Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

aronofsky

Richard Donner NENÍ v mojí Top 10. A nikdy se tam nedostane. Vím, že je Smrtonosná zbraň pro většinu z vás nepřekonatelná záležitost, ale pro mě je to jen další z celkem dobrých „osmdesátek”. To samé platí o Spiknutí. Jako by se chtěl Donner vrátit na začátek devadesátých let a natočit něco pro „starší generaci” (tím myslím lidi narozené před rokem 80´). ()

Olafa

skvěle vyvážená krimi-komedie. Mel je tak roztomilý, že byste mu nikdy neveuvěřili jeho antsemitismus (viz skandál pár let zpět) a náboženský fanatismus. ()

Mangus

Som skôr odporca konšpiračných teórií, ale nepatrím zase k tým, ktorí sa nad nimi nezamyslia a hodia ich všetky hneď do jedného vreca. Tento film je práve o nich a o človeku, ktorý sa nimi zaoberá a dosť posadnuto. Časom na niečo narazí a film začne naberať grády. Akcia spojená s rozvíjaním vzťahu medzi Melom a Juliou. Sympatická dvojica hrá v rámci kvalitného štandardu, film nenudí, rýchlo plynie, neponúkne však nič zapamätateľné, ani nejde o žiadny skvost trillerov. 7/10 ()

Tomulka

Mel Gibson prostě umí o tom se nebudu zbytečně šířit, ale i Julie Roberts předvede sympatický výkon. Však do role doktora nemohli vybrat lépe než Patricka Stewarta. Celý děj není až tak drsný a není moc svižný, ale na odpolední podívanou je film výborný. ()

Pavlo

Tento film patrí medzi vydarené filmy na tematiku konšpiračných teórií. Všetko je tam krásne zamotané a skoro až do poslednej scény nie je nič presne jasné. Jedným slovom inteligentné a presvedčivé. Herci hrajú tiež skvelo (ako sa patrí na elitu), no Patrick Stewart zahral podľa mňa svoju postavu najpresvedčivejšie. Na druhú stranu si tvorcovia neodpustili trocha toho romantického klišé a to sa tam podľa mňa vôbec nehodilo. Ale i tak je to výborný film. ()

nydahl

Vcera jsem to skouknul v TV tak to tady napisu , ze se me tento film libi. Scenar uz predurcuje ze se bude jednat o minimalne zajimavou vec jako jsou prave konspiracni teorie a to ze se pribeh nese v odlehcenem duchu Gibsonova mirne humorneho projevu tomu dava celkove velmi dobry dojem. Pribeh programovaneho zabijaka , ktery se vymknul kontrole a slidi po vsemoznych konspiracnich teoriich a na svoji ceste potkava tu osudovou se kterou nakonec vsechno dobre vykoumou a happy-end je na svete.Velmi dobre herecke vykony a myslim ze specialne Gibson se vytahnul nad svuj standart a Roberts je proste krasna - je o trochu vic krasna nez ostatni hollywoodske herecky o kterych reknete ze jsou krasne - tahle je proste o neco vic. Zajimave je ze line s knihou "kdo chyta v zite" je pravdiva a k tomu jeden dobrej forek s ministerstvem financni a muzete si poslechnout tu Vasi can't take my eyes off.....tada tada tada da da dy tada tada tada da da dy. Davam 3 hvezdy takze film co by jste meli videt - hlavne za to jak ten pribeh pekne plyne ()

Agnostik

Dobrý thriller o konspiračních teoriích vlády o moci a ovládání obyvatelstva tedy nás stáda ovcí.Dobře zahrané a nutící k přemýšlení jakže to vlastně s uspořádáním světa je..Skvělý film. ()

Pythonator

Skvělý Gibson a ještě poměrně zachovalá Julia Roberts. Ve své době jeden z nejlepších spikleneckých filmů. Donnerova režie je skvělá a dokonale na ten žánr sedne. ()

KapitanKuraz

Ak by počas filmu nebola reklama na citróny za €0,59 (v Bille), tak to podľa mňa nemá ani na jednu spotenú*. Inak trapošina, plná cukru a sračiek, čo bez par o/oo nemá zďaleka na to co to tu dostalo. ()

Guly Guly

Po pátém shlédnutí zjišťuju, že se tenhle film dostává do mých top 10, Mel hraje pošuka jako o život a Julia Roberts je pořád krásnější :-) ()

Bogrant

Donner s Gibsonom už natočili aj lepšie filmy. Sprisahanie, i napriek slušnému rozbehu, zaujímavému nápadu ma príliš nebavilo. A navyše to klišoidné finále taktiež tomu dvakrát nepomohlo. Jediné, čo si budem z tohto filmu pamätať bola zaujímavá myšlienka a počte mien svetoznámych atentátnikov. ()

Bohulib

Mel Gibson je skvělý. Našlo by s pár logických nesrovnalostí (např. proč by měl Jerry umřít jakoby na infarkt, když Jonas potřeboval zjistit, co všechno a komu prozradil), ale jinak perfektní. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)