka zpracovaná (to by dopadlo mnohem hůř). Když na ni zkusím zapomenout a zaměřit se čistě jen na film, tak to zas tak strašný nebylo (až na nějaký nelogičnosti). Prostě slušnej průměr. ()

Badel

Vskutku příšerný a zbytečný film. Pointou je, světe div se, stará dobrá pomsta. Hlavní hrdina mi přišel divnej i v Americký kráse, sympaťák to teda neni a furt čumí jak úchyl. Film absolutně ničím nepřekvapí, maximálně tak nelogickým chováním postav a směšnýma pokusama o padoušské filozofování. ()

mala_kea

Ano, opět thriller a opět VB. Ta na to má prostě buňky. Jeff Beesley konečně přihodil do kotle něco, co pořádně zamíchalo světovou kinematografií. Kdo čeká, nudnou a klasickou hru na kočku a na myš, tak má částečně pravdu, ale rozhodně s takovýmto nasazením herců. Kdo čeká hektolitry krve nebo drastické přestřelky a závody aut, je také ,vedle. Čeká ho velmi nenápadný, nicméně velmi povedený thriller bez zbytečných dějových zvratů, ale hlavně, bez patetického konce ()

Faila

Říká se, že je King těžko zfilmovatelný, a ve valné většině případů je to bohužel pravda. Proto jsem pokaždé na filmy podle jeho knih děsně zvědavá, jestli náhodou už se neobjeví někdo, kdo by měl ten správný čuch a um. Bohoužel, ale Jeff Beesley tím vyvoleným není. Možná by byl, kdyby se držel trochu více předlohy. V tomhle filmu chybí to šílené napětí, které je v knize přítomno několikaletému plánování, přípravám i těch nejmenších detailů. Hrdina jakoby se ze dne na den rozhodl a do týdne to měl hotovo. Film je taky více zaměřený na okolnosti spíš než na samotný čin a díky tomu se z tohohle filmu stal „obyčejný“ kriminální příběh (obyčejný není jen díky unikátnosti činu). Oproti předloze je hrozně plytké a víceméně o ničem. ()

Rockerman

Ikdyž film chvílemi nudí,tak kvůli typickému,překvapivému,Kingovskému závěru,dávám čtyři*.Robinson si Dolana skvěle vychutnává. ()

drankeryth

Nie moc podareny film na motivy Stephena Kinga, je to take obycajne a az na konci sa poriadne nieco dialo. Pocas celeho filmu sa to vlieklo neuveritelne pomalym tempom a bolo to aj zbytocne natahovane do dlzky, aj ked to zas nebol ukrutne dlhy film. Ved co sa aj dalo cakat, ked to bolo prebrate len z kratkej poviedky od Kinga. Mohli z toho tiez urobit nejaky kratky film a malo by to tak lepsiu pozeratelnost. Christian Slater si tu zahral poriadneho protivneho zaporaka, ktory si len zasluzil pochovanie zaziva, ako to urobili v tomto filme. Zvysok filmu sa niesol len v par postavach, ktore nie moc vytrcali, akurat pomstichtivy kladas nebol moc presvedcivy, ze mu ta rola nejako sadne. Jeho herecky prejav bol taky nezazivny, taky som mal z toho pocit. ()

Johny M.

Lehce zmodernizovaná, místama natažená a místama zase zkrácená kingovka, která velmi mile překvapila! 1* navíc za dost slušný herecký výkony... ()

Filmárik

Podľa jednej veľmi priemernej Kingovej poviedky natočený veľmi priemerný direct to DVD thriller o veľkej pomste vykonanej však rozhodne netradičným spôsobom. Najväčším plusom filmu je slušný výkon Christiana Slatera ktorý vie že doba keď sa objavoval po boku Kevina Costnera, Brada Pitta a Seana Conneryho je dávno preč. Nieje tu však núdza ani o kŕčovité scény ( úvod v púšti s bielym mäsom, prestrelka pred podnikom ) ktoré boli pravdepodobne točené s áčkovým zámerom ale proste výsledok nemohol dopadnúť inak keď poviedka sama o sebe je chudokrvná a je veľmi zriedkavým javom aby adaptácia prekonala predlohu nehovoriac o béčkovej produkcii. Wes "najúžasnejšia vec akú som kedy natočil" Bentley tiež nebola práve najštastnejšia voľba no mal tu svoje momenty. Celkovo si myslím že vynechaním tohto filmu neutrpíte žiadnu stratu. ()

