Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

Derek

naposledy videne v kine, pozrene opat po 20 rokoch. stale je to slusna zabava so skvelym duom gibson a roberts, donner je profesional a i napriek viac nez dvojhodinovej dlzke to slusne odsypa (ale kludne to mohlo byt o polhodinu kratsie lebo dej nie je az prilis komplikovany), navyse to ma vynikajucu kameru. ak to vsak porovnam s konsiparcnymi thrillermi zo 70tych rokov (3 days of condor alebo i parallax view) tak sa to na ne nechyta, ale je to stale dobra jednohubka... ()

dyfur

......nemusím ani Mela Gibsona ani extra Juliu Roberts,ale dobry thriller to bol.... napínavy - originálny.... ()

ilemas

Vynikající film, který i po několikaterém shlédnutí znovu po letech z dob VHS neurazí a stále je na co koukat. Tenhle film prostě miluji přes herecké obsazení až po skvělou kameru. ()

Martin741

Suhlasim s nazormi, ktore tvrdia, ze toto je najslabsi pocin dua Gibson/Donner, ktore sa preslavilo napriklad Smrtonosnou Zbrani .... a nielen tou. Film je podla mna prilis zanrovo roztatareny a sam nevie, ci chce byt akcny, ci mysteriozny ci romanticky ...... a vysledkom je mackopes. Scenar je sice kvalitny, ale pribeh je slabsi, Gibsonove herecke eskapady po Braveheart mam osobne na haku (uznavam len tie reziserske eskapady ....) Julia Roberts sa sice snazi, ale je to len tak- tak. A ak to ma byt spionazny film, hovorim jednoznacne Nie, na to tu mam Richarda Burtona s jeho Where Eagles Dare. 60 % ()

Skleena

Tý jo. pět hvězdiček, a proč ne! Parádní scénář, super výkon mimořádně paranoidního Gibsona a Julia, která se mi snad poprvé ve filmu líbila (nějak neujíždím na vší té vlně Pretty woman a spol. - nic proti filmu, jen ona se mi prostě nelíbí :)). Každopádně jsem rád, že jsem snímek konečně zhlédnul, ani nevím, proč mi utíkal tak dlouho. Především hudební podklad nutno vyzdvihnout. A i nějakej ten vtípek se podařil. Hlavně napnutý jak kšandy, i když na můj vkus možná až v moc dlouhé stopáži. Ale i tak - fajn thriller! ()

bourec

Výbornej film, kterej dává jasný připomenutí, jaký parádní filmečky se tou dobou točily, a jak v prdeli je filmovej průmysl za velkou smradlavou louží.Tohle a tomu podobný uchovat.100%. ()

starbrejkr

Thriller s velmi zajímavým námětem, který však dle mého nebyl naplno využit. Místo hlubšího rozboru Jerryho minulosti a vůbec celého toho tajného projektu jsme svědky na můj vkus trochu chaotické akce, kdy se jen něco nakousne a pak nedotáhne do konce. Bohužel mi taky lezl na nervy neustále blábolivý Mel Gibson. Hrál to sice výborně, ale ta postava mi lezla na nervy, to se nedá nic dělat. Zvláštně působí také chvilky, kdy má film až komediální ráz. Nejvíc mě ve filmu bavily asi narážky na záhadné atentáty americké historie a také scény s démonickým Patrickem Stewartem - škoda že těch záporáků neodehrál víc. Odhaduju, že mi ale jako celek brzo Spiknutí vyšumí z hlavy. Sice jsem se nenudil, ale žádný větší filmový zážitek se nekonal.. ()

C0r0ner

Na jednu stranu je to úžasně originální, svižný (i přes nadměrnou stopáž) a zajímavý film, ale na stranu druhou jsem od dvojice Donner/Helgeland čekal přece jenom trochu víc. Tahle dvojice a parádní obsazení totiž slibovaly nějakou podobnou legendu jako Pravdivé lži, nicméně zůstalo jen u očekávání. 75% ()

Andre3000

Mel a Jul vytvořili až překvapivě dobrou dvojici. Celkem zmáknutý scénář a hodně napětí mi ve výsledku namíchaly pěknej koktejl na který se rád kouknu už poněkolikáté. ()

Wormboy

Film, na ktorom v plnej miere vidno herecke (ne)kvality Mela Gibona, avsak jeho velku charizmu, ktora paranoidnospikleneckemu Jerrymu dodava to, co v 21.storoci na Gibsonovych postavach vidiet len zriedka. Sprisahanie je klasicky thriller, kde tvorcom je sumafuk, ze to cele akosi nemal logiku, co je vlastne dominantnym rysom velkej vacsiny takychto filmov z 90.tych rokov. Hlavne, ze tam hra Gibson a Julia Roberts...celkom chapem, ze sa Donnerovi po tomto filme uz nejako velmi do tocenia noveho materialu nechcelo. Ked je raz latka vycerpana, len tazko sa to zmeni... ()

pakobylka

----- "Dobrý spiknutí se nedá dokázat." ----- Pokud nevíte, jak to chodí, zeptejte se Jerryho. Vlastně se ani ptát nemusíte - řekne vám to sám. Možná vám potom půjde o život ... a budete se muset rozhodnout, komu uvěříte. A možná dojdete k závěru, že nic není TAK šílené, aby to nemohla být pravda. Každopádně vás čeká adrenalinové dobrodružství - dostatečně paranoidní na to, aby se vám mohlo zamlouvat. ()

Ondatra

Co je skutečnost a co iluze? Co je šílenství a kam až může zajít? Velmi dobrý akční thriller, který nemá obdoby. Skvěle paranoidní Mel Gibson a Julia Roberts, která ho krásně doplňuje. Příběh plný akce, nechybí ani romantika a tohle duo chci vidět rozhodně ještě jednou. Sice konec jsem očekával trochu jiný, ale stálo to za vidění. 7,5/10 ()

otík

Skvělý film, výborný thriller až do konce. Příjemní herci i neotřelé téma. Prostě jednička. Hereckému ansáblu vévodí Mel Gibson, jenž svými hláškami okoření každou sebevíce napínavou chvíli. Patrick Stewart si své záporné role také jaksepatří užil a evidentně ho to bavilo. ()

stOKYi

Spokojnosť s Melom. Roberts mi prekvapujúco nevadila. Po obsahovej stránke skvelé a Mel dokázal, že je skvelý herec a aj humorista :). Hudba bola vybraná veľmi trefne -tématicky a veľmi sa mi páčila. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)