Temné patro

Scénář:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (více)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiální text distributora)

HAL

Heavy metalová skupina Lordi natočila už spoustu videoklipů a zjevně je to strašně bavilo, takže se postarala i o celovečerní film... samozřejmě se svými členy v hlavní roli. Dark Floors se ale od jejich klipů diametrálně liší v několika dosti důležitých věcech, protože klipy se hororové tematiky drží jen formálně a do temných záběrů a "děsivých" podtónů zasazují spolu s uberbéčkovými monstry tuny nadsázky a vtipu, takže ve výsledku vytváří vynikající parodii na staré horory o démonech z hlubin požírajících nebohé smrtelníčky. Což nepřekvapivě velice sedí k jednoduchému, ale melodickému a docela chytlavému heavíku který Lordi hrají. Film, který s nimi vznikl, ale na komediální prvky a nadsázku kašle a snaží se tvářit jako vážný a napínavý horor... což samozřejmě s monstry co by rozesmály i pětiletého caparta tak trochu nejde, ať už je režisér utopí ve tmě sebevíc. Když odhlédnu od směšných záporáků, tak zůstane slušně řemeslně zrežírovaná duchařina/vyvražďovačka s převelice hloupým scénářem naplňujícím do detailu všechny žánrová klišé na které si lze vzpomenout. Všechny postavy jsou totálně jednorozměrné a už z jejich charakteristik je jasné, kdo nejspíš přežije a kdo je pouhý cannon fodder (klaďák, drsňák, sexbomba, nesympatický idiot, senilní dědek který jediný ví co se děje ale nikdo mu nevěří a divná holka na vozíku která za všechno může). A kde není aspoň trochu zajímavý děj, není ani napětí, ani zábava... takže pro nefanoušky těšící se na každý výstup svých oblíbenců jde jen o další z mnoha podprůměrných hororů. 4/10 ()

misterz

Začínalo to veľmi dobre a hlavne zaujímavo. Hneď som sa dočkal príjemného tajomna (zaváňalo mi to časovou slučkou, čo mám veľmi rád) a prišlo aj na pár nezodpovedaných otázok. K pozitívam by som zaradil aj slušnú atmosféru a niečo málo napätia. Dejová linka sa však potom začala zamotávať a zamotávať až sa to na konci celé zamotalo, a to až do takej miery, že to už asi nikto neodmotá. Jedným z hnacích motorov bola aj zvedavosť, ako to celé skončí a či tá malá dostane konečne červenú ceruzku. Škoda len, že som sa ničoho nedočkal, ani len tej ceruzky. Miesto červenej však dostala modrú, poteší aj to :). Človeka vie naštvať, keď na konci čaká nejaké to vysvetlenie a pritom jediným vysvetlením je, že to vlastne žiadne vysvetlenie ani nemá. Len nejaký blábol o svetle a tme. Zdá sa vám môj koment nezmyselný a chaotický? Potom je všetko v poriadku, vystihuje to totiž celý film. 40/100 ()

Omnibus

Na CT se z dcerky čoudí, po špitále taťka bloudí. Dřív než sedmá odbije, pointa film zabije.“ U svatého Urina, to mají ve Finsku tak podfinancované zdravotnictví, že nemocnice nemá ani na pastelky do dětského koutku? A ke všemu nějaký dobytek ukradl chudince autistce červenou tužku! KVÍZ(L)OVÉ OKÉNKO: [][] Proč se z tunelu CT kouří jak z toustovače? Zapomněli z něj vyndat topinku nebo pacienta? Kolik osob se vleze do výtahu v havarijním stavu? A kolik duchů heavymetalistů? Kde se fláká uklízečka, že má všude bordel jako v tanku?! A co dělá ochranka, že se jí po chodbách poflakují mrtví bezdomovci? Příliš mnoho záhad v sedmém patře, to by nevyřešil ani Dr. House s třináctkou. [][] Scénář je marný jak léčba hypochondra, místo velké pointy jen velké kulové a z holčičky na kriplkáře s kolovrátkem v hubě mě rozbolela hlava. Dva brufeny zobnu. Výsledek kolonoskopického vyšetření hororového střeva skupiny Lordi: viz zasvěcený komentář HAL. ()