Kadas97

Ďalší super film podla poviedky pána Kinga, ktorú som nečítal. Jednoduchá príbehová línia tomuto filmu len prospieva, pretože není treba sa sústrediť na veľa postáv a osudov. Schéma vražda - plán - pomsta tu funguje na jednotku a spôsob pomsty je fakt dokonale premyslený a zrealizovaný. Už len za ten nápad nemôžem dať menej. Herecké výkony boli obstojné a Slater s Bentleym sú tými typmi ksichtov, že keď budem poviedku neskôr čítať tak práve ich fejs si budem pri postave Robinsona a Dolana predstavovať. 9 z 10 ()

Vabr

Úplně jsem na tenhle film zapomněl. Všechny zfilmované povídky z Noční směny jsem zkouknul, ale na povídky z Dolanovýho Cadillacu jsem úplně zapomněl, takže ještě musím dát Nočního letce. Je to s povídkou dost podobné. Celkově je to odvedené v pohodě a nemám toho tolik, co říct. Chvíli jsem se v jeden moment bál, že pohřbené auto vůbec neukážou, ale nebojte se, ukázané bude, takže dobrý. Zbývají mi tedy tyto mínusy: Smrt manželky byla pozměněná k horšímu a byla i trochu hloupá. Sledování a stalkování Dolana mohlo být lépe udělané. V povídce šmíroval například dalekohledem a sledoval jeho soukromou vilku. Jeho práce na silnicích byla docela dost přeskočená a moc nešla z toho cítit ta jeho touha a odhodlání dojít ke jeho cíli. Není moc zdůrazněné, proč pro něho byl v práci zrovna ten termín na opravách silnicích tak důležitý. Ani ta jeho radost z toho. V knížce jsem tolik nepochopil část, kde Stephen King popisoval kopání díry v silnici, a tak jsem si myslel, že jak to zde bude ukázané, že to už budu chápat. Bohužel, tu tahle fáze byla přeskočená a s tím i jeho dřina a to, že to možná nestihne včas. Jeho bratr, který mu s plánováním díry pomohl, zde nebyl. Celkově tahle část s plánováním díry je největší náplň povídky a je hodně důležitá, ale zde byla hodně ustřižená. Tísnivost scén, kdy byl Dolan pod silnicí nebyla moc velká. Jinak, všechny Dolanovi tecnhologie, které měl v autě mi přišly jako pěkná kravina. Na konci mi celkem chyběla halucinace hlavní postavy, ve které se mu zdálo, že on je zaživa pohřben. Avšak musím po celkové stránce uznat, že to dost podobné bylo, jen z toho mohly mnohem víc jít vycítit nějaké silnější emoce. Dolanův obchod s dívkami a ženami je celý vymyšlený, ale ve filmu nevadí a je v pohodě odvedený, takže neotravuje ani neruší. ()

Petulka88

Nová definice nudy. Dolanův cadilac by rozhodně mohl být zajímavým filmem. Ovšem za tří předpokladů. Za prvé by se ve filmu muselo něco dít, pak by odpadla ta zmiňovaná nuda. Za druhé by herci neměli ve filmu vůbec mluvit, protože když otevřou pusu,,, Není slušné pojmenování pro to co z ní vychází. A konečně za třetí, znovuobsadit hlavní role. Wes Bentley se sice snaží vypadat drsně, ale jakmile nasadí svůj drsňácký kukuč, vypadá jak mravenec, kterému někdo přes noc ukradl mraveniště. A Christian Slater jako úhlavní padouch Dolan? Tak to je katastrofa největší. Přehrává jak o život a nakonec jsem se při pohledu na něj nemohl ubránit smíchu. Hrůza, děs... Tu hvězdičku dávám kvůli Kingovi, toho mě bylo opravdu líto. ()

E lan

Ostré, surové, docela dobrý nápad, malinko nudné a tak nějak mě to celkově nebavilo. Přesto herecké výkony Bentleyho a Slatera ušly, závěrečná hudba také. Prostě takový film "dá se vidět", nic víc. ()