MaedhRos

Tohle by mi asi i jako metalový videoklip přišlo spíš roztomile blbé než cokoli jiného, ovšem při téhle stopáži to už bylo vysloveně úsměvné. (A nezřídka naneštěstí dost nezáživné.) Strašidelné nemocnice jsou ale fajn, navíc jsem se párkrát zasmála nahlas, což se taky cení (ať už to bylo záměrem či ne). ()

AllShallFall

Lordi si vytvořili vlastní propagační film. Stejně jako Cradle of Filth svůj Cradle of Fear. Takové příliš jednoduché, ale zábavné. Pointa filmu není špatná. Takový průměr. 65%. ()

PetrPan

Kdyby tam aspoň rachotil heavy metal, ale sledovat jen nudné producírování skupinky šablonek po trochu zašpiněné nemocnici ( asi peklo nebo co) a sem tam vyjuknuvšího Lorda bylo víc než ubíjející a konec jsem nějak nepobral..ale je mi to jedno. Hvězdičku za střípky atmosféry a náznak čehosi lepšího v nemocniční márnici. ()

iamek

Vizuál mi hodně připomínal fantastický Silent Hill, ale bohužel to není nic platné, když celý scénař stál za starou bačkoru. Potenciál díky skvělému vizuálu byl vysoký, ale všechno zůstalo utopeno v mizerném scénaři. Casting docela sympatický na horor. ()

Arsenal83

Temné patro bolo celkom temné, nemocničné kulisy príbehu svedčia, ale až kým neprišli na scénu tie strašne zlé stvory. Strašidelné mohli byť tak pre dieťa do 12 rokov. Veľmi lacný pseudohoror. ()

Nettrass

Zatracený temný patro. Nevzal jsem si sem baterku a narazil si kokos o nějakého ducha, co hrozně křičel, až praskalo sklo. Nejspíš to byl nějaký fanoušek firmy Zaskleno. Dalo mi velkou práci ho uspat. Odpadnul teprve po půlhodině mého zpěvu. V suterénu zase pobíhal jakýsi přestárlý fanoušek Temného rytíře a patlal po stěnách černý hnusy. Pochopil jsem, že má zřejmě čerstvou rekvalifikaci malíř- natěrač a poradil mu, že si má na to vzít štětku. Okamžitě zmizel a později byl viděn v pražských uličkách lásky. Měl jsem radost, že dal na má slova. ()

Kailo

Pokaždý když jsem viděl jednoho z členů "Lordi" musel jsem se smát...kostými mají sice pěkné, ale vidět zpěváky jak straší? ()

SOLOM.

Co se týká filmových efektů musím říct, že jsou na celkem přijatelné úrovni a spousta scén dokázala mě, jakožto diváka, zaujmout. Šlo vidět, že se na nich jistě nešetřilo, ale některé z nich byly zcela zbytečné a do filmu mi moc nezapadaly. Scénáristé chtěli co nejvíc u diváků nabudit hrůzu, ale mnohdy z toho byl jen chabý pokus. Nestvůry zde představovaly členové kapely ve svých kostýmech, ale jelikož je všichni znají z jejich videoklipů, nemohli nikoho vystrašit, leda tak malé děti, a to byla velká škoda. Neříkám, že se do filmu nehodili to ne, někteří z nich byli velice dobří, zvláště scény ve výtahu či vyrvání srdce se velice povedly. Nejméně se mi líbil konec filmu, od kterého jsem čekal mnohem víc a přišel mi velice nedotažený, zbytečný a chaotický. Uškodil celému mému dojmu z předešlých minut. ()

eraserhead666

Nejhorší na tom filmu je, že začne docela dobře a zajímavě, ale čím víc se blíží ke konci, tím je to horší a horší a poslední půlhodinu už je to docela nesmyslná splácanina. No jo, slavná kapela (kterou já vůbec neznám a nikdy jsem ji neslyšel :-)) si chtěla zahrát ve filmu, každý z ní tam je cca 20 vteřin a kvůli tomu museli vymyslet a natočit celej film. Taky to tak dopadlo. Ale masky chlápků nejsou špatný. ()

Karamanlis

Fínsko-islandský horor v americkom šate z ktorého je dosť cítiť inšpiráciu Silent Hillom. Na európske pomery vizuálne pekne spravená záležitosť, aj keď monštrá, ktoré sa tu vyskytli ma príliš nepresvedčili a niektoré pôsobili viac komicky než desivo. Hoci nie som za to, aby sa v každom druhom horore o nadprirodzených javoch objavovali namosúrené čiernovlasé dievčatká, kreatúry, ktoré som mal možnosť vidieť tu sú kapitola sama o sebe. Záver filmu je značne chaotický, postavy viac menej nezaujímavé, v rámci odnože o hororovej haunted house ide o (pod)priemer. ()

ARI50

Temné patro nabízí solidní temnou atmosféru a v celku výbornou zamotanou dějovou linii a tak se člověk vlastně ani nenudí a je celkem spokojený protože solidní překvapení se dostaví v podobě zla. ()

JASON_X

Na trafikové DVDčko slušná práce. Dobrá atmosféra (hlavně díky povedeným oprýskaným nemocničním interiérům), zajímavé retardované děvčátko, v rolích bubáků finští Lordi, přitažlivá zápletka s alternativní realitou, hezounká (i když krátká) scéna se vstáváním umrlců v závěru... Škoda jen té partičky banálních postav: otec - hrdina, sestřička/matka samoživitelka - hrdinka, černoch z ochranky - samozřejmě hrdina, zbabělý bílý chlápek v kvádru - samozřejmě hajzl... A i když samotný konec filmu jsem přiznám se nepochopil, tak po šichtě, po večeři a před spaním naprosto uspokojivá a vydatně oddechová záležitost, aspoň pro mě. Silné tři. ()

Morholt

Nejdřív (jako už tolikrát) spokojenost, pak kyselejch ksicht a hledání červený tužky, abych tý krávě zacpal hubu a nakonec Lordi. Jsem z toho tak trochu jelen, protože mi neni jasný, co chtěl režisér vlastně natočit a podezíram ho, že v tom neměl jasno ani on sám. 30% ()

Mordenroth

Predstavte si Silent Hill s menej zrozumiteľným scenárom, kulisy malého mestečka vymeňte za nemocničné chodby, zabudnite na hustú atmosféru a zmierte sa s topornými hereckými výkonmi (jediný, kto ma presvedčil bol William Hope). Za relatívne veľa peňazí (4,300,000 €) v tomto prípade dostanete len málo kvalitnej horrorovej muziky... Nebyť však tohto filmu, možno nikdy by som sa nedozvedel o existencii fínskej kapely Lordi. 50%. ()

Terva

Komentář k tomuto snímku se mi někam vytratil, možná jsem ho přidal k jinému snímku ( když to někdo náhodou najde, dejte vědět ). Ale co je podstatou toho celkem podprůměrného snímku jsou Lordi http://hudbametal.bloger.cz/Lordi/Lordi bohužel, čekal jsem víc krve a víc řevu ( ne kňourání ). ()

Crazer

Nevím, co to mělo znamenat .. nejspíš nějaká propagace finské rockové skupiny. No co, každopádně film se ubíral správných směrem do 25té minuty, kdy jsem si ještě říkal, že děj má správnou temnou atmosféru (to je asi to nejlepší, co lze pochválit) , až do té doby, kdy se objevila na scéně první příšera, to mi už spadla čelist a film šel náhle z kopce a propadal se stále níž. Co se konce týče - jeden velký otazník ... přesně ty závěry co nemusím a v některých případech to znamená náběh na další díl .. další díl s Lordi už bych nesnesl. ()